Categories: Цікаве

Як купити автомобіль на аукціоні?

Якщо вас цікавить питання, чи можна купити автомобіль на аукціоні, ось вам коротка відповідь: так. Це можна реалізувати, якщо ви готові докласти небагато зусиль для цього. Якщо ви готові витратити деякий час та сили, купівля автомобіля на аукціоні може стати чудовим способом заощадити свої гроші.

 

Що таке автомобільний аукціон?

Продаж автомобілів на аукціоні — це захід, на якому транспортні засоби продаються покупцеві, який заплатив найвищу ціну по лоту. Аукціоніст встановлює стартову ціну, потім учасники торгів роблять свої ставки — пропонують ціну, яку вони готові заплатити. Так триває доти, доки торги не закриються, і автомобіль не дістанеться тому, хто зробив найбільшу ставку.

Варто відзначити, що за допомогою автомобільних аукціонів ви зможете як заощадити свої гроші, так і переплатити, — порівняно з іншими шляхами покупки авто. Однак, якщо ви готові провести деяке дослідження і вам близький дух змагання, ви зможете знайти на аукціоні дуже вигідну пропозицію по бажаному автомобілю.

Кожен автомобільний аукціон має свої правила, тому дуже важливо ознайомитись з ними до початку аукціону. Наприклад, на деяких аукціонах від учасників може бути потрібна застава, а на інших може бути встановлена мінімальна сума ставки.

 

Види автомобільних аукціонів

Автомобільні аукціони розрізняються за типом та розміром. Деякі автомобільні аукціони проводяться наживо, деякі онлайн, а деякі є комбінацією того й іншого. У кожного з них різні процедури, правила та комісії. Деякі аукціони відкриті для публіки, у деяких стягується плата за участь, а в деяких можуть брати участь лише ліцензовані дилери. Нижче наведено основні типи автоаукціонів:

 • Публічні автомобільні аукціони. Цей вид аукціонів відкритий для широкого загалу, і кожен може взяти участь і зробити ставку на автомобілі. Вони проводяться наживо, для участі, швидше за все, буде потрібна попередня реєстрація або вступний внесок.
 • Інтернет-аукціони автомобілів. Деякі аукціоністи (організатори торгів) дозволяють вам робити ставки онлайн в режимі реального часу, або ви можете використовувати для цього спеціалізовані сайти онлайн-аукціонів, які спрощують процес покупки авто із США в Україні.
 • Аукціони автодилерів. Дилерські аукціони зазвичай відкриті лише для ліцензованих автодилерів. Щоб знайти дилерський аукціон, спробуйте зв’язатися з місцевим автосалоном або здійснити пошук в Інтернеті.

 

Які автомобілі продаються на аукціоні?

На аукціонах продаються всі види автомобілів: від рідкісних вінтажних колекційних авто до звичайних транспортних засобів (легкові автомобілі, вантажівки та позашляховики). В основному, левова частка авто на аукціоні — це вживані машини. Це можуть бути авто з пошкодженнями або без, ремонтопридатні або такі, що не потребують ремонту. Зі значним пробігом, або практично нові. Також часто виставляються вилучені автомобілі (наприклад, зі штрафмайданчика), які вимагають більш ретельної перевірки.

 

Основні рекомендації щодо покупки автомобіля на аукціоні

Нижче наведено основні поради, які слід враховувати перед та під час купівлі автомобіля на аукціоні:

 • Проаналізуйте різні аукціони, це дасть вам уявлення про те, як працює цей процес, і ви впевненіше почуватиметеся безпосередньо на аукціоні
 • Перед тим як приймати участь в аукціоні рекомендується вивчити автомобіль, який буде виставлений на торги. Подивіться марку, модель, пробіг, стан та основні пошкодження (за наявності), і рік випуску автомобіля. Також рекомендуємо відвідати інші онлайн-майданчики з продажу авто, щоби сформувати бачення ціни продажу аналогічних автомобілів. Чим більше ви дізнаєтеся про ціноутворення, тим краще будете підготовлені
 • Добре проаналізуйте бажаний автомобіль. Якщо у вас немає механічного складу розуму, візьміть того, хто його має. У вас не буде можливості здійснити тест-драйв, тому вам знадобиться хтось, хто знає, на що звертати увагу. Також проведіть аналіз авто за ВІН-кодом (VIN — Vehicle Identification Number — унікальним кодом машини)
 • Встановіть суворі межі свого бюджету. Коли починається “війна ставок”, ви можете легко захопитися і забутися. Тому важливо встановити ту межу суми, яку ви готові заплатити, і чітко дотримуйтесь її. Дуже важливо визначити бюджет перед участю в аукціоні, щоб ви не піддалися хвилюванню та зрештою не заплатили більше, ніж можете собі дозволити. Не забудьте залишити місце у своєму бюджеті на можливі додаткові витрати: податки та збори, ПДВ, акцизний збір, мита, комісія аукціоніста, розмитнення, доставка, страховка та інші супутні витрати.
 • Якщо ви шукаєте вигідну угоду на нову машину, чому б не зазирнути на спеціалізований сайт? Скористайтеся каталогом автомобілів, щоб за допомогою фільтрів за потрібними характеристиками підібрати свою ідеальну модель. Тепер ви підготовлені до участі в аукціоні, і можна приступати до торгів.

 

З чого формується остаточна ціна автомобіля на аукціоні?

Окрім вашої ставки на автолот, з інших супутніх витрат формується загальна вартість автомобіля. Якщо авто зі США, тоді до цих витрат можна віднести:

 1. Комісія аукціоніста за участь у торгах (в межах 10% від фінальної ставки). Послуги брокерської компанії
 2. Оформлення на митниці при перетині кордону (розмитнення): складається з державного мита (10% від оціночної вартості), акцизного збору (залежить від ціни, року випуску, обсягу двигуна), ПДВ (20%) та відрахування до Пенсійного фонду (3-5%).
 3. Оплата за доставку із США (термін доставки в межах 6-8 тижнів)

 

 

Замість епілогу

Купівля автомобіля на аукціоні може стати чудовим способом заощадити гроші. Якщо у вас присутній дух авантюризму, ви мисливець за вигідними покупками і маєте деякі знання про автомобілі, ви можете заощадити гроші і навіть отримати задоволення від цього.

Але потенційна економія також пов’язана із ризиком. На онлайн-аукціонах ви купуєте на основі фотографій, опису лоту та інформації про умови, ризикуючи придбати сумнівну машину. Навіть на живих аукціонах зазвичай дозволяють лише оглянути авто, посидіти в ньому і, можливо, завести та включити передачу, але не їздити на ньому.

Перш ніж ухвалити рішення про купівлю автомобіля на аукціоні, вивчіть аукціон, встановіть бюджет та дотримуйтесь його, а також ознайомтеся з правилами аукціону, перш ніж робити ставку на автомобіль, який хочете купити.

 

This post was last modified on 06/12/2023 12:31

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024