Categories: SEO

4 важливі речі для Google SEO на сьогоднішній день

Умови по грамотному SEO просуванню змінюються практично кожен день, і їх потрібно враховувати для тих, хто претендує на перші місця у видачі пошукових систем. Тому дуже важливо бути в курсі будь-яких актуальних новин з пошукової оптимізації (SEO). Оскільки органічний пошук генерує величезний трафік для багатьох сайтів, а пошуковик Google домінує тут, важливо знати ті вимоги, які пошуковий гігант висуває до сайтів.

  1. HTTPS стає дуже сильним фактором ранжирування

Безпечний протокол передачі гіпертексту (HTTPS) – це захищена версія HTTP, за яким обмін даних здійснюється за допомогою безпечного шифрування. «Безпечний» в цьому аспекті означає, що відправлені дані проходять обов’язкове шифрування.

Безпека є головною турботою користувачів і пошукових систем, і HTTPS-з’єднання тут дуже вітається. Безпечне з’єднання стало одним з важливих чинників ранжування ще в 2014 році, а на сьогоднішній день це вже обов’язкова вимога до сайтів.

Крім впливу на рейтинг в пошукових системах, перехід на HTTPS забезпечує додаткову безпеку сайту, що особливо важливо, якщо ви приймаєте платежі або обробляєте особисту інформацію користувачів.

Процес переходу на безпечний протокол HTTPS ми вже обговорювали раніше. Пропонуємо вам ознайомитися з цією статтею.

  1. Спливаючі вікна на мобільних пристроях не заохочуються

«Спливаючі вікна» — це рекламні блоки або форми підписки, які відображаються до (або замість) очікуваного контенту сторінки. Незважаючи на те, що вони мають свої переваги, рекламні вікна часто повністю займають собою весь екран мобільного, що негативно впливає на сприйняття користувачем. Пошукова система Google почала боротися з цим ще в 2016 році і оголосила, що сторінки, що показують нав’язливу спливаючу рекламу на мобільних пристроях, можуть мати погіршення рейтингу в пошуку.

По суті, завданням Google було переконатися, що основний контент сторінки доступний користувачам. Це не узгоджується з тим, коли користувачам заважає реклама на весь екран. Тим не менш, деякі спливаючі вікна звільняються від цього правила. Наприклад, повідомлення про cookie-файли і підтвердження віку є відповіддю на юридичні зобов’язання або рекомендації і, отже, не підпадають під дію керівних принципів. Крім того, рекламні банери, які не заважають основному контенту, вважаються прийнятними і не підлягають штрафам.

  1. Наявність мобільного сайту – це вже обов’язкова вимога

Мобільні пристрої стали більш поширеними, ніж будь-коли, а мобільні версії сайту стали ще одним сигналом при ранжируванні ще в 2015 році. На сьогоднішній день більше половини пошукових запитів йде з мобільних пристроїв. Зрозуміло, чому наявність сайту для мобільних пристроїв стає дуже важливим.

Якщо ви не впевнені, чи підходить ваш сайт для мобільних пристроїв, Google пропонує простий і швидкий онлайн-тест.

  1. Прискорені мобільні сторінки (AMP) подобаються Google`у

Проект «Прискорені мобільні сторінки» (AMP) – це ініціатива з відкритим вихідним кодом, яка покликана заохочувати вебмайстрів створювати оптимізований для мобільних пристроїв контент, який швидко завантажується в будь-якій локації. Якщо сторінки вашого сайту сумісні з AMP, Google позначає їх символом «блискавки».

Нижче приклад того, як AMP версія нашого сайту виглядає при пошуку на мобільному пристрої.

Хоча поки незрозуміло, чи є пряма залежність між наявністю AMP сторінок і високим рейтингом в пошуку, символ AMP повинен підвищити кількість кліків в результатах мобільного пошуку. Це також забезпечує зручність роботи ваших користувачів з мобільних пристроїв і збільшує кількість переглядів сторінок і реклами. Це безперечно те, що багатьох власників сайтів зацікавить, але не для кожного сайту може підійти.

Якщо ви хочете розглянути AMP більш детально, рекомендуємо ознайомитися з нашими оглядами:

Короткий підсумок

Навіть якщо органічний пошук не є вашим основним джерелом трафіку, більш краще ранжування на сторінках результатів пошукової системи має сенс. Google тут, звичайно, домінує, і він дає переважну більшість органічного пошукового трафіку. Постійне відстеження (і реагування) на будь-які SEO новини не тільки поліпшить ваш рейтинг, але й допоможе поліпшити користувальницький досвід.

У сьогоднішній статті ми розглянули 4 важливі речі, які стосуються Google і SEO, і які покликані допомогти вам ефективно реалізовувати свою стратегію SEO на цей рік. Ось ці 4 речі:

  1. HTTPS стає дуже сильним фактором ранжування
  2. Спливаючі вікна на мобільних пристроях не заохочуються
  3. Наявність мобільного сайту – це вже обов’язкова вимога
  4. Прискорені мобільні сторінки (AMP) подобаються Google`у

Якщо у вас є, що сказати по сьогоднішній темі, дайте нам знати про це в розділі коментарів нижче. Дякуємо за увагу!

Recent Posts

Правильний вибір якісних гральних карт

Відомо, що перші гральні карти були винайдені династією Тан в Китаї ще в 9 столітті.… Read More

15/11/2020

Як знайти нову роботу – кращі тактики

Давно минули ті часи, коли люди отримували роботу одразу ж після закінчення навчання, і залишалися… Read More

13/11/2020

Ліцензування Zoom в Україні – тарифи і ціни

Самоізоляція 2020 року поставила людей в досить суворі умови – незважаючи на вимушені карантинні заходи,… Read More

10/11/2020

Десятка найбільш хокейних міст України

Чи є в Україні хокей? Багато шанувальників цього виду спорту асоціюють гру з шайбою на… Read More

09/11/2020

Переваги б/в ноутбуків та критерії вибору техніки

Сучасний ринок комп'ютерної техніки постійно оновлюється, щорічно пропонуючи користувачам нові і більш потужні моделі ПК… Read More

03/11/2020

Найкращі водоспади світу (частина 1)

Водоспад – це одне з найбільш хвилюючих і найкрасивіших творінь матінки-природи у світі. По всьому… Read More

31/10/2020