Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 28.03.2024)
439970
осіб
347
літаків
325
гелікоптерів
6914
танків
13237
ББМ
10963
артилерія
729
ППО
1021
РСЗВ
14595
машин
26
кораблі і катери
15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту
Опубліковано Оновлено: 29.12.2023

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

В області пошукової оптимізації, як і в будь-якій іншій галузі, є інформаційні миляні бульби – міфи, які передаються з уст в уста. В результаті вони стають схожими на зомбі, убити яких просто неможливо.

Незважаючи на старання видатних фахівців з SEO-оптимізації, які наводять результати досліджень для викриття зомбі-міфів, славний хід останніх просторами рунету триває.

Недосвідчені вебмайстри дають піймати себе на гачок і не можуть розібрати, де правда.

Розглянемо 15 найстійкіших оман, які не мають нічого спільного з реальністю. Більшість з них базується на використанні пошукового сервісу Google.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

 

Міф 1: SEO – це скриня Пандори

Можливо, ця думка зародилася через велику кількість SEO-оптимізаторів, старанна “робота” яких так і не дала плодів. Насправді замовники дуже ризикують, наймаючи нового співробітника або звертаючись в агентство для просування сайту, оскільки ця область не передбачає сертифікації або освіти. Як сертифікувати знання SEO, якщо алгоритми пошукових систем змінюються зі швидкістю світла?

Чому одні SEO-фахівці досягають вражаючих результатів, а інші не можуть залучити більше трафіку на сайт, хоча, здавалося б, роблять одне й те саме? Секрети успіху великих компаній залишаються за лаштунками, але частково розкрити їх можна, якщо познайомитися зі свіжими статтями по СЕО. Актуальні матеріали з хвилюючих вас проблем оптимізації у великій кількості ви знайдете, наприклад на цьому сайті.

Замовники іноді порівнюють SEO з вуду-практиками або магією шаманів, результати яких непередбачувані, однак вихід сторінок сайту в ТОП цілком зрозумілий. Справжній фахівець в області SEO не просто використовує напрацьовані методики – він живе і дихає актуальними алгоритмами пошукових систем, стежить за останніми новинами в галузі пошукової оптимізації (багато свіжої та цікавої інформації по СЕО можна почерпнути з цього блога), постійно аналізує статистику, експериментує, робить висновки і розробляє власні способи досягнення цілей.

Незважаючи на те, що керівництво Google не поспішає розкривати особливості роботи нових пошукових роботів, такі фахівці точно знають, як створити контент за їх “вподобаннями”. Знання вебмайстрів засновані на логіці, математичних розрахунках, статистиці, а не на чаклунстві.

 

Міф 2: Контент – усьому голова

Кажуть, що якісний контент – єдина умова успішного пошукового просування, але це не зовсім правда. Для виходу в ТОП одного тексту недостатньо.

В процесі оцінки релевантності сторінки запиту боти Google, поряд з отриманням показників унікальності, заспамленості і води, звертають увагу і на її вагу, особливо якщо мова йде про високочастотні запити. Цей параметр неможливо підвищити до потрібного рівня без зовнішніх посилань.

 

Міф 3: Швидкість відкриття сторінок не має значення

Зовсім недавно представники Google повідомили, що швидкість відкриття сторінки – це лише додатковий фактор, який впливає на підвищення позицій за умови однакової кількості інших показників.

Зворотне доводить Крістін Шахінгер, яка займається SEO більше 14 років: їй вдалося підвищити кількість відвідувачів клієнтського сайту до 200 000 чоловік на день, скоротивши час завантаження сторінок вдвічі.

Проте потрібно врахувати, що такого результату можна досягти лише в тому випадку, коли цей показник серйозно перевищений. Наприклад, немає сенсу вивертатися навиворіт заради скорочення часу з 6 до 3 секунд, тоді як підвищення швидкості з 20 до 7 секунд неодмінно дасть плоди, поліпшивши позиції сайту у видачі.

 

Міф 4: Зовнішні посилання тільки шкодять

Останніми роками Інтернет заполонили розмови про шкоду покупних посилань для репутації сайтів і про те, що вони можуть навіть стати причиною санкцій і блокування. Все не так просто.

Навіть якщо у вас першокласний контент, без посилань він не зможе просунутися в ТОП. Вони визначають вагу сторінки і впливають на ранжування. Гарному контенту просто необхідні правильні посилання. Як безкоштовно створити якісні лінки, я вже писав раніше в спеціальній тематичній статті.

Чим правильні посилання відрізняються від безглуздих? Анкор грамотної перелінковки повинен містити ключі, релевантні контенту, на який веде заховане за ним гіперпосилання. Неприродні анкори з ресурсів, тематика яких не пов’язана зі спрямованістю вашого сайту, як правило, не дають очікуваного результату.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

 

Міф 5: Щільність ключових слів

Раніше кількість ключових слів, що вживаються на 1000 знаків тексту, мала певне значення, проте ніхто не міг назвати точну кількість входжень, яка забезпечила б вихід в ТОП. Коли Google став розумнішим, на зміну заспамлених запитами статей прийшли більш адекватні тексти, в яких щільність ключів не перевищує 3-5%.

