Як перевірити ліцензію на ведення бізнесу або торгівлі в Україні

Ліцензії є обов’язковими для багатьох фірм, підприємств і організацій; вони призначені для захисту споживача від незаконного та/або небезпечного бізнесу. Для деяких видів господарської діяльності проходити ліцензування не тільки необхідно, — це обов’язкова умова для ведення законного бізнесу. Якщо ви плануєте укласти договір з певною компанією, перевірка її ліцензії дозволить вам уникнути фінансових ризиків, а також репутаційних втрат в тій, чи іншій сфері діяльності.

Вам навіть не потрібно виходити з дому, щоб переконатися, що люди або організації, з якими ви маєте справу, мають відповідну ліцензію. Сьогодні, у вік Інтернету, перевірити ліцензію компанії онлайн – це хвилинна справа!

 

 

Відкриті бази даних в Україні

На сьогоднішній день Україна займає досить високі позиції в рейтингу Глобального індексу відкритих даних (Global Open Data Index – GODI). Важливість високого рейтингу полягає в тому, що за допомогою GODI оцінюють загальну відкритість державних даних і вільний доступ до них громадян. Україна входить в список 50 найбільш відкритих країн, займаючи 31-е місце в рейтингу.

Сьогодні в Україні функціонують сотні сайтів і державних проектів, які надають вільний доступ до відкритих даних. Ось найяскравіші приклади:

 • Портал відкритих даних України data.gov.ua.
 • ProZorro – тут можна знайти і переглянути інформацію про всі державні закупівлі в Україні.
 • Navizor – тут ви знайдете дані про якість доріг України в режимі реального часу. За допомогою однойменного додатку, ви зможете прокласти оптимальний автомобільний маршрут, який враховуватиме стан дорожнього покриття і актуальну карту якості доріг України.
 • Інформаційно-аналітична платформа YouControl – один з найкорисніших проектів, який призначений для бізнес-аналітики, розвідки серед конкурентів і перевірки контрагентів. Платформа на основі відкритих даних з державних реєстрів формує досьє на кожну компанію України, відстежує зміни в доступних державних реєстрах і візуально доступно та зрозуміло показує зв’язки між пов’язаними (афілійованими) особами.

 

 

Як перевірити ліцензію фірми?

Введіть дані, які у вас є про потрібну фірму, в пошуковий рядок на платформі YouControl. Після нетривалого пошуку по всіх своїх базах, система дасть вам в повне розпорядження вичерпне досьє на цікаву для вас фірму. В повне досьє на фірму, серед усього іншого, входить наступна інформація: діюча ліцензія, фінансова історія, судові позови, зв’язки з юридичними та/або фізичними особами, дані по зовнішньоекономічній діяльності.

 

 

Які дані потрібні, щоб перевірити ліцензію?

Щоб перевірити статус ліцензії, вам буде потрібно:

 • Серія і Номер індивідуальної або бізнес-ліцензії, яку ви хочете перевірити

 

Якщо ви не знаєте серії та номера ліцензії, яку ви хочете перевірити, ви також можете ввести будь-який один пункт з нижчезазначених списку:

 • Код ЄДРПОУ – унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України
 • Якщо контрагент є фізичною особою-підприємцем, тоді його ІПН (ідентифікаційний податковий номер)
 • ПІБ ліцензіата
 • Назва або адреса компанії, які прив’язані до ліцензії
 • Номер телефону підприємства
 • ПІБ директора компанії

 

 

Що підтверджують ліцензії?

За допомогою даних з ліцензії ви можете дізнатися, серед усього іншого, про наступне:

 • Чи є організація юридично зареєстрованою особою
 • На які види діяльності у фірми є дозволи
 • Що компанія при веденні бізнесу дотримується певних правил
 • Діловий партнер має певний рівень кваліфікації і навичок
 • Бізнес пройшов перевірку і визнаний законним
 • Чи має ліцензія валідний термін дії
 • Інші важливі дані

 

 

 

З допомогою відкритих даних ви зможете отримати максимум інформації про контрагента. Ви зможете оцінити його комплексно, або по потрібних вам напрямках – фінансовий аналіз, відносини з податковою, судові позови, загроза банкрутства та ін. Тепер ви легко зможете провести самостійну бізнес-розвідку!

 

Recent Posts

Софокл

Слід любити друга, пам'ятаючи при цьому, що він може стати ворогом, і ненавидіти ворога, пам'ятаючи,… Read More

05/08/2021

Алі Апшероні

Розумний не говорить і половини з того, що знає, дурний не відає і половини з… Read More

01/08/2021

Які безкоштовні конструктори сайтів будуть кращими для розробки сайту?

Веб-майстрам початківцям буває складно обрати конструктор сайтів, який би повністю влаштував їх по співвідношенню зручності… Read More

28/07/2021

Володимир Висоцький

Я розумію, як це смішно Шукати відповідь в очах, В очах, яким все рівно, Чи… Read More

25/07/2021

Брюс Лі

Немає такого вислову "Я не можу!" Зумів один, зможуть й інші. Не зміг ніхто -… Read More

21/07/2021

Йоганн Вольфганг фон Гете

Навіщо у людини в серці доброта, І мудрість розуму, й правиці щедрота, Коли неправда навкруги… Read More

12/07/2021