Що таке кодування – факти програмування

Багатьох людей цікавить питання “що таке кодування?“, — в пошуку Google на цей запит видає більше 500 тисяч сторінок. І ми не говоримо про кодування в медицині (наприклад, кодування від алкоголізму). Йдеться про кодування в програмуванні. В основному, таке питання цікавить новачків, які хочуть зробити кар’єру в програмуванні. Таких людей дуже багато, тому такий запит дуже популярний в пошукових системах.

В сьогоднішній статті ми вирішили відкрити завісу над секретною частиною того, “що таке кодування?” в програмуванні, і коротко розповісти початківцям про найбільші основи цього ремесла.

 

 

Отже, факти про кодування

Якщо коротко, кодування – це написання коду, який вказує комп’ютеру, що потрібно робити, і що ви хочете від нього. А якщо більш детально, тоді ось розширена відповідь: комп’ютер може розуміти тільки два різних типи даних: включення і виключення. Грубо кажучи, комп’ютер – це просто набір перемикачів (транзисторів). Все, що може робити комп’ютер, — це вибирати унікальну комбінацію включених транзисторів і виключених транзисторів. Двійковий код є вираженням цих комбінацій у вигляді 1 і 0, де кожна цифра представляє один транзистор. Двійковий код згрупований в байти, групи з 8 цифр, які представляють 8 транзисторів. Наприклад, 10100110. Сучасні комп’ютери містять мільйони або навіть мільярди транзисторів, що означає неймовірно велику кількість таких комбінацій.

На даному етапі виникає одна невелика проблема. Щоб написати комп’ютерну програму, що складається з мільярдів одиниць і нулів, потрібні були б надлюдські розумові здібності, і на її написання знадобилося б не одне століття. Ось тут і з’являються мови програмування, які за допомогою коду «спілкуються» з комп’ютером.

 

Код – це набір інструкцій (або правил), які можуть розуміти комп’ютери. Сотні різних мов програмування дозволяють нам створювати комп’ютерні програми, додатки, застосунки та веб-сайти. Замість того, щоб писати двійковий код, вони дозволяють нам писати код, який легко (відносно) писати, читати і розуміти. Кожна мова йде в комплекті зі спеціальною програмою, яка піклується про переведення того, що ми пишемо, в двійковий код.

 

Комп’ютери працюють з двійковим кодом, що складається з одиниць (1) і нулів (0), з яким людям дуже важко працювати.

 

Люди пишуть програмний код, який розуміють комп’ютери, і з його допомогою пускають у хід багато повсякденних об’єктів, такі як годинники, телефони, мікрохвильові печі та автомобілі. Процес написання програмного коду називається кодуванням.

 

Можна сказати, що майже все, що працює на електриці, використовує код (програмний).

 

Людей, які пишуть програмний код, називають по-різному: програмісти, кодери, розробники, комп’ютерники, інженери-програмісти, інженери програмного забезпечення і т.д.

 

Комп’ютери розуміють різні мови програмування (наприклад, C, C++, Perl, PHP, Python, Visual Basic, Java, Javascript, Ruby та інші), і з їх допомогою переводять інструкції коду, написані програмістом, в двійковий код.

 

Програма – це просто текстовий файл, код в якому написаний певною мовою кодування. Код всередині файлу програми називається вихідним кодом. Кожна мова кодування має своє власне розширення для ідентифікації файлів коду, написаних на цій мові. Наприклад, для PHP – це .php, для JavaScript – .js, для Python – це .py і так далі.

 

Мови програмування бувають низькорівневими або високорівневими. Мови низького рівня ближче до двійкового коду, який розуміє комп’ютер, в той час як мови високого рівня набагато менше схожі на двійковий код (а більше на людську мову). На мовах високого рівня легше програмувати, тому що вони менш деталізовані і розроблені так, щоб кодеру було легше писати код. Майже всі основні мови програмування, що використовуються сьогодні, є мовами високого рівня.

 

Вивчення коду можна порівняти з вивченням нової мови (побудова речень, синтаксис, граматика і т.д.).

 

Більшість мов кодування мають подібні базові функції.

 

C – це низькорівнева мова програмування, яка хороша для додатків, насичених графікою, таких як ігри.

 

Javascript – високорівнева мова, найбільше використовується для браузерів (фронтенд сайтів).

 

Мову програмування Perl через свою багатофункціональність іноді називають «ножем швейцарської армії» серед інших мов програмування.

 

 

Короткий підсумок

Кодування – це процес написання коду, який комп’ютер інтерпретує як набір бінарного коду, що складається з безлічі різних комбінацій тільки 1 і 0.

Екран монітора, операційна система, картинки, відео, Інтернет, YouTube і наш сайт – всі ці речі, грубо кажучи, створені тільки з 1 і 0. Хіба це не прекрасно?!

Якщо ви новачок в програмуванні і вам здається, що кодування – це дуже складно і заплутано, — не переживайте! Спеціально для вас існує величезний вибір з доступних мов програмування, які створені, щоб спростити вам процес кодування і програмування. Тепер, вам потрібно вирішити яку (які) мову програмування вам потрібно починати вчити.

 

This post was last modified on 12/06/2020 10:55

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024