Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 14.06.2024)
524060
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
7936
танків
15234
ББМ
13818
артилерія
849
ППО
1101
РСЗВ
18854
машин
28
кораблі і катери
Як перевірити ліцензію на ведення бізнесу або торгівлі в Україні
Опубліковано Оновлено: 01.12.2020

Як перевірити ліцензію на ведення бізнесу або торгівлі в Україні

Ліцензії є обов’язковими для багатьох фірм, підприємств і організацій; вони призначені для захисту споживача від незаконного та/або небезпечного бізнесу. Для деяких видів господарської діяльності проходити ліцензування не тільки необхідно, — це обов’язкова умова для ведення законного бізнесу. Якщо ви плануєте укласти договір з певною компанією, перевірка її ліцензії дозволить вам уникнути фінансових ризиків, а також репутаційних втрат в тій, чи іншій сфері діяльності.

Вам навіть не потрібно виходити з дому, щоб переконатися, що люди або організації, з якими ви маєте справу, мають відповідну ліцензію. Сьогодні, у вік Інтернету, перевірити ліцензію компанії онлайн – це хвилинна справа!

 

 

Відкриті бази даних в Україні

На сьогоднішній день Україна займає досить високі позиції в рейтингу Глобального індексу відкритих даних (Global Open Data Index – GODI). Важливість високого рейтингу полягає в тому, що за допомогою GODI оцінюють загальну відкритість державних даних і вільний доступ до них громадян. Україна входить в список 50 найбільш відкритих країн, займаючи 31-е місце в рейтингу.

Сьогодні в Україні функціонують сотні сайтів і державних проектів, які надають вільний доступ до відкритих даних. Ось найяскравіші приклади:

 • Портал відкритих даних України data.gov.ua.
 • ProZorro – тут можна знайти і переглянути інформацію про всі державні закупівлі в Україні.
 • Navizor – тут ви знайдете дані про якість доріг України в режимі реального часу. За допомогою однойменного додатку, ви зможете прокласти оптимальний автомобільний маршрут, який враховуватиме стан дорожнього покриття і актуальну карту якості доріг України.
 • Інформаційно-аналітична платформа YouControl – один з найкорисніших проектів, який призначений для бізнес-аналітики, розвідки серед конкурентів і перевірки контрагентів. Платформа на основі відкритих даних з державних реєстрів формує досьє на кожну компанію України, відстежує зміни в доступних державних реєстрах і візуально доступно та зрозуміло показує зв’язки між пов’язаними (афілійованими) особами.

Як перевірити ліцензію на ведення бізнесу або торгівлі в Україні

 

 

Як перевірити ліцензію фірми?

Введіть дані, які у вас є про потрібну фірму, в пошуковий рядок на платформі YouControl. Після нетривалого пошуку по всіх своїх базах, система дасть вам в повне розпорядження вичерпне досьє на цікаву для вас фірму. В повне досьє на фірму, серед усього іншого, входить наступна інформація: діюча ліцензія, фінансова історія, судові позови, зв’язки з юридичними та/або фізичними особами, дані по зовнішньоекономічній діяльності.

 

 

Які дані потрібні, щоб перевірити ліцензію?

Щоб перевірити статус ліцензії, вам буде потрібно:

 • Серія і Номер індивідуальної або бізнес-ліцензії, яку ви хочете перевірити

 

Якщо ви не знаєте серії та номера ліцензії, яку ви хочете перевірити, ви також можете ввести будь-який один пункт з нижчезазначених списку:

 • Код ЄДРПОУ – унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України
 • Якщо контрагент є фізичною особою-підприємцем, тоді його ІПН (ідентифікаційний податковий номер)
 • ПІБ ліцензіата
 • Назва або адреса компанії, які прив’язані до ліцензії
 • Номер телефону підприємства
 • ПІБ директора компанії

 

 

Що підтверджують ліцензії?

За допомогою даних з ліцензії ви можете дізнатися, серед усього іншого, про наступне:

 • Чи є організація юридично зареєстрованою особою
 • На які види діяльності у фірми є дозволи
 • Що компанія при веденні бізнесу дотримується певних правил
 • Діловий партнер має певний рівень кваліфікації і навичок
 • Бізнес пройшов перевірку і визнаний законним
 • Чи має ліцензія валідний термін дії
 • Інші важливі дані

 

 

 

З допомогою відкритих даних ви зможете отримати максимум інформації про контрагента. Ви зможете оцінити його комплексно, або по потрібних вам напрямках – фінансовий аналіз, відносини з податковою, судові позови, загроза банкрутства та ін. Тепер ви легко зможете провести самостійну бізнес-розвідку!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *