Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 14.06.2024)
524060
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
7936
танків
15234
ББМ
13818
артилерія
849
ППО
1101
РСЗВ
18854
машин
28
кораблі і катери
Керівництво по управлінню сайтом WordPress за допомогою FTP
Опубліковано

Керівництво по управлінню сайтом WordPress за допомогою FTP

Вам коли-небудь доводилося завантажувати декілька великих файлів на свій сайт WordPress або змінювати права доступу до файлів? За замовчуванням бек-енд WordPress не дозволяє завантажувати файли в потрібну папку або змінювати права доступу до файлів. Для цього служить протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), який дозволяє вебмайстрам безпосередньо зв’язуватися з сервером для вирішення цих та інших завдань.

У цій статті ми розповімо про основи FTP та обговоримо ймовірні причини його використання при роботі зі своїм сайтом на WordPress. Зробимо короткий огляд одних з кращих FTP-клієнтів, а також основні моменти по роботі з сайтом WordPress через FTP.

 

 

Що таке FTP?

FTP – це протокол мережевого зв’язку, який дає прямий доступ до віддаленого веб-сервера. Ви можете використовувати FTP для передачі файлів між вашим комп’ютером і сервером, змінювати дозволи на файли та папки на сервері, завантажувати файли з сервера на комп’ютер і багато іншого. У двох словах FTP дозволяє веб-майстрам керувати файлами на веб-сервері без фізичного доступу до сервера.

FTP був розроблений в 1970-х роках студентом Массачусетського Технологічного Інституту (США) з метою забезпечення безпечної передачі файлів між хост-серверами та клієнтськими комп’ютерами. З тих пір він зазнав кілька змін, оскільки розвивався і сам Інтернет. На даний момент альтернативами вихідної специфікації FTP є безпечні протоколи FTPS і SFTP, які враховують сучасні проблеми безпеки Інтернету.

 

 

Навіщо потрібен FTP для WordPress

За останні 14 років WordPress перетворився на самодостатнє рішення для управління контентом. Фактично, цілком можливо створити і підтримувати сайт на WordPress без необхідності використання FTP-клієнта.

Ви можете створювати контент, завантажувати файли і навіть додавати власні CSS-стилі і PHP-коди в деяких файлах свого сайту прямо з Консолі WordPress. Але не можна сказати, що веб-майстрам взагалі не потрібен FTP. При всій своїй ефективності, бекенд WordPress не може впоратися з усіма завданнями.

Кращий приклад того, з чим бекенд WordPress не може впоратися, — це горезвісна помилка Білий екран смерті, яка не залишає вам вибору, окрім як використовувати FTP-клієнт. Усунення цієї проблеми та інших подібних, це одна з основних причин, по якій вам може знадобитися FTP. Нижче наведено короткий опис чотирьох загальних моментів, при яких може знадобитися використання FTP-клієнта:

 

 • Перенесення сайту WordPress на новий веб-сервер (або на новий домен).
 • Видалення або деактивація файлів плагінів і тем, які викликають проблеми сумісності.
 • Зміна файлу wp-config.php після перенесення WordPress, зміна префікса бази даних або включення/відключення режиму налагодження.
 • Налаштування прав доступу до файлів і папок.

 

Тепер, коли ви знаєте, навіщо вам потрібен FTP, давайте заглибимося більше в це питання.

 

 

3 безкоштовних FTP-клієнта

Ми підібрали для вас три безкоштовних з кращих FTP-клієнтів:

 • FileZilla – безкоштовний FTP-клієнт з відкритим вихідним кодом для Windows, Mac і Linux. Він має інтерфейс перетягування (drag-and-drop), що робить його досить простим у використанні. Якщо ви вперше працюєте з FTP, ми рекомендуємо почати з FileZilla.
 • Cyberduck – продукт позиціонує себе як «файловий браузер» для платформ Mac OS і Windows. Підтримує протоколи FTP, SFTP, WebDAV, Cloud Files, Google Drive, Google Storage і Amazon S3. Містить мінімальні (базові) сервіси.
 • WinSCP – безкоштовний FTP-клієнт з відкритим вихідним кодом для Windows. Працює з протоколами FTP, SFTP, SCP і FTPS. Може керуватися через консоль. Має вбудований текстовий редактор. Використовує ключі і версії при роботі по протоколу SSH.

 

Виберіть собі підходящий FTP-клієнт і встановіть його (в даному уроці використовується FileZilla).

