Категорії: Здоров'я

Як правильно реагувати на критику

Критика – це не обов’язково погано. Іноді критика приносить і користь, особливо, якщо вона конструктивна. Одних людей критика мобілізує і наповнює адреналіном, а інших – спустошує і відбирає волю. У даній статті спробуємо відокремити зерна від плевел, і поговоримо про погану і добру критику, а також розглянемо, як реагувати (або не реагувати) на критику і як її сприймати.

 

Погана критика – це думка не критиків, але критиканів, які в житті путньо нічого не досягши, виміщають свою безсилу злість на інших. Критикани – це невдахи, і їхня думка не заслуговує вашої уваги. Ігноруйте таку критику.

До поганої критики можна віднести також слова і судження, які висловлюються людьми від неробства і байдикування. Людям, в основній своїй масі, часто буває нудно, і вони розважають себе тим, що роблять зауваження іншим, оскільки вважають, що краще за інших в усьому розбираються. Інтернет дає таким людям практично необмежену свободу і роздолля. Не ведіться!

 

Тепер перейдемо до гарної критики. Якщо не брати до уваги деяких винятків, розглянутих вище, практично вся критика корисна і потрібна. Особливо, якщо вона висловлюється до місця і по справі, і якщо висловлена професіоналом у своїй справі.

 

Ось деякі з сильних афоризмів про критику:

 • За мужністю критики має слідувати мужність похвали – Оноре де Бальзак
 • Коли очі критика затуманені сльозами, його думка не має значення – Генріх Гейне
 • Краще погана критика, ніж нічого – Антон Павлович Чехов
 • Критикувати – значить доводити автору, що він не зробив цього так, як зробив би я, якщо б умів – Карел Чапек
 • Критикуючи, критикуй думку, а не його автора – Леонардо да Вінчі
 • Лише з тієї причини, що людина сама нічого не може створити, вона може стати гідним суддею створеного іншими – Оскар Уайльд
 • Пам’ятайте, що несправедлива критика часто є замаскованим компліментом. Не забувайте, що ніхто ніколи не б’є мертву собаку – Дейл Канегі
 • Письменник, твори якого не мали успіху, легко стає жовчним критиком: так слабке і несмачне вино може стати чудовим оцтом – Федір Михайлович Достоєвський
 • Право піддавати людей найсуворішій критиці заслуговує той, хто переконав їх у своїй любові до них – Махатма Ганді
 • Якщо тобі плюють в спину, значить ти попереду! – Конфуцій

 

 

Основні поради правильного ставлення до критики:

 • Не на всю критику потрібно реагувати, критика з розділу «поганої» варта того, щоб її пропускати повз вуха.
 • Всі люди не ідеальні, тому, завжди будьте готові до того, що вас почнуть за це критикувати
 • Якщо вас критикує якийсь експерт, не поспішайте відразу довіряти його думці. Багато експертів і «лідерів думок» заробляють непогані гроші на «замовних негативних відгуках».
 • Якщо критика не замовна, і вона виходить не від «троля» — вивчіть її. Швидше за все, в ній є раціональне зерно, яке дозволить вам стати ще краще. Дякуйте за таку критичну думку.
 • Іноді критичні слова і зауваження не мають ніякого відношення безпосередньо до вас і позбавлені якогось сенсу. Швидше за все, за допомогою цього людина хоче полегшити свій внутрішній біль і з кимось нею поділитися.
 • Не поспішайте відразу видаляти негативні коментарі (за винятком відвертого хамства, провокацій і образ). Нехай коментатор «випустить пару» на вашому сайті, ніж піде поливати ваш ресурс брудом на інших форумах. Таке ставлення до негативу покаже, що ви не ховаєтеся від труднощів. Також, упевнений, що знайдуться і ті, хто стане на ваш захист.
 • Якщо негативний коментар вимагає негайної відповіді – відразу відповідайте, але не дайте емоціям взяти верх. Відповідь в стилі «сам дурень» нічого доброго не дасть.

 

 

А як ви реагуєте на критику? Ви завжди холоднокровні або ж нагадуєте одну велику тварину, яка дуже не любить червоний колір? Як ставитеся до вказівки на недоліки? Розкажіть про це в коментарях нижче.

 

Share

Останні пости

Чи варто купувати MacBook Air 13 M1: стислий огляд

Макбук Ейр — культова лінійка портативних комп'ютерів від Apple. Усі пристрої відрізняються витонченим дизайном, компактним… Читати далі

28/09/2023

Просування в Інтернеті – 10 найбільш дієвих SEO тактик

Якщо ви власник веб-сайту, ви не можете дозволити собі нехтувати SEO. Окрім основ просування та… Читати далі

24/09/2023

Які товари найбільш маржинальні

Високомаржинальні товари – це та категорія, яка забезпечує підприємству найвищий рівень прибутку через значну різницю… Читати далі

21/09/2023

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків… Читати далі

15/09/2023

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між… Читати далі

31/08/2023

Комп’ютер: недорогий і функціональний водночас

Важко уявити собі роботу, розваги, спілкування та дозвілля без комп'ютера. Він допомагає у різних сферах… Читати далі

30/08/2023