Categories: Цікаве

Поради щодо форматування постів блогу для зацікавлення читачів

Якщо ви завели свій блог, значить ви хочете бути почутими, чи не так? Але якщо пости блогу не справляють враження на читачів, не надихають, не приносять заробітку, або не мають аудиторії – такий блог нічого не вартий.

Якщо через деякий час після започаткування свого блогу його аудиторія не збільшується, більшість блогерів опускають руки і перестають його наповнювати. Або ж починають шукати проблеми в дизайні сайту чи в якості наповнення контенту.

 

Досить часто буває, що проблема заключається в поганому форматуванні контенту: так, тексти цікаві, але їх дуже незручно читати. Якщо ви вважаєте, що проблема низької аудиторії сайту саме в цьому – значить вам допоможе сьогоднішня інформація. Просто слідуйте цим простим порадам!

 

 

 1. Використовуйте короткі параграфи

Більшість користувачів Інтернету читають блоги для розваги. Тому, вони не хочуть читати довгі та нудні тексти, ніби вони в школі читають підручник.

Тож, намагайтеся розбивати тексти на короткі абзаци, щоб їх було легше читати. Не існує золотого правила для цього, але для кращого сприйняття контенту абзаци не повинні містити більше 4-5 речень. Але, з іншого боку, надлишок абзаців, які складаються з одного речення, може нашкодити вам. Намагайтеся за допомогою параграфів виділяти певні смислові конструкції.

 

 

 1. Використовуйте заголовки H1-H4

Читачі дуже часто візуально оцінюють весь контент, щоб знайти те, що їх цікавить. Для того, щоб очі читачів блогу «чіплялися» за контент, використовуйте достатню кількість заголовків (теги H2, H3 та H4), щоб виділити певні блоки інформації.

Більш важливі блоки повинні бути оформлені тегами H2, а для менш важливих (або ж дочірніх до попереднього важливого) використовуйте теги H3 та рідше H4. Це також позитивно буде впливати на SEO-просування статті. Головне не виділяти підзаголовками невеликі абзаци – тексту повинно бути достатньо, щоб його можна було виокремити за допомогою підзаголовків.

 

 

 1. Використовуйте нумеровані підзаголовки

Зараз дуже популярні статті в Інтернеті мають в своїх назвах певні числові показники, наприклад:

 • П’ять способів схуднути
 • Десять простих вправ для «кубиків» пресу
 • Сім простих способів розбагатіти

 

Чому вони настільки ефективні? Одна з головних причин полягає в тому, що розбиття процесу досягнення бажаної мети на послідовну кількість кроків робить цей процес психологічно більш простим. Скористайтеся цією можливістю і при форматуванні своїх постів.

 

 

 1. Використовуйте марковані списки

Ще один спосіб «зачепити» погляд читачів на контенті – використовувати марковані списки (тег ul). Марковані списки набагато краще «засвоюються», ніж кілька параграфів тексту. І, залежно від інформації, яку ви намагаєтеся представити, і марковані, і нумеровані списки працюють однаково добре.

 

 

 1. Використовуйте – але без фанатизму – жирний шрифт та курсив

Одним із найкращих способів виділити певні слова (чи декілька слів) у досить великому блоці контенту є використання жирного шрифту та курсиву.

 • Використовуйте жирний шрифт, щоб привернути увагу до ключових слів і фраз
 • Використовуйте жирний шрифт, щоб виокремити важливість певного слова в контексті
 • Використовуйте курсив для виділення окремих слів
 • Використовуйте курсив для іноземних слів або фраз і певних назв (книги, фільми та подібне)

 

Тим не менш, тут головне діяти без фанатизму – надлишок жирного шрифту та курсиву зіграє з вами злий жарт.

 

 

 1. Використовуйте цитування

Інший спосіб звернути увагу на ключові моменти – це використовувати цитування (тег <blockquote>).

Хоча воно в першу чергу призначене для конкретного цитування, наприклад, відомих людей, деякі блогери досить успішно використовують його для акценту на потрібних моментах. Цитування має більший рівень уваги, ніж жирний шрифт і курсив, тож використовуйте його дуже виважено.

Блок із цитатою, в основному, виділяється лапками та більшими відступами. Якщо тег <blockquote> не дає подібного результату, значить вам потрібно додати певні CSS-стилі для цього. Можете звіритись із оформленням цитування, наприклад, у фреймворка Bootstrap, або ж додати власне стильове оформлення.

 

 

 1. Оберіть привабливий шрифт

Вибір правильного шрифту для свого сайту має дуже важливе значення. Звичайно, красивий шрифт не врятує поганий текст, але поганий шрифт здатен знівелювати хороший текст.

Не рекомендується використовувати на сайті екстравагантні шрифти. Адже вони дуже швидко втомлюють очі. Привабливий шрифт – це той, який легко та зручно читається і не напружує зайвий раз наш зір.

Ось декілька порад щодо вибору шрифту:

 • Якщо шрифт занадто великий, він може виглядати дитячим та несерйозним; а занадто малий шрифт важко читається
 • Колір шрифту повинен контрастувати із фоном: чорний текст на білому фоні дуже добре сприймається. Чого не скажеш, наприклад, про яскраво-червоний текст на зеленому фоні
 • Не використовуйте на своєму сайті велику кількість різних шрифтів

 

 

 1. Використовуйте посилання для взаємопов’язаних постів

Всі публікації в блозі повинні бути здатними функціонувати в якості окремих статей. Проте, якщо ви пишете кілька взаємопов’язаних постів, рекомендується робити посилання на попередню статтю на початку кожної окремої статті цієї серії. Це чудовий спосіб заохотити читачів прочитати серію статей в хронологічному порядку. Що допоможе вашим читачам отримати максимальну користь від серії статей.

Якщо ви часто пишете лонгріди, може бути корисним розбиття таких довгих текстів на декілька коротких статей та використовувати посилання в цій серії. Адже сьогодні дуже мало Інтернет-читачів освоюють занадто великі тексти.

 

 

This post was last modified on 17/01/2018 20:12

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024