Що таке ключі безпеки в WordPress (і як їх змінити)?

Сторінка входу в систему WordPress є дуже важливою з точки зору захисту вашого сайту. Тут дуже важливо забезпечити безпеку пароля, щоб знизити ймовірність того, що зловмисники зможуть зламати його і заволодіти доступом.

WordPress використовує так звані ключі і «солі» для захисту паролів. З цими ключами ваш пароль буде в безпеці, оскільки зловмисники не зможуть його використовувати, навіть якщо вони отримають доступ до ваших даних в базі даних.

У сьогоднішній статті ми розглянемо те, що таке ключі безпеки (сіль) і як їх використовує WordPress. Після цього ми розглянемо на практиці спосіб зміни ключів безпеки.

 

 

 

Що таке ключі безпеки (сіль)? Як вони працюють в WordPress?

Секретні ключі (сіль) – це криптографічні елементи, які використовуються для «хешування» даних з метою їх захисту. Такі механізми використовують більшість серйозних платформ і систем для захисту конфіденційних даних. При збереженні пароля в WordPress система використовує сіль-ключі для його шифрування. Таким чином, зловмисники не зможуть побачити ваші паролі в текстовому вигляді, навіть якщо вони якимось чином отримають доступ до вашої базі даних. Все це відбувається в фоновому режимі, і вам не потрібно робити ніяких додаткових кроків для такого захисту.

Сіль-ключі також використовуються для підпису файлів cookie вашого сайту. Це позбавляє зловмисників можливості отримати доступ до Майстерні, навіть якщо вони зможуть заволодіти вашими куками.

Ми рекомендуємо час від часу змінювати секретні ключі в WordPress, щоб знизити ризик злому. Система не має такої функції в коробці, тому вам корисно буде знати, як це можна зробити самостійно. Тепер давайте подивимося, як це зробити на практиці.

 

 

Як змінити секретні ключі в WordPress (сіль)

Як часто міняти свої ключі безпеки в WordPress, залежить від вас. Один або два рази на рік має бути більш ніж достатньо, щоб забезпечити безпеку. Однак, якщо ви хочете включити «параноїдальний» режим, тоді ви можете змінювати ключі кожні пару місяців. Важливо відзначити, що кожен раз, коли ваші сіль-ключі змінюються, всі облікові записи користувачів (включаючи і ваш власний) будуть примусово «розлогінені» і вийдуть із системи. Це може бути незначною незручністю, але це захистить вас у разі, якщо обліковий запис було зламано за допомогою файлів cookie.

Щоб змінити сіль-ключі, ви можете зробити це вручну, відредагувавши файл налаштувань в WordPress, або використовувати плагін. У сьогоднішній статті ми не будемо розглядати варіант з використанням плагіна, оскільки зробити це вручну досить легко і просто.

У будь-якому випадку, рекомендується створити резервну копію вашого сайту заздалегідь, про всяк випадок.

 

 

Як змінити секретні ключі вручну

WordPress зберігає сіль-ключі в вигляді набору цифр, букв і символів у файлі wp-config.php в корені сайту. Щоб змінити їх вручну, вам необхідно оновити їх в цьому файлі. Для цього вам необхідно увійти на свій сайт через FTP, використовуючи клієнт, такий як FileZilla. Після входу перейдіть в кореневу папку WordPress, яка зазвичай називається public_html, www або ім’ям вашого домену.

Усередині цієї кореневої папки ви знайдете файл wp-config.php. Відкрийте цей файл і знайдіть блок коду з заголовком «Унікальні ключі і солі для аутентифікації», як показано нижче:

 

Тут ви знайдете вісім рядків, в яких зберігаються всі ваші ключі безпеки і солі. Щоб замінити їх, вам потрібно згенерувати новий набір ключів, який ви можете отримати за допомогою API WordPress. Просто перейдіть за цим посиланням, і платформа згенерує новий набір унікальних ключів, які ви потім можете використовувати.

 

Тепер вам потрібно взяти нові ключі і замінити існуючі в файлі wp-config.php. Ви можете скопіювати і вставити ключі один за іншим або замінити весь розділ. Якщо ви зробите це правильно, ця зміна не вплине на функціональність вашого сайту. Єдина зміна, яку ви помітите, це те, що вам (як і всім вашим користувачам) потрібно буде знову ввійти до свого облікового запису після оновлення солей.

Після того, як ви заміните ключі, збережіть зміни у файлі wp-config.php і замініть цим новим файлом, старий на хостингу. От і все!

 

 

 

Короткий підсумок

Зберігання паролів в незашифрованому вигляді – це завжди погана ідея, і саме тут приходять на допомогу сіль-ключі. WordPress використовує унікальні секретні ключі і сіль для захисту ваших паролів, які не дозволяють зловмисникам отримати доступ до паролів, навіть якщо вони отримають доступ до вашої базі даних. Ви можете збільшити безпеку ключів, регулярно змінюючи їх.

У вас є які-небудь питання про те, як оновити сіль-ключі в WordPress? Задайте їх в розділі коментарів нижче.

Дякуємо, що читаєте нас!

 

Recent Posts

Преміум та безкоштовні WordPress шаблони: що варто обрати саме вам?

Коли мова заходить про вибір ідеальної платформи для побудови сайту, багато людей, перш за все,… Read More

02/06/2021

Ошо

Вже пізно повертати назад, щоб все правильно почати, але ще не пізно рушити вперед, щоб… Read More

23/05/2021

Шпаргалка по часовим формам дієслова в англійській мові

В англійській мові дуже складна система часів (часові форми дієслова – Verb Tenses), яка відноситься… Read More

17/05/2021

Теорія кольору – поради для натхнення веб-дизайнерам

Ви коли-небудь замислювалися про те, як веб-дизайнери підбирають ідеальне поєднання кольорів? Цікавилися тим, які кольори… Read More

30/04/2021

Як стати фрілансером – дієві поради

Фріланс – це можливість спокійно і розмірено працювати вдома, не звертаючи увагу на навколишній простір,… Read More

27/04/2021

Найкрасивіші каньйони з усього світу (частина 1/2)

Протягом багатьох сотень тисяч, або навіть мільйонів років, швидка течія річок підточувала і вимивала скельні… Read More

27/04/2021