Категорії: SEO

Основи SEO-просування в локальному середовищі

Локальне SEO-просування – це комплекс заходів щодо збільшення рейтингу сайту в пошукових системах з прив’язкою до певної місцевості: країна, місто, область або район.

Грамотне локальне SEO дозволить сайту (бізнесу) завоювати лідерські позиції за певними пошуковими запитами, які мають явну (або неявну) прив’язку до якоїсь геолокації.

Прикладом для явної геолокації можуть виступати такі запити, як «піца Київ», «рекламне агентство Харків» і тому подібні. При неявній геолокації в пошукових запитах опускаються назви конкретної місцевості, наприклад, просто «піца», «рекламне агентство» і так далі.

 

Якому типу бізнесу важливо займатися локальним СЕО:

  • Фірми, які надають послуги в офісах, представлених в деяких містах. Сюди можна віднести кафе, ресторани, стоматологію, фірмові магазини і т.п.
  • Вузькоспеціалізовані фахівці, послуги яких охоплюють певну територію. Наприклад це можуть бути будівельні бригади, слюсарі, фахівці з комп’ютерної техніки, клінінгові компанії і т.д.

 

Будь-якому бізнесу важливо займатися СЕО-просуванням, але локальному бізнесу це просто життєво необхідно.

 

 

Способи локального SEO-просування

До безкоштовних способів пошукового просування в локальній видачі можна віднести наступні.

Спосіб №1: Максимальне використання назви місцевості в усіх тегах і мета-тегах сайту. Це означає, що в тегах H1-H3, alt і в мета-тегах title, description, keywords ви повинні обов’язково вказувати місто, в якому ваш бізнес надає послуги.

 

 

Спосіб №2: Зареєструвати свій бізнес в безкоштовному сервісі Google My Business.

Ми згадували про цей сервіс раніше в короткому огляді.

Використання даного сервісу дозволить вам ефективно розмістити інформацію про вашу компанію в пошуковику Google:

  • Ви зможете надати клієнтам найважливішу інформацію про себе (контактні дані, фото і відео), щоб люди вас швидше знаходили, а також ви зможете вказати свою геолокацію, що дозволить показувати ваш бізнес на Картах Google.
  • Контактна інформація компанії (адреси, телефони, сайт і т.д.) буде виводитися в результатах пошуку при використанні брендових і/або локальних запитів.

 

 

Спосіб №3: Зареєструйте свій сайт в місцевих бізнес-каталогах.

На сьогоднішній день практично в кожному місті є свої локальні бізнес-каталоги (по типу «жовтих сторінок») в яких можна безкоштовно розмістити основну інформацію про свій бізнес. Це дозволить вам отримувати додатковий трафік з сайтів, на яких зазвичай велика аудиторія.

Сюди також можна віднести і присутність вашої компанії на сайтах місцевих форумів чи спільнот.

 

 

Спосіб №4: Представте свій бізнес в соціальних мережах

Неправильно буде не скористатися безкоштовною можливістю розмістити інформацію про свою компанію в найбільших пошукових мережах з великим трафіком. Якщо є така можливість, то чому б не створити безкоштовні профілі компанії в пошукових мережах Facebook, Instagram, YouTube та інших?

 

 

Спосіб №5: Робота з місцевими медіа

Люди все ще читають місцеві газети, слухають місцеве радіо та дивляться місцеве ТБ. Скористайтеся можливістю заявити про себе за допомогою цих каналів. Якщо не розглядати комерційного розміщення на місцевих медіа-ресурсах, безкоштовно про вас можуть розповісти, якщо, наприклад, ваша компанія проведе якийсь соціально важливий захід для вашого міста.

 

 

До платних способам пошукового просування в локальній видачі можна віднести наступні.

Платний спосіб №1: Реклама компанії в Google Ads

Ви можете заявити про свій бізнес (товари та/або послуги) за допомогою покупки реклами в даному сервісі (раніше Google AdWords). Також нещодавно з’явився і активно набирає обертів сервіс Google Шопінг (Google Shopping). З його допомогою користувачі легко можуть знаходити товари на різних інтернет-магазинах і порівнювати їх ціни.

 

 

Платний спосіб №2: Реклама компанії на місцевих медіа-ресурсах

Місцеві медіа-ресурси, розглянуті вище, крім безкоштовного розміщення, також надають послуги і по комерційному розміщенню. Це можуть бути рекламні ролики на місцевому ТБ і/або радіо, рекламні блоки в місцевих газетах. Також сюди можна віднести і покупку зовнішньої реклами (білборди, реклама на транспорті і т.д.) для розміщення в вашому місті. Це дозволить досить «голосно» заявити про себе потенційним клієнтам безпосередньо вашої локації.

 

 

Як перевіряти ефективність локального SEO

Це досить складно робити, якщо ви не користуєтеся інструментами для відстеження і особливо, якщо ви використовуєте кілька способів локального просування. Крім збільшення кількості дзвінків і безпосередніх звернень клієнтів, ефективність локального СЕО-просування можна аналізувати за допомогою корисного SEO інструменту для професіоналів Serpstat.

 

 

 

Короткий підсумок

Якщо ваша компанія надає послуги в певній місцевості, вам обов’язково потрібно звернути свою увагу на локальне SEO-просування. Навіть тоді, коли ваш бізнес домінує в своїй ніші, в якій низька конкуренція, важливо займатися локальним просуванням. Адже конкуренти не дрімають!

 

Share

Останні пости

Як купити автомобіль на аукціоні?

Якщо вас цікавить питання, чи можна купити автомобіль на аукціоні, ось вам коротка відповідь: так.… Читати далі

02/12/2023

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023