Вас не забанять за переспам, але цього не варто робити через те, що користувачам буде просто огидно читати такі статті, і вони швидко підуть на інші ресурси. Крім того, зараз у видачі Google нерідко з’являються тексти, ключі в яких розбавлені або розміщені не в тілі статті, а в описі зображень, посиланнях або тегах.

Це говорить про те, що не варто витрачати час на обчислення оптимального показника щільності ключових слів – набагато раціональніше приділити увагу створенню релевантного, корисного для аудиторії контенту. Читачі будуть посилатися на таку статтю і ділитися нею в соцмережах, що неодмінно позначиться на оцінках пошукових систем.

Порада: щільність запитів може бути якою завгодно, але ключ повинен бути присутнім у тезі Title обов’язково!

 

Міф 6: Додавання сайту в базу пошукової системи

Раніше для того, щоб пошукові боти побачили ваш сайт, його потрібно було додати в базу системи, залишивши відповідну заявку. Зараз Google помітно порозумнішав: боти знайдуть сторінки вашого ресурсу вже через кілька хвилин після публікації перших статей.

Якщо Google-боти з якоїсь причини не поспішають відвідати ваш новий сайт, який функціонує вже кілька днів, звернути їх увагу на себе можна за допомогою панелі Google Search, додавши URL ресурсу у відповідну форму.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

 

Міф 7: Додавати карту ресурсу необов’язково

Це найбільша помилка, особливо з урахуванням переходу Гугл до режиму mobile-first, для якого характерно зменшення кількості навігаційних елементів. Якщо боти не зможуть знайти і проіндексувати будь-яку частину вашого ресурсу, вони скористаються картою сайту для вирішення завдання.

 

Міф 8: Контент потрібно постійно оновлювати

Існує думка, що внесення правок і додавання свіжих статей підвищує привабливість сторінок «в очах» пошукових систем. Це не означає, що ви повинні витрачати багато часу, щоб щодня оновлювати контент на кожній сторінці – все залежить від спрямованості вашого сайту.

Якщо мова йде про портал новин, додавання свіжих статей – це пильна потреба. При веденні інформаційного сайту з відмінними показниками видачі підправляти статті з цією метою необов’язково. Головне – регулярно публікувати свіжий контент, додаючи нові сторінки.

 

Міф 9: Копіювання прийомів великих сайтів

Якщо ваш конкурент зістрибне з моста, ви теж це зробите? Навряд чи. Тоді навіщо вам повторювати всі дії і нововведення, які проводять більш великі гравці в вашому секторі?

Копіювання чужих методик має довгу історію, і головна причина наслідування – підозри в тому, що вони знають новий спосіб оптимізації, про який ми ще не чули.

Не приєднуйтесь до стада, увімкніть голову.

Зміни, внесені в політику SEO вашими конкурентами, можуть спрацювати як у плюс, так і в мінус. Поки не отримаєте результат у вигляді стрибка показників метрики їх сайту, не поспішайте міняти свою стратегію і брати той самий курс. До того ж, якщо для їх ресурсу це виявилося гарною ідеєю, існує велика ймовірність того, що вашому сайту це тільки зашкодить.

Крім того, на фоні колосальних прибутків збиток від невдалого нововведення велика компанія просто не помітить, а для власників невеликих ресурсів скопійована переробка може обернутися повним крахом.

Єдине правильне рішення – визначити потреби своєї аудиторії, зрозуміти, що привертає більше трафіку і рухатися в цьому напрямку. Разом з тим, варто моніторити дії конкурентів, аналізувати методики, які вони використовують, і переймати тільки кращі, що спрацюють для вашого сайту.

Порада: якщо вам хочеться поекспериментувати, не варто змінювати відразу весь ресурс. Внесіть коригування в контент, який залучає найменшу кількість відвідувачів, і відстежуйте динаміку.

 

Міф 10: Недотримання норм алгоритмів загрожує штрафними санкціями

Алгоритми Google (Пінгвін, Панда, Колібрі і т.д.) можуть як підняти сайт вище в пошуковій видачі, так і опустити його нижче плінтуса. В результаті оновлень пошукових алгоритмів одні ресурси виграють, а іншим залишається в аварійному режимі адаптувати сторінки під нові вимоги. Однак невідповідність нормам алгоритмів не може викликати штрафних санкцій.

Покарання передбачено тільки за порушення правил Google, які існують для вебмайстрів. Причому санкції накладаються вручну. Після цього в панелі вебмайстра ви побачите повідомлення про те, що до вашого ресурсу були застосовані санкції. Для того щоб відновити авторитет, потрібно попрацювати над помилками і надіслати заявку на перевірку.

 

Міф 11: Дублі сторінок можуть стати причиною санкцій

Звідки взялася це думка, невідомо, тому що ніяких санкцій за наявність дублів не передбачено. Йдеться про сторінки з одним і тим самим текстом або з таким, що частково збігається (наприклад, опис схожих товарів в інтернет-магазині, дзеркала головних сторінок або наскрізні ділянки тексту, розташовані на всіх сторінках сайту в футері).

В Google передбачена функція, яка при знаходженні однакових сторінок додає в видачу тільки одну з них – ту, яку вважатиме найбільш релевантною.

Однак надлишок скопійованих текстів може стати причиною потрапляння під фільтр Панда – в такому випадку алгоритм просто вважатиме ваш сайт неякісним, і це станеться в автоматичному режимі, а не за допомогою накладання санкцій.

Отже, ніяких санкцій за дублі ви не отримаєте. Але це не означає, що таке явище корисне. Використовуйте такі інструменти, як Netpeak Spider, щоб знайти дубльований контент, а потім відредагуйте файл robots.txt, щоб приховати дані сторінки від індексації.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

Якщо мова йде про описи товарів, зробіть унікальні тексти для кожного продукту. Не знаєте, як зробити це самостійно? Можете звернутися до мене. Я проаналізую ваш ресурс і запропоную оптимальні способи вирішення знайдених проблем.

 

Порада: унікальність важлива не тільки для текстів статей, але і для тегів Title і Description. Переконайтеся, що вони різні у кожної сторінки. Про те, як правильно прописувати заголовки, ви дізнаєтеся з цього відео

 

 

 

Міф 12: Пости в соцмережах покращують ранжування

Грамотне використання інструментів соціальних мереж підвищить охоплення аудиторії, принесе додаткові посилання і згадки про ваш ресурс. Проте це не означає, що публікації в соцмережах підвищать авторитетність сайту – вони можуть лише спонукати користувачів посилатися на нього.

В першу чергу соцмережі потрібні для розширення зони присутності. Якщо ви хочете, щоб вони працювали для SEO-просування, створюйте такі публікації, якими хочеться поділитися, причому не тільки в самій соцмережі, але і в своєму блозі або на форумі.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

 

Міф 13: Купівля реклами в Google AdWords допомагає потрапити в органічну видачу

Ні і ще раз ні. Купівля реклами з платою за клік не допоможе потрапити в органічну видачу за ключовим запитом. Це два абсолютно різних сектора, які ніяк не пов’язані між собою.

Власники сайтів, що розміщують рекламу в Google AdWords, не отримують ніяких бонусів при органічному ранжируванні – сторінки їх ресурсів аналізуються пошуковими роботами на загальних підставах. 

Порада: Купівля і грамотне налаштування реклами – ефективний спосіб підвищити довіру до ресурсу. Згідно зі статистикою, користувачі частіше тиснуть на ті посилання, які з’являються і в рекламному розділі, і в органічній видачі. Щоб навчитися правильно налаштовувати рекламу в Google AdWords, ознайомтеся з цією статтею.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

 

Міф 14: Google запровадив штучний інтелект в усі свої алгоритми

Це теж неправда. Штучний інтелект присутній тільки в RankBrain, який є елементом Колібрі.

Причина відмови від більш широкого його використання – розуміння того, що при виникненні несправностей в роботі фахівці просто не зможуть їх усунути. Річ у тому, що штучний інтелект працює і розвивається самостійно на основі машинного навчання. Google просто не може піддати ризику свій дохід, 95% якого приходить від оплати реклами.

 

Міф 15: RankBrain впливає на ранжування

RankBrain – це провідний алгоритм ранжування, який функціонує із застосуванням штучного інтелекту. Він був створений для того, щоб обробляти взаємозв’язок слів у нових запитах користувачів, які не входять до створеної Google системи визначення зв’язків. Мета такого функціоналу – оптимізувати видачу відповідно до істинного значення запиту для користувача.

RankBrain активізується, коли Google не розуміє того, що саме хоче знайти користувач. Він зіставляє слова і аналізує оброблені взаємозв’язки, щоб визначити зміст запиту. Таким чином RankBrain не можна зарахувати до чинників ранжування. Більш детальну інформацію про цей алгоритм і способи оптимізації під його вимоги ви знайдете в статті.

15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

Висновок

Ці 15 міфів – лише мала частка помилок, існуючих у світі SEO. Не варто вірити всьому без перевірки твердження на практиці. Пошукова оптимізація заснована на статистиці, математичному розрахунку і логіці, а не на чутках, припущеннях і сліпому дотриманні громадської думки. Хочете бути попереду? Не переставайте експериментувати, аналізувати актуальні тренди і переробляти масу нової інформації в профільній області – тільки так можна залишити конкурентів позаду.

 

 

1 коментар для запису “15 головних міфів про SEO-оптимізацію сайту

  1. Мостюк Сергій

    Повністю згоден з написаним. Особливо зараз варто акцентувати зусилля на мобільній версії сайту

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *