Categories: Технології

Використання Золотого перетину в дизайні

Золотий перетин також називають золотою пропорцією або гармонійним розподілом. Науково доведено, що використання золотого перетину робить об’єкт візуально красивішим. Кращий приклад можна простежити в одній з найвідоміших картин Леонардо да Вінчі «Мона Ліза», в якій використовується принцип золотого перетину. Пропорція для Золотого перетину становить 1:1,618. Це математичне рівняння, яке знайшло своє застосування і в дизайні.

За допомогою Золотого перетину можна створювати красиві дизайни. Відмінність Golden Ratio (Золотого перетину) від інших дизайнерських практик полягає в тому, що в другому випадку більше використовується інстинкт та креативність. Тоді як у Золотого перетину інший підхід: тут використовуються математичні розрахунки для створення картинок, макетів, типографіки та багатьох інших елементів дизайну.

 

 

Послідовність Фібоначчі і Золотий перетин

Числа Фібоначчі (або Послідовність Фібоначчі) – це елементи числової послідовності, в якій перші два числа рівні або 1 і 1, або 0 і 1, а кожне наступне число дорівнює сумі двох попередніх чисел. Якщо взяти цю послідовність, зобразити її квадратами і розташувати їх поруч, тоді у вас вийде спіраль з прямокутників. Ця спіраль відома як Золота Спіраль. Що дивно, так це те, що, хоча це математичне рівняння, існує безліч природних прикладів, які також показують наявність цього поняття в їх структурі. Природні катаклізми, квіти і навіть мушлі – все має натяк на золотий перетин.

 

 

 

Золотий перетин в графічному дизайні

Золотий перетин додає структуру в дизайн, що надає більш виразного характеру. Простий спосіб застосування золотого перетину до будь-якого елементу – помножити розмір елемента на 1,618, щоб з’ясувати розмір іншого елемента. Також можна накласти золоту спіраль на елемент, щоб скоригувати розміщення елементів. Золотий перетин можна використовувати для типографіки, зображень і багато чого іншого.

 

 

Використання золотого перетину в типографіці

Під типографікою розуміється спосіб або методика аранжування шрифту, щоб зробити текст більш розбірливим, читабельним і привабливим. Додавання ієрархії в макет покращує структуру вашого дизайну. На перший погляд, неможливо уявити собі будь-який зв’язок між типографікою і математикою. Проте, типографіка являє собою суміш буквених форм і математичних пропорцій.

Три фактори, які мають вирішальне значення для типографіки, — це розмір шрифту, ширина лінії і висота рядка. Всі ці аспекти повинні бути пропорційні один одному. Досягнувши пропорції в цих трьох елементах, ваш контент буде більш привабливим для ваших читачів. Змінюючи розмір шрифту і ширину вмісту, ви можете зрозуміти, якою має бути висота шрифту. Для комфортного читання вважається використання 70-80 символів в рядку. Якщо рядок занадто довгий, читачі можуть втратити природний потік і перейти на початок наступного рядка.

Золотий перетин також допоможе при виборі параметрів в типографіці. Якщо розбити текст за важливістю на три частини (A, B і C), можна виділити важливіші частини. Припустимо, що C – найменш важлива частина інформації, для якої ви використовуєте розмір шрифту в 10 пікселів. Відповідно, для більш важливого тексту (B), помножте розмір шрифту C на 1,618.

 

 

Золотий перетин в структурі зображення

Є багато принципів в мистецтві фотографії, які допомагають фотографам створювати кращі кадри. Одне з таких правил відомо як Правило Третин (The Rule of Thirds). Правило третин, по суті, ділить композицію на 9 рівних частин. Розподіл кадру робиться за допомогою рівних вертикальних і горизонтальних ліній уздовж кожної зі сторін. Точки, де ці лінії перетинаються, називаються точками перетину. Ідея використання правила однієї третини полягає в тому, що суб’єкт повинен бути розташований в точках перетину таким чином, щоб він займав тільки 1/3 кадру. Також для орієнтиру можна використовувати і Золотий перетин (накладення золотої спіралі).

Золотий перетин відмінно підходить для створення ідеального почуття гармонії в ваших зображеннях. Накладіть Золоту спіраль поверх вашого зображення. Це допоможе вам побачити, де які елементи зображення знаходяться і чи створюють вони гармонію. Так ви зможете визначити координаційні центри та їх розташування.

 

 

Золотий перетин при створенні логотипу

Логотипи є одним з найбільш важливих аспектів успішного бренду. Логотип допомагає новим потенційним клієнтам ідентифікувати ваш бренд, а старим – пізнавати ваші послуги і продукти. Логотип бренду допомагає аудиторії створити перше враження про цінності та релевантність бізнесу. Це перша взаємодія будь-якої людини з брендом, оскільки логотипи більш наочні, ніж тексти. Ось чому дуже важливо мати чудовий логотип, який чітко демонструє те, що символізує бренд.

Доброю практикою для створення вражаючих логотипів є використання Золотого перетину. Прекрасним прикладом цього може служити те, що багато відомих брендів, такі як Twitter, Apple і навіть Pepsi, використовують його для свого логотипу.

Ви також можете використовувати Послідовність Фібоначчі для створення логотипів. Спочатку створіть кругову послідовність з використанням послідовності Фібоначчі, а потім на її основі сформуйте сітку, яка буде служити основною структурою для дизайну вашого логотипу.

 

 

Золотий перетин в архітектурі

У давньогрецькій архітектурі використовували Золотий перетин. При будівництві Тадж-Махала, який відноситься до одних з семи чудес світу, також використовували Золотое сечение (Golden Ratio).

 

 

Використання золотого перетину в архітектурі допомагає привнести відчуття балансу і висоти в конструкцію. Будь-який будинок, який здається добре збалансованим, природно привертає до себе увагу. Один з найпростіших способів відобразити баланс в будівлі – це використовувати принципи золотого прямокутника. Ще однією перевагою використання Золотого перетину є те, що він дозволяє створювати різні форми. Вам не потрібно дотримуватися коробчатої ​​або прямокутної структури. Золотий перетин використовує ці форми в якості основи для дизайну. Тим не менш, ви можете легко включати інші різні форми. Вам потрібно внести кілька змін в золотий прямокутник, щоб перетворити будівлю в будь-яку форму, яку ви захочете. Архітектори часто використовують Золотий Трикутник (Golden Triangle) і Логарифмічну Спіраль (Logarithmic Spiral), які часто зустрічаються в живій природі.

 

 

Золотий перетин при проектуванні і створенні макетів

Макет – це системне розташування різних елементів на сторінці, яке зазвичай відноситься до певного розміщення тексту, зображень та стилів. Погано продуманий макет може привести до неточної доставки послання, яке ви хочете донести. Хороша компоновка необхідна для ефективної передачі повідомлення. Не тільки це, але й правильне розташування допоможе поліпшити зовнішній вигляд конкретного об’єкта, а також цілої картини. Отже, для створення хороших макетів необхідно враховувати два критерії: окремі візуальні елементи та їх взаємозв’язок.

Є різні варіанти макета, які використовують дизайнери. Одним з них є розташування «Z», яке черпає натхнення з самої літери «Z». Зазвичай він показує шлях, яким читач бачить елементи на сторінці. Інший принцип компонування – Золотий перетин. Золота спіраль працює найкраще, коли у вас є багато елементів, які можуть відрізнятися один від одного і розміщуються в одному макеті. Увага читачів природним чином привертається до центру спіралі, коли вони бачать золоту спіраль. Це дає вам можливість розмістити найважливіший елемент в центрі спіралі.

 

 

Наявність золотого перетину на людському обличчі

Цікаво, наскільки поширений золотий перетин. Навіть наші обличчя спираються на концепцію золотого перетину. Голова утворює золотий прямокутник, а наші очі стають центральною точкою. Ніс і рот розташовані на правильних ділянках відстані між підборіддям і очима.

Центр зіниці пропорційний нижній частині зубів і нижній частині підборіддя. Зовнішній і внутрішній край ока пропорційний центру носа. Наш зовнішній край губ доповнює зовнішні гребені губ.

 

 

 

Розуміння Золотого перетину може бути дуже корисним для застосування в дизайні, оскільки цей математичний підхід дуже поширений в багатьох інших аспектах життя.

Сподіваємося, що вам сподобалася інформація з сьогоднішньої статті. Дякуємо за увагу!

 

This post was last modified on 20/12/2019 21:33

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024