Categories: Важливо

Великий список справ та планів на все життя

Ніхто не живе вічно, цикл життя починається з народження і закінчується смертю. Цей цикл є часом, який кожному виділяється у різних пропорціях. Усі ми в полоні цього часу. Можна сказати, що час — це злодій, який кожної секунди забирає в нас нову мить, — нову можливість. Якщо ми не користуємося наданою можливістю, час легко відбирає її у нас.

У вас колись було відчуття, що дні змінюються днями без будь-якого відчутного результату? Чого ви досягли за останній рік? Якими є ваші основні цілі на найближчий рік? Якщо ви не живете відповідно до особистих цілей та планів, швидше за все, час відбирає у вас левову частку ваших можливостей у потоці повсякденних справ та рутини. Як ми можемо гарантувати, що проживаємо виділений цикл життя і можливостей повною мірою? Наявність списку справ і планів, дійсно важливих для вас, здатна навести лад і стати вашим путівником. Єдиний спосіб гарантувати, що ми користуємося кожним моментом, це втілювати в життя подібний список.

Отже, якщо ви хочете отримати максимальну користь із доступного часу, ось приблизний список того, що можна зробити, перш ніж померти. В цьому огляді ми зібрали великий список із 57 справ, які більшою чи меншою мірою важливі для людей, і які вам, ймовірно, захочеться реалізувати перед смертю. Ознайомтеся з цим списком і, можливо, він надихне вас настільки, що вам захочеться дещо з цього реалізувати. Живіть щодня так, ніби він останній, бо одного разу він стане ним. Незалежно від того, скільки вам років це допоможе вам прожити життя без жалю.

 

Речі, які варто реалізувати за життя

 

 1. Збудувати будинок

Усі хочуть мати свій будинок, хоча не всі розуміють, що досягнення цієї мети вимагатиме мобілізації великих не лише матеріальних, а й фізичних витрат. Поставте собі за мету побудувати будинок, і ви обов’язково цього досягнете.

 

 1. Посадити дерево та спостерігати, як воно росте

Це образний вираз: одного дерева буде явно мало. Коли ви збудуєте свій будинок, вам обов’язково захочеться облагородити свою ділянку, і дерева дозволять цього досягти. До того ж, ви зробите свій невеликий, але вагомий внесок у справу озеленення нашої планети.

 

 1. Виростити дитину

Запросіть у цей світ нову людину. Ви маєте бути дуже цілеспрямованим, щоб взяти на себе таку відповідальність. Бути свідком народження дитини, тримати руку новонародженого — це величезний досвід.

 

 1. Любити з повною віддачею

Знайдіть справжнє кохання, з яким ви пройдете через все життя. Для свого істинного кохання ви і захочете побудувати будинок, посадити дерево та виростити дитину.

 

 1. Любити себе та своє тіло

Харчуйтеся добре та з користю для здоров’я. Постарайтеся знизити кількість токсичних речовин від поганого харчування, зменшіть короткострокові радості від фаст-фуду, цукерок, цигарок і алкоголю. Сформуйте своє тіло таким, яким ви дійсно хотіли би його бачити, оскільки воно у вас лише одне.

 

 1. Навчитися вибачатися

Не бійтеся визнавати свої помилки і навчіться вибачатися, якщо ви реально накосячили.

 

 1. Не тримати зла на людей, які ставилися до вас погано

Коли ви вмієте не тільки вибачатися, а й прощати, це гідно похвали. Так ви зможете позбавити себе гніву і звільнити свій розум. Замість негативу, ви звільните місце для чогось нового та кращого. Просто прощайте поганих людей та рухайтеся далі. Закопати сокиру війни це не означає дозволити людям, які вас образили, продовжувати це робити. Йдеться швидше про звільнення самого себе від болю, гніву та жалю.

 

 1. Бути в мирі із самим собою

Не забувайте прощати і вибачатися також перед собою. Це принесе мир у вашу душу. Пробач себе. Прощення себе — перший крок до зцілення.

 

 1. Дозволяти собі бувати наодинці із самим собою

Знаходьте час, що зайнятися своєю внутрішньою подорожжю. Просто прислухайтеся до внутрішнього голосу, який намагається вам щось розповісти, і ви зможете побачити весь світ.

 

 1. Переглянути свої переконання

Чи не здається вам, що ви можете помилятися? Вчіться бути відкритими, неупереджено ставтеся не лише до думки та ідей інших людей, але й до себе.

 

 1. Удосконалювати свої емоції

Нікому не подобаються люди, які не здатні контролювати свої емоції. Станьте господарем своїх емоцій, і вам більше не доведеться засмучуватися по дрібницях. Це важлива річ, яка варта, щоб ви працювали над нею щодня.

 

 1. Перемогти свій найбільший страх

Мати страхи нормально. Але щоб протистояти цим страхам та перемогти їх, потрібна особлива сміливість. Не дозволяйте страху обмежувати ваше життя. Спробуйте перемогти найбільший страх. Тільки не стрибайте з даху будинку, якщо ви боїтеся висоти — це так не працює!

 

 1. Запустити повітряного змія

Запуск повітряного змія приносить радість не лише дітям. Спробуйте це.

 

 1. Вивчити нову мову

Можливість розмовляти іншою мовою завжди є перевагою, особливо якщо ви плануєте відвідати нові країни. Також кажуть, що вивчення іноземної мови покращує пам’ять і сприяє творчості.

 

 1. Більше спілкуватися

Не бійтеся спілкування з людьми. Вчиться спілкуватися та слухати і, можливо, ви дізнаєтесь щось нове. Будь-яка людина може вас чомусь навчити, адже кожен має свій, неповторний життєвий досвід. Освойте цю навичку.

 

 1. Відкриватися новому

Завжди розширюйте горизонти свого розуму та спробуйте нові речі.

 

 1. Пробігтися босоніж під дощем

Це неоціненний досвід. Спробуйте також гуляти, танцювати босоніж під дощем.

 

 1. Зустріти схід та захід сонця

Є щось магічне в спостереженні процесу, коли оживає сонце і починається новий день. А також коли сонце сідає за горизонт і день підходить до свого завершення.

 

 1. Скупатися голяка

Це можна зробити в лісовому ставку, під водоспадом, у морі чи океані. Головне, щоб ви своїм виглядом не бентежили інших людей. Виберіть маловідоме місце, якщо ви турбуєтеся про свою конфіденційність.

 

 1. Вилізти на гору

Мається на увазі не пагорб, а повноцінна гора. Але й не Еверест, або щось таке. Сходження на справжню гору (навіть невелику) — це величезне досягнення, про яке ви будете згадувати все життя. Навіть якщо ви не любитель активного відпочинку, перед смертю обов’язково потрібно піднятися на гору. Крім свіжого повітря та можливості розім’яти кінцівки, вершина гори — одне з найкращих місць для спілкування з матір’ю-природою, і де можна хоча б на якийсь час забути про всі свої проблеми.

 

 1. Пройти під вітрилами

Яхта у відкритому океані, підняті вітрила, і ви біля штурвала. Тільки уявіть собі це!

 

 1. Спробувати дайвінг та серфінг

Ви можете поєднати це з попереднім пунктом. Спробуйте дослідження морських глибин. А серфінг дасть вам уявлення про потужність і силу морської хвилі. Дайвінг та серфінг — це круто.

 

 1. Сплав річкою на байдарці або каяку

Це блискучий досвід, який вам під силу.

 

 1. Зробити якусь дурість

Зробіть щось, про що ви можете шкодувати пізніше. Тільки не робіть щось справді погане! Згадуючи у старості ці невинні дурниці, на вашому обличчі з’являтиметься посмішка. Не ставтеся до себе надто серйозно. Життя створене для того, щоб ним насолоджуватися, тому не бійтеся час від часу робити пустощі.

 

 1. Відвідати нову країну

Чому б вам не побувати там, де не бували досі? Чому б не робити це щороку? Досліджуйте нову країну хоча б раз на рік. Вивчення нових країн розширить ваш світогляд і допоможе побачити речі з різних точок зору.

 

 1. Змінити місце проживання (тимчасово)

Спробуйте пожити деякий час далеко від вашого рідного міста. Це дасть вам нові ідеї, ви станете більш відкритими і розширите свій горизонт. Вирушайте туди, де ви ніколи не були. Ви не зможете загартувати себе як особистість, якщо не вийдете із зони комфорту.

 

 1. Провести рік за кордоном

Відбувається щось магічне, коли ви проводите багато часу у новому середовищі. Подорож — це одне, а переїзд до незвіданої країни — зовсім інше. Ви зможете познайомитися з новою культурою, побачити захоплюючі дух місця і навіть зустріти кохання всього свого життя. Вирушити на незвідану територію — це один із найкращих способів по-справжньому вийти зі своєї зони комфорту.

 

 1. Відвідати якийсь древній замок

У минулі століття замки приховували секрети найбільш впливових людей в історії, були символами багатства, і до цього дня володіють певною магією. Завітайте до місць, які описувалися в дитячих казках, загляньте в минуле, відчуйте дух давньої епохи.

 

 1. Відвідати найзагадковіші та наймістичніші місця на Землі

На планеті Земля безліч таких місць, але ви можете почати з найвідоміших. Наприклад, з єдиного збереженого з 7 чудес світу — Піраміда Хеопса і Сфінкс. Також, у списку до обов’язкового відвідування можуть бути: Стоунхендж, загадкове місто Петра, Чичен-Іца (піраміда Кукулькана), Велика Китайська стіна, острів Пасхи, Мачу-Пікчу, піраміди Канчіпурама, Тадж Махал, місто пірамід Тікаль, Теотіуакан і т.д.

 

 1. Провести трохи часу далеко від цивілізації

Відключіться від благ цивілізації хоча б на тиждень: без телефону, без телевізора, без інтернету. Звільніть себе від тягаря сучасних технологій. Це може бути небезпечно, дивовижно, чи романтично, але ви дізнаєтесь багато нового про себе. Можливо, ви захочете поспостерігати за зірками — це ідеальний спосіб поглянути на життя по-іншому, і відчути себе або дуже незначним, або нероздільною частиною Всесвіту. Чим далі ви знаходитесь від міста, тим яскравішими будуть зірки. Намагайтеся не моргати, інакше можете проґавити падаючі зірки.

 

 1. Провести час із друзями

Чим старшими ми стаємо, тим важче нам знаходити час на друзів. В основному, через нагальні проблеми та життєву рутину. Але, це може бути веселим проведенням часу, здатним вдихнути в вас новий імпульс і енергію.

 

 1. Завести домашню тварину

Для домашнього вихованця ми будемо не просто господарем, а всім його життям. А ви отримаєте вірного друга, здатного втішити і принести радість.

 

 1. Спробувати прожити на мінімум

Спробуйте скоротити свої витрати по максимуму. Ймовірно, ви раптом дізнаєтесь, що вам для комфортного та щасливого життя потрібно набагато менше, ніж ви думали.

 

 1. Спробувати себе в якості волонтера

Спробуйте щось зробити для інших людей, не чекаючи чогось натомість. Просто зробіть те, що немає прямої окупності для вас і, ймовірно, ви побачите щось нове в цьому житті. Маленькі (прості) речі для вас можуть мати величезне значення для когось в потребі! Це може бути участь у благодійній акції чи волонтерство у притулку для тварин.

 

 1. Зробити щось своїми руками

Спробуйте створити щось власноруч. Це круто, і може перетворитися на приємне хобі.

 

 1. Опублікувати свою книгу

Напишіть свою книгу. Якщо ви хочете, щоб про вас пам’ятали навіть через сотні років після смерті, напишіть книгу.

 

 1. Змінити роботу

Особливо, якщо вона не приносить вам радості та задоволення. Не тримайтеся за марудну роботу тільки через страх перед чимось новим. Ми живемо у дуже мінливому та гнучкому світі. Якщо ви відчуваєте бажання зробити щось інше, що може дати вам більше радості та щастя, то чому б не потішити вашу внутрішню цікавість і спробувати щось нове! Можливо, час зробити це саме зараз!

 

 1. Стати майстром своєї справи

Віддавайтеся своєму покликанню на всі 100%, і ви станете майстром своєї справи.

 

 1. Розпочати свій власний бізнес

Якщо у вас є бажання полишити роботу та взятися за свою справу, ви повинні спробувати пройти через це. Якщо у вас є бізнес-ідея, яка, на вашу думку, має потенціал, настав час втілити її в життя.

 

 1. Не спасувати перед великою невдачею

Хитрість полягає в тому, щоб пережити свої невдачі і наступного разу стати сильнішим. Так люди досягають успіху у житті.

 

 1. Подолати погану звичку

Усвідомте, що у вас є шкідлива звичка, яка отруює ваше життя, і візьміть над нею повний контроль.

 

 1. Відвідати концерт улюбленого гурту

Особливо якщо ви його фанат.

 

 1. Вчитися

Це завдання вам на все життя.

 

 1. Прочитати 1000 книг

У книгах приховано багато мудрості. Чому б вам не почерпнути з цього джерела?

 

 1. Поділитись власними життєвими уроками

Передайте свою мудрість іншим. Поділіться нею з іншими, не будьте егоїстом. Багато хто вважає, що вони нічого не можуть навчити інших, проте це не так: про те, що знаєте ви, інші можуть не мати жодного уявлення, і це буде для них корисним.

 

 1. Виступити публічно (на сцені)

Не треба боятись говорити на публіці. Це важлива навичка, яку кожен може (і повинен) опанувати. Якщо ви вже освоїли себе на публіці, чому б не перейти на наступний рівень і не виступити на сцені (караоке не рахується)?

 

 1. Спробувати новий вид спорту

Спробуйте та освойте новий вид спорту. Вам можливо захочеться вивчити якесь бойове мистецтво. Карате, айкідо, муай-тай, дзюдо, тхеквондо, крав-мага, джіу-джитсу — будь-яке з цих бойових мистецтв навчить вас концентрації та підвищить впевненість у собі.

 

 1. Взяти участь у марафоні

Або у будь-якому іншому випробуванні на витривалість. Просто дізнатися, як далеко поширюються ваші можливості. Ймовірно, ви побачите, що можете набагато більше, ніж думали.

 

 1. Навчитися танцювати

Це цікавий спосіб виразити себе. Це допоможе вам почуватися вільним та відкритим, навіть на публіці. І якщо ви відточите цю майстерність, це здатне вразити протилежну стать.

 

 1. Спуститися з гори на лижах чи сноуборді

Чим ще зайнятися холодними зимовими місяцями?

 

 1. Проїхатися на коні, слоні, верблюді

Проїхатися верхи на сильній і величній істоті — це одне з найбільших вражень у світі.

 

 1. Летіти у повітрі

Існує щось велике у завоюванні страху висоти. Політ це одне з найсильніших вражень, яке ви отримаєте. Це робить його достойним доповненням до всього цього списку бажань. Тут багато варіантів: політ на літаку, повітряній кулі, параплані, гелікоптері, не кажучи вже про стрибки з парашутом.

 

 1. Навчитися грати на (новому) музичному інструменті

Фортепіано, барабани, скрипка, гітара — який би інструмент ви не обрали, поставте собі за мету освоїти його протягом наступного року.

 

 1. Проводити час із батьками

Чим старше ви стаєте (і якщо самі стаєте батьками), тим більше ви розумієте своїх батьків, і ті речі, яким вони вас вчили. Подаруйте вихідні своїм рідним та близьким. Витратьте стільки часу, скільки можливо, щоб провести з ними. Проводити час із сім’єю — це завжди хороша ідея. Не забувайте говорити своїм батькам, а також братам і сестрам, як сильно ви їх любите. Дайте їм знати про це, поки ще можете.

 

 1. Змінити світ

У хорошому плані. Зробіть щось хороше для цього світу, для цієї планети.

 

 1. Змінити себе

Це набагато складніше, ніж змінити світ. Але вам це цілком до снаги.

 

 1. Бути щасливим

Зрештою, кожен хоче бути щасливим! Але часто це складніше, ніж ми думаємо. Знайдіть щось, що вам дійсно подобається робити. Те, що дає вам море радості та щастя. Слідуйте за своєю мрією, великою чи маленькою, вам обов’язково слід спробувати здійснити хоча б одну зі своїх мрій. Завітайте до місця, куди ви завжди хотіли потрапити. Знайдіть ідеальну роботу своєї мрії. Не залишайте місця для жалю. Іноді краще зробити дурні помилки, ніж взагалі нічого не робити. Знайдіть у собі те, що робитиме вас щасливим щодня.

 

 

Замість епілогу

Час цокає, дні народження накопичуються, цикл життя зменшується. Життя надто коротке, щоб не робити того, що змушує вас почуватися щасливим і живим. Життя надто коротке, щоб дозволити всім «а що, якщо» стримувати вас. Іноді життя справді може стримувати, але найчастіше ми самі у всьому винні. Цього разу дозвольте собі жити тим життям, якого ви дійсно бажаєте, і, головне, заслуговуєте.

Тож змусьте себе хоч сьогодні бути щасливим!

 

This post was last modified on 12/12/2023 11:29

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024