 

 

Початок роботи з FTP

Щоб налаштувати FTP-клієнт для доступу до вашого профілю на хостингу, вам знадобляться такі дані:

 • Адреса для доступу до вашого сервера. Як правило, для цього використовується виділена IP-адреса або домен вашого сайту.
 • Облікові дані для входу в систему FTP (логін і пароль).

 

В основному для доступу до FTP-хосту на кожному хостингу використовується виділена IP-адреса. Щоб отримати дані для FTP, вам може знадобитися спочатку створити обліковий запис FTP (якщо він не був створений раніше) в панелі управління своїм хостинг-акаунтом. При створенні облікового запису, переконайтеся, що ви надаєте доступ до папки, яка містить ваш сайт. У більшості конфігурацій хостингу вам потрібен доступ до каталогу public_html. Після створення облікового запису ви зможете дізнатися адресу FTP-хоста, логін і пароль в розділі FTP акаунти (це вірно практично для всіх хостинг-провайдерів).

Якщо на даному етапі у вас виникають труднощі, спробуйте звернутися в службу підтримки клієнтів вашого хостингу.

 

 

Налаштування FTP клієнта

Тепер, коли ви знаєте свою адресу хоста FTP і облікові дані, настав час запустити FileZilla. Запустіть клієнт FileZilla, введіть дані свого облікового запису FTP і натисніть кнопку Швидке з’єднання, щоб встановити з’єднання з сервером.

Якщо FTP-з’єднання пройшло успішно, ви побачите в правій половині екрану клієнта список каталогів на віддаленому сервері.

От і все. Так ви створили з’єднання між обліковим записом на сервері і FTP-клієнтом.

 

 

Переміщення файлів за допомогою FTP

Інтерфейс клієнта FileZilla розділений на дві області екрану: локальний сайт (ваш комп’ютер) зліва і сайт на сервері (віддалений сервер) праворуч.

FileZilla дозволяє передавати всі види файлів з будь-якої папки на вашому локальному комп’ютері в будь-яку папку вашого веб-сервера.

Щоб почати передачу файлу на ваш віддалений сайт з вашого комп’ютера, все, що вам потрібно зробити, це перетягнути його з вікна локального сайту в вікно віддаленого сайту.

 

 

Керування дозволами файлів в FileZilla

Іншим завданням, яка зазвичай робиться через FTP, є зміна прав доступу до файлів і каталогів. Щоб змінити права доступу на файл або каталог, знайдіть в клієнті цей файл/каталог і клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню, після цього виберіть пункт «Дозволи файлу» (File permissions) в нижній частині меню.

Відредагуйте дозволи за допомогою прапорців або введіть числове значення у відповідне поле. Натисніть «ОК», і нові дозволи вступлять в силу.

 

 

Редагування файлів сайту через FTP за допомогою FileZilla

Однією з найбільш поширених завдань WordPress для FTP є відкриття і редагування wp-config.php. Для цього спочатку відкрийте розташування файлу. У стандартній установці WordPress ви знайдете файл в кореневій папці вашого сайту.

Використовуйте FileZilla, щоб скопіювати цей файл з віддаленого сервера на ваш комп’ютер.

ВАЖЛИВО! Перед редагуванням файлів на сервері завжди створюйте резервну копію на своєму комп’ютері.

Після копіювання файлу відкрийте його в улюбленому текстовому редакторі і зробіть потрібні правки.

Останній крок у цьому процесі – скопіювати в FileZilla відредагований файл з вашого комп’ютера назад на віддалений веб-сервер. Перед цим FileZilla попросить вас підтвердити, що ви хочете перезаписати файл на сервері. Виберіть опцію «Замінити» (Overwrite) і натисніть «ОК».

Тепер відкрийте свій сайт в браузері, щоб переконатися, що внесені зміни вступили в силу. Якщо щось піде не так, скористайтесь резервною копією wp-config.php на своєму комп’ютері, щоб відновити вихідний файл wp-config.php на віддаленому сервері вашого сайту.

 

 

 

Короткий висновок

Робота з WordPress по FTP може знадобитися в таких випадках:

 • Копіювання файлів/папок між віддаленим сервером і вашим локальним комп’ютером.
 • Керування дозволами файлів і каталогів (права доступу).
 • Редагування файлів WordPress, таких як wp-config.php, при усуненні можливих неполадок на вашому сайті на WordPress.

 

Якщо у вас є питання і/або зауваження з приводу сьогоднішньої статті про FTP, напишіть їх в розділі коментарів нижче!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *