Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 09.10.2024)
664120
осіб
368
літаків
328
гелікоптерів
8944
танків
17751
ББМ
19222
артилерія
973
ППО
1223
РСЗВ
26240
машин
28
кораблі і катери
Як Web-програмісту працювати більш продуктивно
Опубліковано

Як Web-програмісту працювати більш продуктивно

 

 

Все-таки цікава робота у веб-розробника: потрібно довго сидіти в кріслі, вдивлятися в монітор, робити якісь розрахунки в умі та в програмному коді, зрідка потягуватись, щоб зняти напругу в спині, іноді їсти (можна і за робочим столом), часто перевіряти електронну пошту (пошти), спілкуватися з клієнтами, приділяти час соціальним мережам, можливо новій комп’ютерній грі, приділяти час друзям та сім’ї тощо.

Але, якщо серйозно, бути розробником не так вже й легко. Якщо ви більшу частину дня проводите в кріслі за комп’ютерним столом, то знаєте, про що йде мова. Якщо всі дедлайни пройдено і доводиться писати код всю ніч, значить ви теж Web-розробник.

Якщо ви хочете покращити продуктивність та ефективність своєї роботи, і при цьому не порушувати дедлайн, можливо вам варто почитати наш сьогоднішній пост.

 

 

 

Проблема продуктивності з точки зору науки

Якщо ви приділите деякий час вивченню досліджень у галузі соціальних зв’язків, то ви дізнаєтеся, що ми живемо зараз в епоху наростаючого числа непродуктивних роззяв. Без упину займатися серфінгом в мережі, постійно оновлювати новинні стрічки в Facebook і до самозабуття стріляти птахами в Angry Birds – це короткий перелік того, що убиває нашу продуктивність сьогодні.

Можете не довіряти науці, просто озирніться навкруги і оцініть свій посередній робочий день. Якщо у вашому робочому графіку багато подібних відволікаючих моментів, швидше за все вам варто задуматися про свою продуктивність. Адже у вас є робота, яку потрібно зробити, є клієнти, які розраховують на вас, і ваше фінансове становище, яке безпосередньо залежить від обсягу виконаної роботи. І крім роботи є ще життя, яке потрібно жити: відносини, будинок, хобі, діти і, сподіваюся, заняття спортом.

Коли ви серйозно візьметеся за підвищення продуктивності, перше, що ви повинні усвідомити, це те, що тут не буває ідеальних відповідей. Те, що працює в моєму випадку, у вас може не спрацювати. Я просто ділюсь з вами деякими конкретними ідеями, які ви могли б спробувати. Спробуйте і подивіться, як ці ідеї працюють у вашій ситуації. Якщо вони не працюють, спробуйте внести в них корективи або спробуйте щось інше.

 

 

Основні кроки по покращенню продуктивності такі:

  • Створення організованого та чистого робочого простору
  • Знайдіть баланс серед основних аспектів свого життя
  • Структуруйте свій день, використовуючи інтервальний підхід
  • Плануйте завдання на наступний день

 

 

Оцініть свій робочий простір

Ваш робочий простір має величезний вплив на продуктивність. Озирніться. Чи ваш стіл чистий і організований? Не схожий робочий стіл вашого комп’ютера на хаотичне звалище? Чи легко знайти робочі файли в комп’ютері?

Я великий прихильник майже пустого робочого столу, як фізичного, так і цифрового. При роботі в чистій обстановці ваш розум не буде забитий “мотлохом” і буде менш розсіяним.

 

 

Знайдіть баланс

Щоб бути більш продуктивним, не обов’язково виділяти більшу кількість годин на день на написання коду. Бути продуктивним означає писати більше коду протягом тієї ж або навіть меншої кількості годин. Коли проекти починають накопичуватися або коли клієнти кваплять з термінами, — найпростіше буде поступити методом збільшення робочого часу (аж до ранку). Але це, як правило, не найкраще рішення і може навіть призвести до того, що ви станете менш продуктивними.

Особистий досвід показав, що виділення занадто багато часу на вирішення робочих завдань – це швидкий спосіб порушити життєву рівновагу. Харчуватися неправильно, не займатися фізичними вправами, не висипатися нормально, і не проводити час з друзями та родиною. Це може статися дуже швидко, і перше, що постраждає від цього, буде тим, що ви хотіли поліпшити.

Тому, почніть з оцінки життєвих пріоритетів – знайдіть баланс між тими аспектами вашого життя, які ви цінуєте найбільше. Потім визначте, скільки часу ви хочете з розумом витратити на кожен з них. Оцініть на часовій шкалі наступні аспекти вашого життя (на папері або ж в умі):

  • Сім’я і відносини
  • Робота (кар’єра)
  • Здоров’я і спорт
  • Друзі
  • Хобі
  • Відпочинок і Сон

 

Врахуйте, що у вас є тільки 24 години в день, тому, якщо ви збираєтеся збільшити робочий час, вам доведеться забрати цей час в іншого аспекту вашого життя. Вибирайте з розумом.

 

 

Розпорядок дня у часових проміжках

Інтервальне навчання стає все більш популярним. У спорті використання коротких інтенсивних тренувань дозволяє спортсменам досягти на 10% кращих результатів, ніж при більш тривалих і повільних тренуваннях.

А як це пов’язано з написанням коду?

Велике питання, але, по-моєму, пов’язане безпосередньо. Робочий день по-старому виглядає наступним чином: ви сіли в крісло, пишете код 8-10 годин, відволікаєтеся на невеликі перерви. Потім, якщо пощастить, у вас буде небагато часу (і енергії) для занять фізичними вправами, час для своєї родини або спілкування з друзями.

А що, якщо спробувати щось інше? Що буде, якщо ви впровадите принципи інтервального навчання в свій робочий день Web-програміста? Ваш розпорядок дня може виглядати приблизно так (оскільки програмісти, в основному, «сови», початок робочого дня не такий як у всіх):

 

10:00 Підйом
10:15 Сніданок
10:30 Робота над проектами (дуже зосереджено, ні на що не відволікатися)
12:15 Відвідування тренажерного залу
13:45 Робота над проектами (дуже зосереджено, ні на що не відволікатися)
15:15 Робота з електронною поштою і спілкування з клієнтами
15:45 Обід
16:15 Трохи часу на соціальні мережі
17:15 Робота з клієнтами
18:15 Активна 15-хвилинна піша прогулянка (або зарядка)
18:30 Робота над своїми проектами
19:45 Сім’я / Час з друзями / Вечеря
22:45 Складання плану на завтра, перевірка електронної пошти
23:15 Читання і відпочинок
00:30 Сон

 

Якщо ви не «сова», тоді змістіть початок робочого дня на потрібну кількість годин.

Такий графік потребує деякої гнучкості, але через деякий час ви побачите, що більш короткі, більш цілеспрямовані сплески енергії призводять до підвищення продуктивності.

 

 

Пріоритет і фокусування

Іноді для поліпшення вашої загальної продуктивності потрібно навчитися більш ефективно розставляти свої пріоритети. Якщо принцип Парето справедливий, — 20% того, що ви робите протягом дня, приносить 80% доходу, і навпаки — 80% ваших зусиль приносить лише 20% доходу. Переконайтеся, що ви приділяєте пріоритетну увагу першим 20% і ці заходи у вас заплановані на початок дня. Ваш перший і другий 90-хвилинний інтервал роботи – це ті два моменти, коли ви повинні бути зосереджені на всі 100%.

 

 

Планування на наступний день

Ви коли-небудь починали свій день без планування? Швидше за все, всі так роблять. Але, незаплановані робочі дні майже ніколи не бувають продуктивними. Коли ви починаєте робочий день з перегляду списку з 20 непріоритетних завдань, ваш розум переходить в режим переповнення – ви не знаєте, з чого почати. Може заглянути в соцмережі? Поки ви вирішуєте, чим зайнятися, дорогоцінний час спливає, а ви все ще не почали займатися важливим поточним проектом.

В кінці кожного дня постарайтеся займатися плануванням і визначенням пріоритетів на завтра. Для цього ви можете вручну скласти список завдань або ж скористатися спеціальними додатками для подібних цілей.

 

 

 

Ось ми і розглянули кілька важливих концепцій щодо поліпшення продуктивності роботи Web-розробнику. Не всі з них обов’язково будуть працювати, але більшість з них можуть мати позитивний вплив. Крім того, розглянуті практичні ідеї можна реалізувати з відносною легкістю.

Будьте творчими. Експериментуйте зі структуруванням свого дня. Дізнайтеся, що добре працює в вашому випадку, а що ні. Я думаю, що вас здивує те, як поради в даній статті вплинуть на вашу продуктивність з плином часу. Дайте нам знати про свій досвід в коментарях нижче!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою