Categories: SEO

Детальне керівництво по SEO просуванню відео

Популярність відеоконтенту різко збільшилася за останні кілька років, і він стає одним з важливих інструментів маркетингу. Успішні компанії давно зрозуміли, що за допомогою відео можна залучати більше клієнтів і стимулювати продажі, просувати свій бренд і виділятися серед конкурентів.

З потрібними навичками і достатнім бюджетом, сьогодні не складає труднощів створювати високоякісний відеоконтент і поширювати його через платформи по типу YouTube. Але, тут головною трудністю є те, що немає ніякої гарантії, що ваше відео буде помічено людьми. Чому? В основному через те, що кожен день в Інтернет завантажується величезна кількість відео-контенту, і, відповідно, тут дуже висока конкуренція.

У сьогоднішній статті ми розглянемо 5 способів оптимізації ваших відео для пошукових систем (СЕО-просування відео). Це дозволить вам краще розуміти SEO-методи для відео, поліпшити ранжування в пошуку і охопити більшу аудиторію.

 

Перш ніж ми почнемо, давайте коротко опишемо основи SEO для відео та їх важливість.

 

Що потрібно знати про SEO для відео?

Більшість потенційних клієнтів шукають необхідну інформацію в Інтернеті при прийнятті рішень про покупку. І відео-контент дуже сильно впливає на це рішення. Тому, логічним буде використовувати для просування своїх товарів і послуг відео-ролики. А оптимізоване під пошукові системи відео дозволить поліпшити рейтинг і підвищити видимість на сторінках результатів в пошукових системах.

Якщо ви хочете скористатися перевагами відео-маркетингу, ваші відео повинні бути оптимізовані під пошукові системи. І сьогодні ми розглянемо практичні поради для досягнення цього.

 

 

Способи оптимізації відео під пошукові системи

 1. Використання потрібних ключових слів для відео
 2. Оптимізація мета-даних: теги, опис і назва файлів
 3. Додавання субтитрів до відео
 4. Одне відео – одна сторінка
 5. Створення відео-карти сайту (відео Sitemap)

 

 1. Використання потрібних ключових слів для відео

Найбільші відео-хостинги YouTube і Vimeo генерують величезний трафік, який дуже сильно залежить від пошуку. А за результати пошуку відповідають, серед іншого, ключові слова відео. З цієї причини, якщо ви хочете, щоб ваше відео було успішним, вам доведеться використовувати ключові слова.

Але як знаходити ключові слова? Ви можете скористатися, наприклад, звичайним пошуком Google (і дивитися на підказки чи поради щодо ключових слів) або інструментом по роботі з ключовими словами Serpstat.

Після цього потрібно оцінити популярність цих ключових слів в пошуку. Для цього ви можете також використовувати Serpstat або Планувальник ключових слів від Google (Google Keyword Planner). Ключові слова, які мають від 1000 до 10 000 запитів на місяць, будуть мати середню конкуренцію і будуть давати оптимальний рівень трафіку.

 

 

 1. Оптимізація мета-даних: теги, опис і назва файлів

Для тих з вас, хто ще не знає, — теги, опис відео і назва файлів грають невід’ємну роль для SEO відео.

Теги – це ключові слова, які описують відео в стислому форматі. Думайте про них як про набір слів, які підсумовують зміст вашого відео. Оскільки у вас вже є ключові слова, використовуйте їх в тегах вашого відео. Пам’ятайте, що ви можете (і повинні) використовувати більше одного тега, якщо це відноситься до контенту вашого відео.

YouTube дозволяє використовувати для опису відео до 5000 символів. Постарайтеся використати це обмеження по максимуму. Кращі практики показують, що ви повинні використовувати свої ключові слова (ті ж, що ви використовували і в якості основних тегів) кілька разів в описі вашого відео.

Нарешті, переконайтеся, що ви зберегли своє відео з використанням основного ключового слова в якості його назви. Замість збереження вихідного відеофайлу під назвою video.mp4 або moye-video.mp4, краще назвати його у вигляді yak-vstanoviti-wordpress_lesson.mp4.

 

 

 1. Додавання субтитрів до відео

Субтитри відео – це повне текстове представлення контенту, який міститься у відео. Метадані і теги відео не містять стільки інформації про зміст вашого відео для пошукових систем, скільки їх містять субтитри. Пошукові роботи сканують текст субтитрів і також використовують його для індексування. Таким чином, субтитри для відео допомагають пошуковим системам краще зрозуміти зміст відео і поліпшити його рейтинг.

Це також дасть вам можливість використовувати основні ключові слова, які ви просуваєте, ще кілька разів.

 

 

 1. Одне відео – одна сторінка

Google надає перевагу першому відео, яке він знаходить на веб-сторінці, і ігнорує будь-який інший відеоконтент, який він знаходить на тій же сторінці. Тому, якщо у вас є власний сайт, розміщуйте один відео-ролик на одній сторінці, замість того, щоб розміщувати кілька відео в одній публікації. Так ви зможете зосередити SEO цієї сторінки на декількох ключових словах (використовуючи їх в мета-даних title, description, keywords, а також в тегах H1-H4, strong і т.п.).

Можливо, у вас також виникне спокуса опублікувати одне і те ж відео на різних веб-сторінках вашого сайту, щоб підвищити його видимість. Цього краще не робити, оскільки даний трюк створює непотрібну внутрішню конкуренцію для відео на вашому сайті. Краще створюйте посилання на сторінки з відповідним відео на інших сторінках.

 

 

 1. Створення відео-карти сайту (відео Sitemap)

Карти сайту для відео (video-sitemap.xml) забезпечують пошукові системи метаданими про відеоконтент на сайті і є доповненням до існуючої карти сайту (sitemap.xml).

Ви можете (і повинні) використовувати карту сайту, щоб повідомляти пошуковим системам про назву, опис, категорію і тривалість кожного відео, яке ви розміщуєте на своєму сайті. Також ви можете тут розміщувати додаткову інформацію про ваше відео, наприклад, URL сторінку з відео, обмеження і платформу.

Приблизний вигляд карти сайту для відео:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9" xmlns:video="http://www.google.com/schemas/sitemap-video/1.1">
 <url>
 <loc>https://sebweo.com/yak-na-praktitsi-perekladati-wordpress/</loc>
 <video:video>
  <video:thumbnail_loc>https://sebweo.com/wp-content/uploads/2015/01/how-translate-wordpress-and-theme-800x478.jpg</video:thumbnail_loc>
  <video:title><![CDATA[Як на практиці перекладати WordPress]]></video:title>
  <video:description><![CDATA[У цьому відео-уроці ми розглянемо питання перекладу Вордпрес (і саму CMS, і тему для неї), щоб розуміти, як це працює, та знати, як змінити/покращити переклад свого сайту.]]></video:description>
  <video:family_friendly>yes</video:family_friendly>
  <video:player_loc allow_embed='yes' >https://www.youtube.com/watch?v=3PzVF56LK8c</video:player_loc>
  <video:category>Wordpress - як зробити</video:category>
  <video:tag>WordPress</video:tag>
  <video:uploader info='https://sebweo.com'>SebWeo</video:uploader>
  <video:publication_date>2017-06-18</video:publication_date>
 </video:video>
 </url>
</urlset>

 

 

 

Після реалізації цих 5 порад ви значно підвищите шанси будь-якого свого відео зайняти верхні рядки в результатах пошуку будь-якої пошукової системи!

 

This post was last modified on 27/04/2018 22:24

Останні пости

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024

Іммануїл Кант

Sapere aude! Май мужність користуватися власним розумом! Іммануїл Кант  

22/06/2024