Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 08.09.2024)
625260
осіб
368
літаків
328
гелікоптерів
8636
танків
16897
ББМ
17804
артилерія
942
ППО
1180
РСЗВ
24218
машин
28
кораблі і катери
Що буде з вашим організмом, якщо кинете курити
Опубліковано Оновлено: 11.04.2024

Що буде з вашим організмом, якщо кинете курити

 

 

Ви хочете покинути курити? Якщо ваша відповідь ствердна, значить вам варто набратися сил і терпіння, а також ознайомитися з тими змінами, що будуть відбуватися з вашим організмом в короткостроковій перспективі.

Для початку добра новина: неважливо як довго ви були курцем – 2 тижні або ж 20 років, — ваш організм зможе оговтатися від шкідливих і токсичних хімічних речовин, якими його забезпечували цигарки.

А погана новина така: через сильні якості звикання до нікотину, деяким людям потрібно докласти дуже багато зусиль, щоб кинути звичку палити.

Також ви повинні знати, що куріння сигарет є однією з найбільш нездорових звичок, які згубно впливають на людський організм.

Легені курця і некурця
Легені курця і некурця

 

Початковий період кидання

Це, мабуть, найскладніший період відвикання від сигарет. Крім тяги до паління, в організмі починають відбуватися зміни, які необов’язково, але можуть вплинути на:

  • Дихальну систему – на початку це може викликати невеличку закладеність носа, кашель, мокроту і незначну хрипоту.
  • Кровоносну систему – ви можете відчувати невелике запаморочення, оніміння, або навіть поколювання в пальцях рук та ніг.
  • Травлення – може виникати печія, розлад шлунка, нудота і пронос. З іншого боку, можливе значне збільшення апетиту. Спочатку симптоми зазвичай сильніше, перш ніж вони почнуть поліпшуватися.
  • Сон – може виникнути безсоння.

 

Слід розуміти, що всі ці ефекти є прямою відповіддю організму на усунення шкоди від куріння. На щастя, початковий період відмови від цигарок триває не довго (близько 3-4 тижнів).

 

Вплив відмови від куріння на організм в короткостроковій перспективі

Тепер прийшла пора ознайомитися з позитивними змінами, які будуть відбуватися з вашим організмом в короткостроковій перспективі (від півгодини до 15 років без куріння).

Отже, після того як ви кинули палити:

  • минуло 30 хвилин: Кров’яний тиск і пульс починають знижуватися до свого нормального стану.
  • минуло 8-10 годин: Рівні окису вуглецю і нікотину в крові знижуються в два рази, а рівень кисню повертається до нормального стану. Ваше дихання не відлякує людей.
  • минуло 45-50 годин: Нікотин повністю виведений з організму. Відчуття смаку і запаху приходить до норми. Вірогідність серцевого нападу значно скорочується.
  • минуло 3 доби: Дихати стає значно легше. Від вас вже не тхне сигаретним димом.
  • минуло 2 тижні: Кровообіг поліпшується і ще через 10 тижнів повністю повернеться до норми.
  • минуло 3-9 місяців: Зникають кашель і задишка, об’єм легенів збільшується на 10%. Вам вже не страшна невелика пробіжка в парку.
  • минув 1 рік: Шанс уникнути серцевого нападу зростає вдвічі. Ваш імунітет поліпшується. Ваші легені витримують повний цикл співу в душі.
  • минуло 5 років: Ваші шанси уникнути інсульту такі ж, як і у некурця.
  • минуло 10 років: Ваші шанси уникнути розвитку раку легенів такі ж, як і у некурця.
  • минуло 15 років: Ваші шанси уникнути розвитку ішемічної хвороби серця або серцевого нападу зрівнялися з некурцем, бінго!

 

Що буде з вашим організмом, якщо кинете курити - Інфографіка
Що буде з вашим організмом, якщо кинете курити – Інфографіка

 

Деякі поради щодо того, як кинути палити цигарки:

  • визначте свої цілі. Складіть список всіх цілей, яких ви хочете досягти за допомогою відмови від куріння.
  • оберіть день відмови від цигарок. Дуже важливо, щоб цей день асоціювався вами з чимось значущим, так ви будете надавати своїм рішенням більшу вагу і значно більший вплив. Це як у дитинстві «відчуття чарів при наближенні Нового Року». Таким днем ​​може бути ваш день народження, якийсь ювілей, або ж просто перший день місяця.
  • ведіть щоденник (або журнал), в якому відзначайте всі свої відчуття, труднощі та досягнення. Аналізуйте минулий день і відзначайте моменти, які пробуджують в вас бажання закурити. Якщо ви зрозумієте причини виникнення таких бажань, з ними буде набагато простіше боротися.
  • не кидайте курити самі. Поділіться зі своїми близькими і друзями вашим рішенням кинути палити. Так ви забезпечите себе не тільки величезною моральною підтримкою, а й, можливо, не менш сильним критичним контролем зі сторони.
  • знайдіть тимчасову заміну звичці. На перших порах відвикання від куріння ефективним методом може стати заміна однієї шкідливої ​​звички на іншу. Наприклад, при бажанні покурити – лузайте насіння або смокчіть льодяники.
  • інший варіант заміни. Спробуйте шкідливу звичку, на відміну від попереднього пункту, «приглушити» здорової звичкою, — наприклад, більш активними заняттями спорту (пробіжка, піша прогулянка, плавання і т.п.).
  • намагайтеся уникати (або змініть) все, що пов’язано зі старою звичкою палити: місця, час, асоціації. Наприклад мені, як курцеві з великим стажем, важко спочатку було відмовитися від викурювання цигарки після чашечки кави. Довелося на час відмовитися і від кави та перейти на зелений чай.

 

 

Кинути палити – це як зробити невеликий, але все ж подвиг. І моя вам порада – якщо ви курите, прийшла пора подумати над відмовою від цієї згубної звички. Я дійсно вважаю, що відмова від цигарок приносить один лише профіт!

Інформація по темі: 10 яскравих прикладів соціальної реклами боротьби з курінням

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *