Категорії: Здоров'я

Що буде з вашим організмом, якщо кинете курити

Ви хочете покинути курити? Якщо ваша відповідь ствердна, значить вам варто набратися сил і терпіння, а також ознайомитися з тими змінами, що будуть відбуватися з вашим організмом в короткостроковій перспективі.

Для початку добра новина: неважливо як довго ви були курцем – 2 тижні або ж 20 років, — ваш організм зможе оговтатися від шкідливих і токсичних хімічних речовин, якими його забезпечували цигарки.

А погана новина така: через сильні якості звикання до нікотину, деяким людям потрібно докласти дуже багато зусиль, щоб кинути звичку палити.

Також ви повинні знати, що куріння сигарет є однією з найбільш нездорових звичок, які згубно впливають на людський організм.

Легені курця і некурця

 

Початковий період кидання

Це, мабуть, найскладніший період відвикання від сигарет. Крім тяги до паління, в організмі починають відбуватися зміни, які необов’язково, але можуть вплинути на:

 • Дихальну систему – на початку це може викликати невеличку закладеність носа, кашель, мокроту і незначну хрипоту.
 • Кровоносну систему – ви можете відчувати невелике запаморочення, оніміння, або навіть поколювання в пальцях рук та ніг.
 • Травлення – може виникати печія, розлад шлунка, нудота і пронос. З іншого боку, можливе значне збільшення апетиту. Спочатку симптоми зазвичай сильніше, перш ніж вони почнуть поліпшуватися.
 • Сон – може виникнути безсоння.

 

Слід розуміти, що всі ці ефекти є прямою відповіддю організму на усунення шкоди від куріння. На щастя, початковий період відмови від цигарок триває не довго (близько 3-4 тижнів).

 

Вплив відмови від куріння на організм в короткостроковій перспективі

Тепер прийшла пора ознайомитися з позитивними змінами, які будуть відбуватися з вашим організмом в короткостроковій перспективі (від півгодини до 15 років без куріння).

Отже, після того як ви кинули палити:

 • минуло 30 хвилин: Кров’яний тиск і пульс починають знижуватися до свого нормального стану.
 • минуло 8-10 годин: Рівні окису вуглецю і нікотину в крові знижуються в два рази, а рівень кисню повертається до нормального стану. Ваше дихання не відлякує людей.
 • минуло 45-50 годин: Нікотин повністю виведений з організму. Відчуття смаку і запаху приходить до норми. Вірогідність серцевого нападу значно скорочується.
 • минуло 3 доби: Дихати стає значно легше. Від вас вже не тхне сигаретним димом.
 • минуло 2 тижні: Кровообіг поліпшується і ще через 10 тижнів повністю повернеться до норми.
 • минуло 3-9 місяців: Зникають кашель і задишка, об’єм легенів збільшується на 10%. Вам вже не страшна невелика пробіжка в парку.
 • минув 1 рік: Шанс уникнути серцевого нападу зростає вдвічі. Ваш імунітет поліпшується. Ваші легені витримують повний цикл співу в душі.
 • минуло 5 років: Ваші шанси уникнути інсульту такі ж, як і у некурця.
 • минуло 10 років: Ваші шанси уникнути розвитку раку легенів такі ж, як і у некурця.
 • минуло 15 років: Ваші шанси уникнути розвитку ішемічної хвороби серця або серцевого нападу зрівнялися з некурцем, бінго!

 

Що буде з вашим організмом, якщо кинете курити – Інфографіка

 

Деякі поради щодо того, як кинути палити цигарки:

 • визначте свої цілі. Складіть список всіх цілей, яких ви хочете досягти за допомогою відмови від куріння.
 • оберіть день відмови від цигарок. Дуже важливо, щоб цей день асоціювався вами з чимось значущим, так ви будете надавати своїм рішенням більшу вагу і значно більший вплив. Це як у дитинстві «відчуття чарів при наближенні Нового Року». Таким днем ​​може бути ваш день народження, якийсь ювілей, або ж просто перший день місяця.
 • ведіть щоденник (або журнал), в якому відзначайте всі свої відчуття, труднощі та досягнення. Аналізуйте минулий день і відзначайте моменти, які пробуджують в вас бажання закурити. Якщо ви зрозумієте причини виникнення таких бажань, з ними буде набагато простіше боротися.
 • не кидайте курити самі. Поділіться зі своїми близькими і друзями вашим рішенням кинути палити. Так ви забезпечите себе не тільки величезною моральною підтримкою, а й, можливо, не менш сильним критичним контролем зі сторони.
 • знайдіть тимчасову заміну звичці. На перших порах відвикання від куріння ефективним методом може стати заміна однієї шкідливої ​​звички на іншу. Наприклад, при бажанні покурити – лузайте насіння або смокчіть льодяники.
 • інший варіант заміни. Спробуйте шкідливу звичку, на відміну від попереднього пункту, «приглушити» здорової звичкою, — наприклад, більш активними заняттями спорту (пробіжка, піша прогулянка, плавання і т.п.).
 • намагайтеся уникати (або змініть) все, що пов’язано зі старою звичкою палити: місця, час, асоціації. Наприклад мені, як курцеві з великим стажем, важко спочатку було відмовитися від викурювання цигарки після чашечки кави. Довелося на час відмовитися і від кави та перейти на зелений чай.

 

 

Кинути палити – це як зробити невеликий, але все ж подвиг. І моя вам порада – якщо ви курите, прийшла пора подумати над відмовою від цієї згубної звички. Я дійсно вважаю, що відмова від цигарок приносить один лише профіт!

Share

Останні пости

202ЗСУ

SebWeo щиро вітає усіх із Новим роком! Бажаємо особистих перемог, а головне, найбажанішої — швидкої… Читати далі

31/12/2022

Який подарунок можна вручити батькові на День захисника України?

У кожної української сім'ї є свої певні традиції та улюблені свята, особливо усі ми любимо… Читати далі

19/08/2022

Демокріт

Ми потребуємо не стільки допомоги друзів, а більше тієї впевненості, що ми її отримаємо Демокріт… Читати далі

21/02/2022

Майк Тайсон

Коли мені важко, я завжди нагадую собі про те, що якщо я здамся — краще… Читати далі

12/02/2022

25 корисних порад та рішень jQuery, які ви повинні знати

jQuery – це швидка і досить невелика бібліотека JavaScript. Вона спрощує створення інтерактивних та приголомшливих… Читати далі

09/02/2022

Йоганн Вольфганг фон Гете

Кожен чує тільки те, що він розуміє Йоганн Вольфганг фон Гете   Читати далі

03/02/2022