Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 27.03.2024)
439190
осіб
347
літаків
325
гелікоптерів
6904
танків
13216
ББМ
10931
артилерія
728
ППО
1019
РСЗВ
14539
машин
26
кораблі і катери
Карта скарбів в Україні засобами Photoshop
Опубліковано

Карта скарбів в Україні засобами Photoshop

Нещодавно в мережі знайшов цікаву ілюстровану карту України. Відразу виникла ідея створити на її основі стилізовану карту скарбів (на кшталт піратської). І в цьому уроці ми розберемо, як вона створювалася. Приступимо!

Крок 1
Знаходимо в інтернеті будь-яку карту України. Зберігаємо собі на комп’ютер, а потім відкриваємо в Фотошопі.
Створимо карті фон. Створюємо новий шар під основним і заливаємо його (або інструментом “Заливка” – G, або сполученням клавіш Alt+Del) кольором #564827.
Крок 2
Тепер трохи пожвавимо фон і додамо йому градієнтну заливку. Інструмент «Градієнт» (G). Вибираємо радіальний градієнт, від основного до прозорого, колір #aea16c. Проводимо лінію від верхнього лівого кута по діагоналі до нижнього правого, але не до кінця.

urok-fotoshopa-1_1
Додаємо градієнтну заливку

Крок 3
Намалюємо компас. Будемо використовувати вбудовану в Фотошоп форму. Вибираємо інструмент «Довільна фігура» (U). На верхній панелі натискаємо «Фігура», і, якщо не бачимо компаса, натискаємо на шестерню – вибираємо «Все» – ОК, і шукаємо його серед всіх доступних фігур. Знаходимо цю форму, вказуємо колір #887f6c і малюємо в лівому нижньому кутку із затиснутою клавішею Shift. Зменшуємо непрозорість цього шару до 40-45%.

urok-fotoshopa-1_2
Малюємо компас

Крок 4
Створимо сонячні промені. На новому шарі малюємо білі прямокутники. Можна використовувати інструмент «Прямокутне виділення» (M) та “Заливка” (G). Наприклад, створюєте виділення, заливаєте його, а потім пересуваєте виділення клавішею Shift і стрілкою вправо на клавіатурі, заливаєте і так кілька разів. Постарайтеся такими прямокутниками рівномірно заповнити все полотно.

urok-fotoshopa-1_3
Створюємо сонячні промені

Крок 5
Тепер змінимо цей шар, щоб вийшла подоба променів світла (Редагування>Трансформація>Викривлення). Переміщаємо праву верхню вузлову точку в лівий верхній кут, нижню праву до середини правого боку, отже рухаємо опорні точки, щоб отримати ефект променів. Потім, використовуючи гумку (E) з великим м’яким округлим пензлем, зітремо кінці променів, щоб надати ефект зменшення світла.

urok-fotoshopa-1_4
Викривлення променів

Крок 6
Тепер, щоб змішати її з картою, змінюємо стиль шару на «М’яке світло» та задаємо непрозорість 5%.
Далі створюємо шар над іншими. Малюємо хмару – вибираємо кольори: основний #5c4d2b та фоновий #ab9e67, застосовуємо фільтр «Хмари» (Фільтр>Рендеринг> Хмари). Задаємо шару стиль «Освітлення основи» та 40-42% непрозорості.
Крок 7
Тепер ми можемо додати більшого відчуття старого світу, затемнюючи кути. Щоб зробити це, створіть новий шар і великий жирним пензлем (B) кольором #000000 проведіть рівномірно по кутах. Малюйте тільки на протилежній стороні променів світла. Потім змініть значення заливки шару до 20-25%.
Крок 8
Ми підійшли до завершальної стадії. Об’єднуємо всі шари (Ctrl+Shift +E) і застосовуємо фільтр «Зерно» (Фільтр>Галерея Фільтрів>Текстура>Зерно). Змінюємо значення інтенсивності зерна на 28 і 47 для контрастності. Натискаємо ОК. Потім застосовуємо фільтр «Текстуризатор» (Фільтр>Галерея фільтрів>Текстура>Текстуризатор). Вказуємо значення: Текстура – Полотно, Масштаб – 52%, Рельєф – 5. Світло – Вгорі зліва, Інвертувати – галочку не ставите.
Крок 9
Тепер вам потрібно знайти підходящу текстуру старого сувою, накласти на неї отриману карту – і вуа-ля!

Карта скарбів України
Карта скарбів України

Вітаємо! Ви тільки що закінчили малювати свою власну карту скарбів.
Підсумки уроку можуть змінюватися, і ви можете експериментувати з різними кольорами, значеннями та фільтрами.
Сподіваємося, що цей урок був для вас корисним.

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *