Основи тестування юзабіліті проектів веб-дизайну

Навіть якщо ви вважаєте свій новий веб-проект дуже красивим, вам все одно доведеться враховувати те, як він буде сприйматися відвідувачами сайту з точки зору зручності використання (юзабіліті). Не має значення, наскільки добре виглядає сайт, якщо відвідувачі не можуть знайти обов’язкові та очікувані функції.

Отже, як саме ви зможете зрозуміти, що працює, а що ні? Досвід тут є важливою складовою, але не треба в усьому покладатися на інтуїцію – адже є певні загальні моменти з тестування юзабіліті. У цій статті ми поговоримо про основи юзабіліті та про основні моменти, на які варто звернути увагу при тестуванні юзабіліті.

 

 

Різниця між звичайним тестуванням і тестуванням юзабіліті

Ця різниця трохи розмивається, оскільки і там, і там є багато схожого.

Наприклад, візьмемо A/B тестування. Якщо ви розробили тест з декількома варіантами кнопки із закликом до дії, в результаті ви повинні виявити опцію, при якій здійснюється найбільший коефіцієнт конверсії. A/B тестування відноситься до категорії звичайного тестування, поряд з іншими аналогічними прикладами, такими як фокус-групи.

З іншого боку, тестування юзабіліті більше спирається не на красу певного елемента, а на його функціональність. A/B тестування не дозволить повною мірою це виявити.

Звичайне тестування свого веб-проекту рекомендується проводити протягом всього терміну життя проекту. Тестування юзабіліті можна проводити на різних етапах розробки проекту, але найкраще робити це на ранніх етапах, щоб не довелося потім переписувати багато програмного коду.

З урахуванням сказаного, звичайне тестування і тестування юзабіліті має вирішальне значення в процесі розробки нового проекту. І якщо ви можете виділити необхідний час і ресурси для обох цих методик, ви отримаєте величезну кількість інформації, на основі якої ви зможете поліпшити свій сайт.

 

 

Основні моменти для тестування юзабіліті

 

Простота навчання

Користувачі повинні мати можливість швидко вивчити всі основні складові вашого сайту. Наприклад, чи легко їм усвідомити функціональність кожної кнопки на сайті? Якщо користувачеві потрібно зареєструватися або увійти в систему, щоб отримати доступ до найважливіших функцій, чи не використовуються складні форми?

Тестування на простоту навчання надасть вам інформацію про те, як дизайн впливає на те, як клієнти взаємодіють з нашим сайтом, чи мають вони труднощі з визначенням того, що їм потрібно робити на кожному кроці, і чи ясно їм, коли вони успішно завершили будь-який процес.

 

 

Інтуїтивна навігація

Цей пункт не потрібно детально пояснювати. Відвідувачу сайту не потрібна мапа та компас, щоб успішно пересуватися по вашому сайту і знаходити потрібну йому інформацію.

Якщо відвідувач не може знайти те, що він шукає, він, швидше за все, засмутиться і просто повернеться до сторінки результатів пошуку Google, щоб подивитися на інші сайти.

 

 

Ефективність використання

Цей фактор пов’язаний з двома попередніми. Якщо проект простий у використанні і навігації, він, ймовірно, досить ефективний в цілому. Проте, існують додаткові критерії.

Наприклад, складна процедура реєстрації та/або оформлення замовлення може значно знизити ефективність використання. А це, в основному, призводить до втрати клієнтів. Якщо якийсь процес на сайті займає надто багато часу або занадто заплутаний, користувачі будуть відчувати себе розчарованими і взагалі можуть відмовитися від нього.

 

 

Сприйняття бренду

Сприйняття бренду відноситься до двох речей: чи встановлюють користувачі зв’язок між якістю вашого контенту і вашим загальним брендом, а також до того, які почуття асоціюються у них з вашим брендом.

 

 

Рівні уваги

При тестуванні рівнів уваги вам потрібно зосередитися на тому, які елементи вашого проекту привертають увагу відвідувачів і як довго вони цю увагу утримують. Ці дані корисні, коли справа доходить до визначення того, які конкретні області залучають більше уваги, і чи відповідають вони найбільш важливим функціям вашого сайту.

 

This post was last modified on 04/08/2018 17:08

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024