Категорії: SEO

Заголовки на сайті та їх вплив на SEO

Заголовки виконують одну з найважливіших функцій на веб-сайті. Хоча для більшості людей це просто способи виділити певні частини свого контенту. Заголовки розмежовують великі шматки тексту абзац за абзацом і дозволяють дати читачам невеличку перерву.

Але це тільки верхівка айсберга. Правильне використання заголовків набагато ширше, ніж просте розмежування контенту. Вони мають великий вплив і на SEO-просування.

 

 

Опис функції заголовків

HTML заголовки використовуються з варіаціями від H1 (що представляє основний – і зазвичай найважливіший заголовок сторінки), аж до майже ніколи не використовуваного H6. Вони використовуються не стільки для візуального розмежування тексту, скільки для цілей в SEO-просуванні.

Немає жорстких рекомендацій по кількості заголовків та підзаголовків на сторінці, але рекомендується розділяти ними текст максимум з 300 слів. Людям важко читати і засвоювати великий обсяг тексту, і 300 слів – це верхня межа цього обмеження. Це не означає, що після кожних 300 слів ви повинні вставляти якийсь заголовок. Ні, за допомогою заголовків ви будете розбивати свої ідеї поста на складові частини і обговорювати їх індивідуально… між заголовками H2 або H3.

 

Приклад ефективного використання заголовків:

  • Головний заголовок – H1 – йде найпершим в тексті. Тут ви пишете основну мету і короткий опис всього вашого поста. Використовується тільки один раз на сторінці.
  • Заголовками H2 ви розмежовує великий текст з різним смисловим навантаженням. Це будуть назви розділів статті. Кількість тегів H2 на сторінці залежить від обсягу тексту. Ефективним буде використання до 5-ти заголовків з тегом H2 при обсязі тексту в 10 тисяч знаків. Їх можна використовувати для рекомендованого розмежування тексту обсягом в 300 слів.
  • Заголовками H3 ви будете виділяти важливі частини тексту в розділах H2. Тут кількість обмежується використанням тега розділів, кожен розділ H2 може містити до 3-х заголовків H3.

 

 

У заголовках потрібно використовувати різні варіації ключового слова, за яким ви просуваєте дану сторінку. Але, тут теж потрібна міра, не потрібно додавати заголовок H2, якщо вам просто потрібно вставити ключове слово. Також бажано не використовувати ключове слово, що просувається, в кожному заголовку.

Довжина тексту заголовка, а також його смислове навантаження, відіграють велику роль. Вам потрібно створювати заголовки не тільки для пошукових роботів, але і для реальних людей, які будуть їх читати. Якщо ваш заголовок (як правило, основний – H1) занадто багатослівний, люди можуть не зрозуміти тему вашої статті, і вони підуть шукати далі в Google.

 

Тепер давайте коротко розглянемо кожен з заголовків H1-H6.

 

Основне про заголовки H1-H6

 

Заголовок H1

Пам’ятаєте фразу Коннора Маклауда з фільму «Горець»: «Залишиться лише один!»? З цим заголовком те ж саме. Ви можете використовувати тільки один H1 на кожній сторінці або в пості.

Тег H1 забезпечує чітке розуміння всього вмісту поста і відразу говорить читачам, що вони знайдуть на цій сторінці. Це основна назва вашої статті.

 

 

Заголовок H2

Цей заголовок використовується трохи частіше. Його використання не обмежується, як H1, і з його допомогою ви можете візуально розбивати ваш контент на важливі частини, щоб зробити цей контент легко читаним.

Наприклад, більшість заголовків, які поділяють основні розділи в пості з великою кількістю тексту, використовують H2. Цим тегом можна розділяти текст обсягом до 300 слів.

 

 

Заголовок H3

Цей заголовок використовується найчастіше через його універсальність. Як правило, H3 – це розділ в розділі із заголовком H2. Іншими словами, H3 – це підзаголовок теми (розділу) з тегом H2. Якщо ваша тема вимагає більш детального поглиблення, використання H3 заголовка дасть вам більший контроль над поданням цієї інформації.

 

 

Заголовки H4 – H6

В основному для використання заголовків H4, H5 і H6 на сайті дуже мало причин. Їх використовують тільки для візуального оформлення тексту (наприклад, зробити його трохи жирнішим і трохи більшим).

Використання цих другорядних заголовків зовсім необов’язкове. Включення або не включення їх не повинно зашкодити вашому SEO рейтингу (або допомогти йому, якщо чесно).

 

 

 

Короткий підсумок

Якщо ви створюєте веб-контент, ви повинні правильно використовувати заголовки. З їх допомогою ви будете розбивати свій текст на важливі складові. Коли ви навчитеся правильно використовувати заголовки і підзаголовки в своїх статтях, ваші публікації зацікавлять як ваших читачів, так і пошукових роботів, які їх сканують. А це дуже важливо при SEO-просуванні свого сайту.

 

Share

Останні пости

Які товари найбільш маржинальні

Високомаржинальні товари – це та категорія, яка забезпечує підприємству найвищий рівень прибутку через значну різницю… Читати далі

21/09/2023

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків… Читати далі

15/09/2023

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між… Читати далі

31/08/2023

Комп’ютер: недорогий і функціональний водночас

Важко уявити собі роботу, розваги, спілкування та дозвілля без комп'ютера. Він допомагає у різних сферах… Читати далі

30/08/2023

Можливості сучасної апаратної косметології

Сучасні жінки та чоловіки схильні сильно дбати про свій зовнішній вигляд. Виглядаючи доглянуто, молодо та… Читати далі

29/08/2023

Чи є у 40ка дюймових телевізорах переваги?

Коли люди збираються купити плазму, вони завжди шукають інформацію в Інтернеті і це добре. Тим… Читати далі

25/08/2023