Categories: SEO

Проблемне SEO – причини різкого падіння трафіку на вашому сайті

Раптове падіння трафіку на сайті – це одна з найбільш неприємних ситуацій, з якою може зіткнутися веб-майстер (власник сайту). Ще більш прикро буває тоді, коли веб-майстер старанно працює над сайтом, його наповненням та покращенням, а тут він бачить криву трафіку, що різко йде вниз. Це може призвести до паніки і сильного погіршення настрою.

Є багато причин, чому трафік вашого сайту може різко впасти. В сьогоднішній статті ми розглянемо чотири основні причини, які можуть чинити негативний вплив на відвідуваність вашого сайту, а також способи боротьби з ними.

 

 

Причина №1: Швидкість завантаження вашого сайту знизилася

У наших статтях про СЕО ми багато говоримо про важливість продуктивності сайту. Причина, по якій ця тема постійно повторюється, полягає в тому, що продуктивність вашого сайту є одним з найбільш важливих факторів, які необхідно враховувати для забезпечення успіху сайту. Якщо час завантаження сайту збільшився – це може бути причиною несподіваного падіння трафіку. Людям не подобаються повільні сайти. В основному, люди не будуть терпіти сайти з повільним завантаженням, і якщо ваш сайт працює повільно, ваші відвідувачі підуть і, швидше за все, не повернуться.

Існує безліч факторів, які можуть вплинути на час завантаження вашого сайту. Однак, якщо ви намагаєтеся розібратися в причинах скорочення вашого трафіку, зосередьтеся на своїх останніх змінах. Ось, що може послужити причиною:

 • Ви недавно вносили зміни в програмний код сайту.
 • Ви нещодавно змінили дизайну свого сайту. Капітальний ремонт макету та дизайну сайту може мати серйозний вплив на час завантаження, особливо якщо шаблон не оптимізований.
 • Проблеми з вашим хостинг-провайдером. Якщо ваш хостинг відчуває технічні труднощі, це буде причиною уповільнення швидкості роботи вашого сайту.

 

 

Тепер ви повинні зосередитися на з’ясуванні того, чи є зниження продуктивності причиною падіння трафіку на сайт.

В найпершу чергу ви повинні виміряти час завантаження свого сайту. Якщо результати виглядають погано, вам потрібно буде попрацювати над тим, щоб вирішити цю проблему. Після поліпшення швидкості завантаження, відстежуйте зміни трафіку за допомогою свого інструменту для аналітики. Якщо ви бачите, що трафік відновлюється, значить, це було причиною проблеми з продуктивністю.

 

 

Причина №2: Ви нещодавно змінили дизайн свого сайту

Як старанний веб-майстер, ви завжди будете намагатися покращувати дизайн свого сайту, можливо навіть періодично проводити редизайн з нуля. Ваш сайт буде виглядати приголомшливо, але всі нові незвичайні елементи, які ви додавали, можуть вплинути на його продуктивність.

Якщо ви недавно внесли зміни в дизайн свого сайту і почали помічати зниження трафіку, цьому може бути кілька пояснень:

 • Новий дизайн уповільнив ваш сайт.
 • Користувачам не подобається новий макет (та/або дизайн), і вони йдуть на інші сайти.

 

З’ясувати, в яку з цих двох категорій ви потрапляєте, досить просто. Як і для першої причини, вам необхідно перевірити продуктивність свого сайту, і якщо вона не відповідає нормі, значить настав час приступити до оптимізації.

Однак, якщо продуктивність вашого сайту виглядає просто відмінно, є ймовірність, що користувачам просто не сподобався ваш новий дизайн. Це може нанести удар по вашому его, але це не безвихідна ситуація. Коли справа доходить до дизайну, ви повинні переконатися, що сторінки вашого сайту максимально зручні для користувача. Це означає, що навігація повинна бути простою, ваш найважливіший контент повинен знаходитися на передньому краї, і дизайн повинен забезпечувати читабельність. Якщо дизайн вашого сайту не відповідає цим критеріям, можливо, прийшов час повернутися до редизайну.

 

 

Причина №3: ​​Внутрішні посилання сайту не працюють (биті лінки)

Є багато ситуацій, коли вам буде потрібно перенести свій сайт з одного хостингу на інший, та/або оновити двигун сайту. Процес перенесення не дуже складний, як ви можете собі уявити. Однак це може привести до окремих технічних проблем, одна з яких – перестають працювати внутрішні посилання сайту.

Якщо ви використовуєте той же домен після міграції, вам не потрібно замінювати свої внутрішні посилання. Однак ці посилання можуть все ще не працювати по деяким іншим технічним причинам, наприклад:

 • Можливі проблеми з модулем кешування
 • Можливі проблеми з налаштуванням файлу .htaccess

 

Якщо ви використовуєте модуль (плагін) кешування на недавно перенесеному сайті, спробуйте відключити його. Після цього перевірте, чи працюють ваші внутрішні посилання. Якщо це так, трафік вашого сайту повинен поступово збільшуватися.

Однак, якщо питання залишається невирішеним, ви можете перейти до перевірки файлу .htaccess. По суті, ваш новий хостинг може не налаштувати для вас файл .htaccess, що може викликати конфлікти, якщо ви використовуєте для користувацьку структуру постійних посилань.

 

Перевірте налаштування цього важливого файлу, для цього можете скористатися нашою шпаргалкою по файлу .htaccess.

Майте на увазі, що для відновлення трафіку до колишніх рівнів може знадобитися деякий час, тож не панікуйте, якщо ви не побачите поліпшень за один день!

 

 

Причина №4: Використовувані ключові слова на сторінках вже не ефективні

Якщо вам не байдужа пошукова оптимізація (SEO), ви ймовірно використовуєте ефективні ключові слова для всіх своїх статей. Проблема в тому, що тенденції міняються і навіть найкращі ключові слова можуть втратити свою популярність. Наприклад, стаття, написана під ключовий запит в сьогоднішньому тренді, може приносити чудові результати в найближчому майбутньому. Однак, як тільки цей тренд піде на спад, ви можете втратити більшу частину цього трафіку.

У більшості випадків падіння трафіку на сайті не буде таким раптовим, якщо воно пов’язане з використовуваними ключовими словами. Це, все-таки, поступовий процес. А для того, щоб з’ясувати, чи падає ваш трафік через те, що ваші ключові слова втрачають свою популярність, вам доведеться трохи попрацювати.

Для більшості сайтів, які стикаються з цією проблемою, основні труднощі полягають в тому, що вони не публікують контент так часто, як слід було б. Якщо ви хочете, щоб ваш сайт залишався актуальним, ви повинні продовжувати публікувати новий контент і постійно відстежувати ефективність використовуваних ключових слів.

Що ще більш важливо, — вам потрібно досліджувати ключові слова, які ви використовуєте для свого контенту. В ідеалі ви повинні прагнути до тих запитів, які будуть продовжувати приносити трафік навіть через роки після написання статей. Це, в поєднанні з постійним потоком високоякісного контенту, підвищить ваші шанси уникнути раптового падіння трафіку на сайті.

 

 

 

Коротке резюме

Важливо пам’ятати, що відвідуваність вашого сайту може коливатися і буде коливатися. В деяких випадках ви побачите органічне скорочення трафіку. Проте, труднощі з трафіком сайту можуть вказувати на основні проблеми з вашим сайтом, особливо якщо вони виникають раптово.

Завдяки практичному досвіду, можна виділити чотири найбільш поширених причини падіння трафіку на сайті:

 • Ваш сайт став повільно працювати
 • Ви нещодавно змінили дизайн свого сайту
 • Ваші внутрішні посилання не працюють (биті лінки)
 • Використовувані ключові слова втратили свою ефективність

 

 

Ось і все на сьогодні. Якщо у вас залишилися питання або є зауваження по темі даної статті, не соромтеся скористатися розділом коментарів нижче.

Дякуємо, що читаєте нас!

 

This post was last modified on 16/06/2020 09:16

View Comments

 • Дякую за корисний матеріал! А які вітчизняні інтструменти для аналзіу сайту ви використовуєте? Я найчастіше використовую
  Sitechecker SEO аналізатор та Netpeak.

Останні пости

Фрідріх Ніцше

Якщо ви вирішили діяти — закрийте двері для сумнівів Фрідріх Ніцше  

26/05/2024

Стівен Кінг

Будь-яка проблема в житті — це перевірка наших можливостей Стівен Кінг  

21/05/2024

Вінстон Черчилль

Песиміст бачить труднощі у кожній можливості; оптиміст у будь-яких труднощах бачить можливості Сер Вінстон Леонард…

19/05/2024

Конфуцій

Коли вам здасться, що мета недосяжна, не змінюйте ціль — змінюйте свій план дій Конфуцій…

12/05/2024

Чарльз Дарвін

Виживає не найсильніший і не найрозумніший, а той, хто найкраще пристосовується до змін Чарльз Роберт…

11/05/2024

Що таке тег canvas в HTML5 і для чого він потрібен?

Елемент <canvas> з’явився лише в HTML5 і використовується для динамічного малювання графіки на веб-сторінці з…

10/05/2024