Як провести тест швидкості завантаження вашого сайту

Швидкість вашого сайту має пряме відношення до коефіцієнту конверсії та враження від користувацького інтерфейсу. Сучасні відвідувачі сайтів не звикли чекати, поки сайт довго завантажується, і вони йдуть або назад в пошукову систему, або на сайт до конкурента.

Чим довше завантажується ваш сайт, тим більше ймовірність втратити відвідувача. Максимально допустимий час завантаження сторінки зараз становить всього 2 секунди. Якщо ви не вкладаєтесь в цей час, ви втратите майже половину своїх потенційних користувачів.

Отже, час завантаження сайту має дуже великий вплив на вашу прибуток, особливо якщо у вас інтернет-магазин. Дана стаття покликана висвітлити процес тестування швидкості вашого сайту за допомогою безкоштовних онлайн-інструментів, а також показати, як поступати з результатами такого тесту. Ці підказки допоможуть зробити ваш сайт більш швидким.

Отже, давайте почнемо!

 

 

Безкоштовні інструменти для перевірки швидкості завантаження сайту

Дуже добре, що в мережі Інтернет можна знайти багато інструментів для перевірки швидкості сайту. Всі вони не тільки покажуть час завантаження сайту, але й дадуть більш-менш адекватні рекомендації щодо його поліпшення. У даній статті ми зробимо короткий огляд 3-х найбільш популярних (і безкоштовних) інструментів для цієї мети.

Ви можете використовувати для перевірки всі розглянуті інструменти, адже це займе всього кілька хвилин. І в цьому випадку у вас будуть більш детальні звіти.

 

 

Google PageSpeed ​​Insights

Один з найпопулярніших інструментів – це Google PageSpeed ​​Insights. Він дозволяє тестувати швидкість сайту не тільки для настільних комп’ютерів, але й для мобільних пристроїв. У результатах тесту ви побачите рекомендації, застосування яких дозволить вам поліпшити оцінку швидкості завантаження сайту. Повністю оптимізований сайт отримує максимальну оцінку – 100 зі 100.

 

 

GTmetrix

Інший корисний інструмент – це GTmetrix. Він дозволяє отримати різний перспективний аналіз швидкості вашого сайту, а також дає досить слушні пропозиції щодо поліпшення оцінки вашого сайту.

 

 

Pingdom Website Speed Test

Це також один з найвідоміших інструментів для тесту швидкості сайту. Pingdom оцінює продуктивність вашого сайту і порівнює його з деякими іншими перевіреними веб-сайтами. Унікальність цього інструменту полягає в тому, що ви можете вибрати локацію, з якої проводити тест. Це дозволяє дізнатися, як швидкість вашого сайту різниться в різних точках світу.

 

 

Як інтерпретувати результати тесту швидкості

Кожен з перерахованих вище інструментів тестування швидкості робить тест по-своєму. Ймовірно, що показники вашого сайту будуть різнитися в аналізі, але ви отримаєте вичерпну відповідь, а також ділові пропозиції щодо поліпшення.

Не забувайте про магічні 2-ві секунди. Хоча, в ідеалі, ваш сайт повинен завантажуватися швидше. В іншому випадку ви ризикуєте втратити деяких своїх відвідувачів.

Якщо зробити градацію важливості пропозицій з усіх 3-х інструментів, тоді це будуть наступні пункти: мінімізація коду, оптимізація зображень і використання кешування в браузері. Давайте коротко розглянемо рішення для цих та деяких інших пропозицій.

 

 

Як зробити свій сайт більш швидким

Якщо ви використовуєте для свого сайту CMS (Content Management System – Систему керування вмістом), наприклад, WordPress або Magento, тоді ви можете використовувати вже готові плагіни та модулі, які розраховані на поліпшення швидкості сайту.

ВАЖЛИВО: підходьте до вибору цих додатків усвідомлено, а не з метою накопичити їх побільше.

Якщо у вас статичний сайт, тоді, швидше за все, вам потрібно буде робити оптимізацію вручну.

 

 

Оптимізація зображень

Одним з найбільш поширених пропозицій, які дають інструменти перевірки швидкості, є оптимізація картинок на вашому сайті. Зазвичай це означає, що ви показуєте картинки на сторінці з динамічно розрахованим розміром. Також картинки не повинні мати дуже велику вагу. Наприклад, якщо зробити фото на телефон і завантажити на сайт, вага такого фото буде становити 2,5-3,5 Мб. Таке фото буде дуже довго вантажитись. Бажано такі фото оптимізувати і «стискати». Під оптимізацією розуміється зменшення дозволу картинки і видалення непотрібних даних.

 

 

Налаштування кешування статичного контенту

Кешування не тільки зберігає статичні версії сторінок вашого сайту в браузері. При правильному налаштуванні воно також мінімізує HTML, картинки, CSS і JavaScript. Щоб включити кешування в браузері, вам потрібно буде відредагувати файл .htaccess.

 

 

Використання CDN

CDN або мережа доставки контенту зберігає ваші статичні файли (картинки, скрипти, CSS-стилі), щоб віддавати їх відвідувачам сайту з географічно найближчого до них сервера. CDN – ще одне прекрасне рішення, яке дозволить значно збільшити швидкість завантаження контенту і, відповідно, всього сайту.

Найбільш популярні рішення: Amazon CloudFront, Cloudflare, MaxCDN.

 

 

Використання ледачого завантаження (Lazy Load)

Ця функція призначена для прискорення завантаження сайту, за допомогою якої на сторінці завантажуються елементи тільки в фокусі. Коли ви прокручуєте сторінку вниз, інші елементи будуть завантажуватися тільки в міру необхідності, що призводить до зменшення смуги пропускання і прискорення роботи сайту.

В основному, дана функція реалізується за допомогою JavaScript. Ми підготували приклад готового рішення по реалізації Lazy-load картинок на своєму сайті.

 

 

Оптимізація коду

В одній з минулих статей ми робили огляд корисних інструментів, за допомогою яких ви зможете оптимізувати код сторінки, CSS-стилів і JavaScript.

Намагайтеся не «засмічувати» свій сайт поганим кодом, або нагромадженням непотрібних стилів та інструкцій.

 

 

 

Короткий підсумок

Завдяки широкому вибору інструментів для тестування швидкості роботи сайту, ви можете швидко і легко проаналізувати свій сайт. Витративши досить часу на оптимізацію свого сайту за результатами аналізу, ви зможете поліпшити сайт для його відвідувачів. Навіть незначне збільшення швидкості роботи сайту може зробити істотний вплив на показники конверсії і збільшити трафік.

Якщо ви раніше оптимізували швидкість завантаження свого сайту, яке рішення вам найбільше допомогло? Поділіться своїми висновками в коментарях нижче, щоб ними могли скористатися інші читачі нашого сайту.

 

This post was last modified on 12/01/2021 10:51

Останні пости

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024

Іммануїл Кант

Sapere aude! Май мужність користуватися власним розумом! Іммануїл Кант  

22/06/2024

Джордж Орвелл

Уся пропаганда війни, усі крики, брехня і ненависть, йдуть завжди від людей, які на цю…

14/06/2024

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024