Категорії: Технології

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків і ресурсів навіть у віддалених локаціях, технологія SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) стала справжнім визначальним моментом. SD-WAN змінює спосіб, яким мережі будуються, управляються і функціонують, і відкриває нові горизонти для підприємств. Важливою задачею для бізнесу є вибір постачальника, який має достатній практичний досвід роботи з рішеннями SD WAN. Одним з таких є компанія Netwave. Детально про послугу – https://netwave.ua/product/sd-wan.

У статті нижче ми розглянемо основи технології SD-WAN, сфери, в яких вона застосовується та проблеми, яких допомагає позбутися.

 

Основи та принцип роботи SD-WAN

SD-WAN – це технологія мережі, яка використовує програмне забезпечення для управління та оптимізації роботи корпоративних мереж. Основною метою SD WAN є покращення ефективності мережі та забезпечення надійного підключення до додатків і ресурсів, навіть у віддалених офісах або глобальних мережах.

SD WAN використовує різноманітні технології для покращення ефективності мережі:

  • Мультиплексування. SD-WAN може об’єднувати різні типи з’єднань: DSL, кабельний інтернет, 4G/5G, для створення єдиного тунелю з більшою пропускною здатністю і надійністю.
  • Оптимізація трафіку. Використовує технології, які розпізнають важливий трафік, зменшуючи затримки для додатків, що вимагають високої продуктивності.
  • Захист і безпека. SD-WAN забезпечує захист мережі шляхом шифрування даних і використанням мережевих правил для контролю доступу.

 

Де застосовується SD-WAN

Ця технологія має широкий спектр застосувань і може призвести до значних переваг для бізнесу. Розгляньмо детальніше, де саме SD-WAN застосовується та як допомагає компаніям досягати своїх цілей.

Офісні мережі

Одним з головних застосувань SD-WAN є використання його для побудови мережі в офісах компанії. Віддалені філіали, робочі відділення можуть легко підключатися до корпоративної мережі через різні типи зв’язку, серед яких Інтернет, MPLS та 4G/5G. Це дозволяє компаніям створювати гнучкі мережі з підвищеною доступністю та оптимізацією трафіку.

Глобальні мережі

Для компаній з глобальною присутністю SD-WAN є ідеальним рішенням. Вона дозволяє забезпечити надійний та швидкий доступ до додатків та ресурсів в будь-якій точці світу. Це особливо корисно для компаній, які мають розподілені центри обробки даних та різні відділення в різних країнах.

Хмарні додатки

SD WAN допомагає оптимізувати доступ до хмарних додатків, які стають все більш популярними серед компаній. Вона розпізнає та пріоритизує трафік до хмарних сервісів, забезпечуючи надійний та швидкий доступ до таких платформ, як Microsoft 365, Salesforce, AWS та інших.

 

Проблеми, які допомагає усувати SD-WAN

Технологія SD-WAN не лише дозволяє компаніям зменшити витрати на інфраструктуру мережі, але й розв’язує численні проблеми, які раніше виникали в корпоративних мережах.

  1. Проблема збільшення витрат. SD-WAN дозволяє замінити або доповнити MPLS менш коштовними Інтернет-з’єднаннями, зменшуючи витрати на інфраструктуру мережі.
  2. Проблема затримок та низької продуктивності. SD WAN використовує різні механізми, такі як оптимізація трафіку та мультиплексування, для зниження цих затримок і підвищення продуктивності додатків.
  3. Проблема безпеки. SD-WAN інтегрує функції безпеки, такі як VPN, безпосередньо в мережу, забезпечуючи комплексний захист від загроз.
  4. Проблема складного управління. Технологія надає централізований інтерфейс управління, що спрощує конфігурацію, моніторинг та резервне копіювання мережі.
  5. Проблема надійності. Надає можливість автоматично перемикати трафік на доступні шляхи у випадку відмови, забезпечуючи безперебійну роботу.
  6. Проблема резервного забезпечення. Допомагає створювати резервні шляхи для мережі, що є важливим для захисту від відмов і забезпечення надійності.

 

Висновок

SD-WAN – це технологія, яка перетворює спосіб, яким бізнеси будують і управляють своїми корпоративними мережами. Вона дозволяє підвищити продуктивність, зменшити витрати та забезпечити надійність мережі в умовах постійних змін. Для впровадження технології на власному підприємстві завжди обирайте надійну команду, наприклад, як netwave.ua. Це допоможе вам отримати не лише надійну мережу, а й постійну підтримку.

 

Стаття розміщена на правах реклами

 

Share

Останні пости

Як вибрати ідеальний ноутбук: Повний гайд

Вибір ноутбука може бути складним завданням у світі, де ринок переповнений варіантами на будь-який смак… Читати далі

22/04/2024

Томас Едісон

Наш великий недолік в тому, що ми занадто швидко опускаємо руки. Найбільш діючий метод досягти… Читати далі

20/04/2024

Найкрасивіші та найбільш вражаючі мости з усього світу (ТОП-10)

Міст — це щось більше, ніж просто споруда, яка поєднує два береги. Для того, щоб… Читати далі

19/04/2024

Соломон

Життя нас вчить, що свою пару ми пізнаємо, коли розлучаємося, своїх братів ми пізнаємо, коли… Читати далі

18/04/2024

Чак Поланік

Хто може — той робить. Хто не може — той критикує Чак Поланік   Читати далі

17/04/2024

Річард Бах

Жодне бажання не дається тобі окремо від сили, що дозволяє його здійснити. Хоча, можливо, для… Читати далі

16/04/2024