Categories: SEO

Гостьовий постинг як ефективна стратегія лінкбілдингу 2023

В одній з попередніх статей по SEO просуванню сайтів ми вже писали про основні способи досягти великого рейтингу в пошукових системах. Аналіз способів показав, що зворотні посилання, поряд з відмінним контентом, є фактором ранжування №1. Отже, ті сайти, які мають велику кількістю якісних зворотних посилань, будуть отримувати більш високий рейтинг в пошукових результатах. Посилання і в 2023 році залишаються потужним фактором ранжування, тому важливо займатися нарощуванням посилальної маси, — лінкбілдінгом. Як цього досягти? Одним із способів є гостьовий постинг, і в цьому огляді мова піде саме про нього.

 

Що таке гостьовий постинг?

Гостьовий постинг (або гостьові дописи, гостьовий блоґінг) — це розміщення публікацій та статей на сторонньому ресурсі (чужому веб-сайті). З його допомогою про вас (ваш сайт, компанію, бренд) дізнаються більше людей і ви отримаєте реферальний трафік. Це маркетингова SEO тактика, яка передбачає написання статей для інших веб-сайтів з метою просування власного ресурсу.

В основному, розміщення гостьових статей відбувається на платній основі, хоча бувають і випадки безкоштовного розміщення. Тут простежується обопільна вигода: веб-майстер з допомогою цього отримує ресурси для функціонування свого сайту, а ви отримуєте трафік та просування свого бренду (компанії).

 

Основні переваги від гостьового постингу

Є думка, що Google не вважає на посилання з гостьових публікацій, ніби вони ігноруються пошуковою системою. Незалежно від того, чи містять вони атрибут rel="nofollow" чи rel="sponsored". Проте більшість SEO оптимізаторів підозрюють, що це не так. Але як завжди, правда знаходиться десь посередині: гостьові пости можуть бути марною тратою часу та ресурсів при неефективному використанні, але якщо все зробити правильно, вони можуть мати дуже потужний ефект для просування. За різними оцінками, від 40% до 50% відомих СЕО-оптимізаторів використовують гостьовий блоґінг в своїй роботі (принаймні час від часу). До речі, наш сайт вже більше 3-х років успішно користується послугами відомої платформи Коллаборатор.

Нижче наведено деякі з найбільш вагомих переваг, які ви зможете отримати від гостьового постингу:

 • Покращите ефективність SEO просування
 • Отримаєте авторитетні зворотні посилання (лінкбілдинг)
 • Якісні посилання будуть чимось на кшталт «вотуми довіри» і можуть принести користь для покращення рейтингу у пошукових системах
 • Залучите реферальний трафік
 • Ви отримаєте можливість розвивати свій бренд та покращите його впізнаваність
 • Покажете себе (свою компанію) в якості експерта/лідера в певній галузі
 • Збільшите аудиторію відвідування сайту, кількість фоловерів у соціальних мережах, підписників, і навіть потенційних клієнтів

 

Як ефективно розвивати гостьовий постинг — основні поради

Тепер, коли ми розглянули переваги, які потенційно вам може надати гостьовий постинг, давайте глибше зануримося в кожен крок ефективного процесу ведення гостьового постингу (блоґінгу).

Крок №1: Визначте цілі свого гостьового постингу

Ваше перше завдання полягає в тому, щоб вирішити, яка мета гостьового блоґінгу: позиціонування себе як авторитета/експерта в своїй ніші, збільшення трафіку на сайт, або формування бази якісних зворотних посилань (лінкбілдинг).

За умови правильного підходу, у вас є можливість досягти всіх трьох цілей.

Вам потрібно буде знайти блоги, які мають широку аудиторію, та мають споріднену з вашим сайтом тематику. Для сильних посилань потрібно знайти сайти, які мають авторитетний та потужний домен.

 

Крок №2: Знайти підходящі майданчики

Ваша головна мета — знайти тематичні сайти, які відповідають вашій ніші чи галузі: їх контент орієнтований на вашу нішу/галузь, у сайта є сформована аудиторія (включно з соціальними мережами), аудиторія блогу цікавиться дотичною до вашого сайту тематикою.

Як знайти такі майданчики? Є кілька варіантів:

 1. Пошук Google. Це гарний варіант для початку. Використовуючи пошук Google, знайдіть авторитетних блогерів, які пишуть на споріднену тематику.
 2. Аналіз зворотних посилань конкурентів. Подивіться на яких майданчиках розміщують статті ваші конкуренти. Для цього напишіть в пошуку Google наступну конструкцію: link:domen.com (замініть domen.com на домен вашого конкурента) або скористайтеся сервісом Ahrefs.
 3. Використовувати провідні сервіси/майданчики, які орієнтовані на гостьовий постинг. Наприклад, на відомій платформі Collaborator ви без зайвих зусиль зможете безпечно купити гостьові пости. Це найпростіший варіант.

 

Підводячи підсумок

Гостьовий постинг (блоґінг) на авторитетних сайтах — це чудовий спосіб «прокачати» свій сайт. Оскільки, якісні зворотні посилання, поряд з відмінним контентом, до сьогодні залишаються фактором ранжування №1 в пошукових системах. Використання гостьового постингу є ефективною стратегією лінкбілдінгу в 2023 році, і залишиться такою ще певно довгий час.

Отже, в сьогоднішньому огляді ми розглянули найбільш дотичні по цій темі питання:

 1. Що таке гостьовий постинг?
 2. Основні переваги від гостьового постингу
 3. Як знайти майданчики для гостьового постингу — основні практичні поради

 

Сподіваємось, що вам надав практичну користь наш сьогоднішній огляд. Чекаємо від вас зворотного зв’язку — не соромтесь використовувати розділ коментарів нижче.

Дякуємо за увагу!

 

інформація розміщена на правах реклами

 

This post was last modified on 23/10/2023 11:45

Останні пости

Джордж Орвелл

Уся пропаганда війни, усі крики, брехня і ненависть, йдуть завжди від людей, які на цю…

14/06/2024

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024

Уроки PHP — Обробка помилок (можливі типи помилок)

В сьогоднішньому теоретичному уроці ми розглянемо складне та важливе питання в PHP — виявлення та…

30/05/2024

Як створити розумні торгові кампанії через Merchant Center?

Інтеграція Merchant Center з Google Рекламою відкриває доступ до такого ефективного типу кампаній, як Smart…

29/05/2024