Categories: SEO

Контент-маркетинг – як створити контент, що просуває бізнес

Якщо у вас є свій блог (або звичайний сайт), ви, швидше за все, чули про контент-маркетинг. Під цим модним словом ховається наступне визначення: це сукупність дій, які засновані на створенні та/або розповсюдженні корисної інформації з метою завоювання довіри і залучення потенційних клієнтів.

Перевага контент-маркетингу полягає в ефективному залученні уваги аудиторії, завоюванні довіри і ненав’язливому (без прямої реклами) просуванні товару/послуги. Якщо ви використовуєте в своєму бізнесі контент-маркетинг, ви вже на півдорозі до успіху. Але тут також важливо дотримуватися правильної стратегії, і в цій статті ми поговоримо про основи створення контенту і правильного його просування. Якщо ви відповідаєте за маркетинг свого (або чужого) бізнесу, значить ця стаття для вас. До того моменту, коли ви закінчите читати цю статтю, ви повинні мати чітке уявлення про те, що вам потрібно змінити і як поліпшити свою поточну стратегію.

 

 

Як створити контент в два простих кроки

У більшості випадків процес створення контенту досить простий. Він виглядає приблизно так:

 • Приготувати чашечку кави
 • Сісти за комп’ютер
 • Подумати про тему майбутньої статті
 • Написати цю статтю
 • Опублікувати її на сайті

 

Тут не так вже й багато стратегії. І, на жаль, так роблять багато контент-інженерів (люди, які відповідають за контент-маркетинг). Але як може виглядати процес, якщо ми трохи поміркуємо і включимо планування?

 

 

Крок №1: Визначити свою аудиторію

Цей крок є вирішальним фактором. Найпершим кроком у створенні контенту є зрозуміти те, для кого призначений цей контент. Якщо на це питання ви відповідаєте: «мої клієнти», – тоді ця стаття – саме те, що вам потрібно. Так, ви пишете для своїх діючих та потенційних клієнтів, але це недостатньо деталізовано. Хто вони такі?

На складання портрета свого клієнта потрібно виділити досить багато часу. Вам потрібно чітко визначити (в письмовій формі та детально), хто є вашими клієнтами. Ви навіть можете зайти так далеко, що зробите портрет клієнта в буквальному сенсі і намалюєте його на листочку. І коли ви будете створювати контент, картинка з зображенням клієнта на столі, а також його детальний опис допоможе вам в цьому.

 

 

Крок №2. Планування контенту

Ваш клієнт зацікавлений в пошуку вирішення своєї проблеми. А ваш контент повинен завжди стосуватися вирішенню проблем ваших потенційних клієнтів. Щоб ефективно спланувати контент, ви повинні ґрунтовно розібратися в суті питання/проблеми. Правильно спланований контент значно спростить вам сам процес написання контенту (статті, огляду, інструкції і т.д.).

Планування контенту можна розділити на 3 основні фази: інформування про проблему, розуміння проблеми, вирішення проблеми.

 1. На першій фазі хороший контент повинен надати інформацію про причини виникнення проблеми. Тут важливо, щоб цей блок тексту не був рекламним.
 2. На другій фазі ваш контент повинен пояснювати, в чому суть проблеми. Тут важливо надати свої (або запропонувати сторонні) ресурси, які допоможуть клієнтам дізнатися більше інформації про проблему. На цьому етапі можна приділити увагу потенційним вирішенням проблеми, створити керівництва з використання, записати вебінари, підкасти тощо.
 3. На третій фазі в контент потрібно включати рішення про покупку (або, іншими словами, вирішення проблеми). Якщо ви проробили гарну роботу на перших двох етапах, тепер ви можете надати певний контент, який допоможе клієнту в процесі прийняття рішень.

 

 

Загальні рекомендації по створенню контенту

Створення ефективного контенту, який буде розвивати ваш бізнес, – це частково наука, і частково мистецтво. А для підвищення його ефективності можна використовувати такі основні методи:

 

Спочатку бути корисним

Вся мета контент-маркетингу полягає в тому, щоб спочатку навчити і допомогти потенційним клієнтам, а потім допомогти їм прийняти рішення про покупку. Перша і друга фази – це найважливіші кроки на шляху клієнта. Не варто недооцінювати їх цінність.

 

Створення легкого контенту

Кожен з нас дуже зайнятий і нам всім не вистачає часу. Більшість клієнтів, швидше за все, не завжди зможе виділити достатньо часу, щоб прочитати 2000 слів. Намагайтеся робити більшу частину свого контенту коротким і конкретним для вирішення проблеми. Якщо не можна обійтися без великого за обсягом контенту, використання комбінації текстового контенту, картинок, відео та аудіо може полегшити його читання.

 

Вузькоспеціалізований контент

Хоча простіше писати контент, який відноситься до широкої аудиторії, це не завжди є кращим вибором. Вузькоспеціалізований контент дозволить вам говорити з потенційним клієнтом «безпосередньо». Так, це забирає багато часу. Особливо, якщо портрет вашого потенційного клієнта досить великий. Але це допоможе вам виділити свій контент серед конкурентів.

 

Будьте хорошим, а не ідеальним

Невеликий пост в блозі на 50 слів, в якому йде мова про конкретне рішення проблеми, завжди краще, ніж пост на 2000 слів, в якому міститься десяток красивих зображень і повно «води». Те ж саме відноситься і до відео. Якщо ваше двохвилинне відео представляє цінну інформацію або відповідає на конкретні питання, ви на правильному шляху. Очевидно, що ви хочете виглядати професійно, а не напустити побільше туману.

 

 

 

Короткий підсумок

Мета цієї статті полягала в тому, щоб допомогти вам зрозуміти різницю між просто «робленням контенту» і створенням контенту, який допоможе в бізнесі.

Тут ключовими моментами є:

 • Зрозуміти, хто ваші потенційні клієнти. Створити докладний портрет клієнта.
 • Контент, який ви створюєте, повинен проходити всі три етапи процесу покупки.
 • Якщо ви пропустите один з цих кроків, ваш контент буде позбавлений необхідних інгредієнтів, і його ефективність значно знизиться.

 

 

This post was last modified on 23/07/2018 17:22

Останні пости

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024

Іммануїл Кант

Sapere aude! Май мужність користуватися власним розумом! Іммануїл Кант  

22/06/2024