Categories: SEO

Загальні поради щодо PR та SEO

Зовсім недавно ще були часи, коли люди купували газети, щоб дізнаватися новини та нову інформацію. У ті часи PR компанії (компанії з управління зв’язками з громадськістю) витрачали чимало часу та коштів на випуск прес-релізів, створення і просування рекламних кампаній. Крім управління репутацією компанії та зниження рівня рекламацій, їх основним завданням було сформувати суспільний інтерес за допомогою декількох стовпчиків у газеті, або за допомогою декількох хвилин ефірного часу на ТБ.
Цей час давно минув, але чи живі піар-компанії? Так, живі! Ось тільки відбулося об’єднання PR (Public Relations, піар) і SEO (Search Engine Optimization – пошукова оптимізація), а відмінностей між ними практично не залишилося. Все перенеслося в онлайн.

Ось деякі загальні поради як для SEO, так і для PR.

 • Думайте масштабно і підходьте до процесу творчо.
 • Будьте оригінальними. Може здатися, що все вже придумано в цьому світі, але навіть невеличкі зміни в якійсь ідеї зможуть привести вас до власного рішення.
 • Дослідження ринку має важливе значення. Для того щоб створити кампанію і представити її клієнту, важливо щоб ви розуміли ринок, і знали своїх конкурентів.
 • Підключайте науку. Переконати керівників і зацікавлені сторони про переваги вашої творчої кампанії іноді буває важко. Використання ж аналітичних даних, фактів, наукових аргументів може збільшити довіру до ваших доводів.
  Незважаючи на те, що маркетинг, як правило, зосереджений на рентабельності, PR, який фокусується на управлінні репутацією, важко виміряти кількісною оцінкою. Тим не менш, сучасна теорія показує, що піар-кампанії є необхідною умовою для стимулювання продажів.
 • Вивчіть вашу аудиторію. PR і SEO покликані представити бренд (компанію) в очах потенційного споживача таким чином, щоб він зміг його зацікавити. А створення емоційної прихильності може зробити потенційного споживача постійним клієнтом, який потім розповідатиме про вас своїм друзям та родичам.
 • Людський інтерес продає. Замість словесного опису або складних схем, чому б не створити енергійну історію, яка буде захоплювати уяву людей? Якщо вам потрібно представити якісь дані, чому б не зробити це творчо за допомогою відео або інфографіки?
 • Розкриття основ. Розповідаючи якусь історію, переконайтеся що основи (що, де, коли, чому і хто) розкриті. Відсутність відповіді на будь-яке з цих питань може збентежити читача.
 • Ентузіазм і пристрасть однаково важливі. Ентузіазм передає почуття такого переконання, яке здатне надихнути потенційного клієнта. Робіть свою справу з ентузіазмом і пристрастю!
 • Оновіть свій контент. Замість того, щоб починати з нуля і переробляти весь застарілий сайт, чому б не використати вже існуючий контент по-новому? Якщо потрібно оновити контент на сайті, можливо є змога використати частину старого контенту, але додавши нові дані, зображення, відео і т.д.

Recent Posts

Порівняння маркетингу та нейромаркетингу – переваги і недоліки

Нейромаркетинг – нова наука, яка ламає стандарти традиційних маркетингових досліджень і пропонує абсолютно дивовижні способи… Read More

10/10/2020

Що таке хостинг і як його правильно вибрати для свого сайту, щоб не втратити гроші на простоях

На хостингу живуть сайти, це їх місце в Інтернеті. Якщо простими словами, то хостинг представляє… Read More

07/10/2020

Ознаки якісного хостингу: обираємо з розумом

Хостингом називається спеціальний простір, що призначений для зберігання файлів веб-сайту. Клієнтам доступні різні типи розміщення… Read More

30/09/2020

Як вивчити німецьку мову легко і весело? З допомогою Beste Freunde!

Німецька часто вважається складною мовою. Так, німецька лексика має «важкий» характер. Так, є дійсно дуже… Read More

27/09/2020

Опалення і гаряча вода коли треба, а не коли включать

Тепло в домі і гаряча вода в будь-який час для багатьох мешканців багатоквартирних та приватних… Read More

19/09/2020

Інструкція по завантаженню відео з сервісу TikTok (безкоштовно та без watermark)

Якщо ви ще не чули про TikTok, тоді рекомендуємо вам спочатку ознайомитися з цим коротким… Read More

17/09/2020