Категорії: Технології

Енергоефективність та енергонезалежність — онлайн-сервіс для розрахунку

Якщо ви сучасна людина, що йде в ногу з часом, ви, швидше за все, вже цікавилися темою альтернативних джерел енергії. Можливо навіть, що не раз намагалися в умі розрахувати вартість такого задоволення. Але, в епоху цифрових технологій, вже немає необхідності робити подібні розрахунки в умі – існують інтернет-ресурси, які зроблять це замість вас.

На додаток до нашого циклу статей, які присвячені питанням енергоефективності та енергонезалежності (тут ми писали про вітрогенератори, а тут про сонячні електростанції), хочемо розповісти вам про новий і корисний онлайн-сервіс. Сьогодні мова піде про безкоштовний інтернет-сервіс, що допомагає розраховувати вигоду від встановлення сонячних панелей.

 

Команда розробників-ентузіастів з Одеси створила безкоштовний інтерактивний сервіс під назвою Odessasolar, що дозволяє з досить високою точністю розрахувати вартість устаткування, потенціал виробництва електроенергії, ціну її продажу і термін окупності таких інвестицій.

 

Для початку розрахунку, відкрийте в меню пункт «Карта» та виберіть потрібний будинок на карті (можна не тільки вручну вписувати адресу будинку, але й просто клацнути по потрібному дахові). Якщо ви клацаєте на дах потрібного будинку, тоді всі необхідні параметри підставляються в форму справа автоматично (іноді, правда, дах будинку не визначається автоматично, тоді потрібно додатково вказувати тип будинку). Якщо заповнюєте веб-форму калькулятора вручну, тоді вам потрібно буде самому вибирати зі списку параметрів.

 

Доступні параметри онлайн-калькулятора:

 • адреса будинку (вулиця, № будинку)
 • продуктивність, кВт/год на 1м2 (розраховується автоматично виходячи із обраної площі даху)
 • вартість 1 кВт (розраховується автоматично виходячи з діючих тарифів)
 • вартість встановлення 1м2 сонячних панелей (теж розраховується автоматично)
 • тип будови (приватний будинок, багатоквартирний будинок, адміністративна будівля)
 • загальна корисна площа даху (можна змінювати повзунками)
 • від площі залежить потужність такої установки
 • кредитна ставка (за умови оформлення встановлення в кредит; можна змінювати повзунками)

 

Дані, які розраховуються калькулятором автоматично:

 • вартість встановлення, грн
 • продуктивність (кВт на рік)
 • щорічний дохід, грн
 • термін окупності, років
 • економія викидів в атмосферу CO2, кг
 • економія дерев, шт (розраховується від кількості дерев, необхідних для поглинання викидів CO2)

 

Наприклад, для адміністративної будівлі Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою м.Одеса Французький бульвар, 24 калькулятор розрахував наступні дані:

 • Вартість встановлення – 30 529 800 грн
 • Щорічний дохід від сонячних панелей – 6 303 968 грн
 • Термін окупності – 5 років
 • Економія дерев – 23 956 шт

 

Важливо відзначити, що на даний момент калькулятор працює тільки з будинками м.Одеса. Також врахуйте, що розраховані результати все ж є усередненими і покликані показувати загальне уявлення про потенціал генерування електроенергії від енергії сонця. Справедливо буде відзначити, що отримані результати максимально наближені до реальних.

 

Онлайн-сервіс зараз працює в бета-режимі і тільки для м.Одеса, але розробники планують збільшити зону покриття і на інші міста України.

Тут варто зазначити, що, навіть якщо ви хочете прорахувати дані для іншого міста (або села), ви вже зараз можете це зробити за допомогою даного сервісу. Вам потрібно тільки змінювати доступні поля форми під свої дані (наприклад, площа даху). Зрозуміло, що результати можуть дещо відрізнятися для різних регіонів України (наприклад, на півночі країни сонячна активність буде трохи нижче, ніж в Одесі), але отримати загальну картину переваг зможете.

 

 

Сервіс представлений на англійській і російській мовах.

Адреса сервісу: http://odessasolar.org

 

 

Матеріали по темі:

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023