Categories: Цікаве

20 якостей творчої людини

Хто б міг подумати, але виявляється, що творчі люди думають і роблять все не так, як звичайні люди! Їх мозок запрограмований у своєму, особливому стилі. Але дуже часто цей «дар» здатен ускладнити життя людям, які оточують таку творчу особистість.

Якщо ви любите творчу людину то, ймовірно, відчуваєте моменти, коли здається що вона живе в зовсім іншому світі. Чесно кажучи, так і є. І намагатися змінити таких людей так само марно, як і намагатися їх зрозуміти.

 

Спробуємо поглянути на світ крізь об’єктив творчої людини з урахуванням цих 20 пунктів:

 

 1. У творчих людей розум ніколи не сповільнюється.

Творчий розум – це машина, що працює в режимі нон-стоп, яка підживлюється сильним цікавістю. У нього немає кнопки паузи і немає можливості зниження оборотів. Часом це стомлює, але в той же час позбавить від нудьги всіх оточуючих.

 

 1. Вони кидають виклик «статус-кво».

Кожна творча людина керується двома питаннями: «А якщо..?» і «Чому б ні?». Вона ставить під сумнів факт неможливості чого-небудь. Те, що звичайна людина вважатиме незручним, креативна людина вважатиме чудовою ідеєю.

 

 1. Вони вважають себе геніальними не залежно від думки інших.

Творчі особистості не прагнуть бути популярними. Для них важливо залишатися собою. Бути вірними собі, навіть якщо тебе ніхто не розуміє – це визначення успіху творчої людини.

 

 1. Їм важко зосередитися на одному завданні.

Творчі люди буквально заряджаються енергією, починаючи нові проекти. Але з часом поточні проекти моментально стають для них нудними, щойно на горизонті з’являється щось новеньке.

 

 1. Вони працюють циклічно.

Творчість – це ритм, що створений періодами інтенсивної (часом навіть маніакально інтенсивної) діяльності, і повільної діяльності, яка відчувається як спад. Кожен період необхідний і не може бути пропущений так само, як і пори року є взаємозалежними та важливими.

 

 1. Їм потрібен час для «підживлення».

Ніхто не може проїхати 1000км простим натисканням педалі газу. Точно так само творчим людям необхідно поновлювати джерело натхнення і запалу. Часом це вимагає періодичного усамітнення від усього навколишнього світу.

 

 1. Щоб творити, їм потрібен простір.

Для максимальної віддачі творчості важливе значення має особистий простір. Це може бути студія, кафе або тихий куточок у будинку. Де б це не було, дозвольте творчим людям самим встановлювати межі та поважайте їх.

 

 1. Вони дуже зосереджені під час творчості.

Творчі люди налаштовують все навколо під себе, коли на чомусь зосереджуються. Вони не можуть ефективно займатися кількома справами одночасно. Навіть якщо їх перервали всього на двадцять секунд, знадобиться двадцять хвилин, щоби знову зосередитися.

 

 1. Вони відчувають глибоко.

Творчість – це здатність глибоко мислити і виражати почуття та емоції. Один письменник якось сказав, що необхідно кричати на сторінках, якщо хочеш, щоб читач почув твій шепіт. Точно так само людина творча повинна відчувати глибоко, якщо хоче донести щось дійсно важливе.

 

 1. Вони живуть на межі радості та депресії.

Творчі люди часто можуть швидко переходити від стану радості до смутку чи навіть депресії. Їх чуйне серце, як джерело геніальності, також є джерелом страждань.

 

 1. Вони думають і говорять розповідями.

Факти ніколи так не вражають, як розказані історії. Творчі люди, особливо художники, знають про це і додають історії у все, що роблять.

 

 1. Вони ведуть боротьбу щодня.

Творчі люди прокидаються щоранку, повністю усвідомлюючи необхідність рости і рухатися вперед. Але завжди є страх, внутрішня боротьба, відчуття, що чогось не вистачає. Незалежно від того, наскільки успішною є людина, цей страх ніколи не проходить. Можна просто долати його або ж ні.

 

 1. Вони сприймають роботу як щось особисте.

Плід творчості генія – це маленька частинка його самого. Часто творчі люди не в змозі відокремити себе від власного творіння, тому кожна критика сприймається як удар по самоповазі.

 

 1. Іноді їм важко вірити в себе.

Навіть, здавалося б, упевнена в собі творча людина, часто запитує себе: «Чи достатньо я добрий?». Вони постійно порівнюють свою працю з іншими і часом не помічають своєї геніальності, яка може бути очевидною для всіх інших.

 

 1. У них добре розвинена інтуїція.

Наука досі не може пояснити причину розвитку креативності. Тим не менш, творчі люди завжди знають інстинктивно, як їм слід вчиняти. Вони скажуть вам, що це не можна пояснити, просто перевірено на собі.

 

 1. Вони часто використовують прокрастинацію в якості інструменту.

Творчі особистості – горезвісні прокрастинатори, тому що більшість з них роблять свої найкращі роботи під тиском. Вони підсвідомо, а іноді цілеспрямовано, відкладають роботу на останній момент.

 

 1. Вони залежні від творчості.

Психологічний і емоційний драйв є причиною того, що творчі люди проходять через максимуми і мінімуми своєї творчості. Це витривалість. У буквальному ж сенсі, вони залежні від гострих відчуттів.

 

 1. У них є труднощі із завершенням вже початих проектів.

Початковий етап творчого процесу пов’язаний з приємним хвилюванням. Тому найчастіше креативні люди будуть відмовлятися від проектів, які для них занадто прості та знайомі, що не дають достатнього рівня ейфорії.

 

 1. Вони бачать більше за інших.

Як казав Стів Джобс, справжня творчість – це трохи більше, ніж просто з’єднання точок. Це здатність бачити закономірності, перш ніж вони стають очевидними для всіх інших.

 

 1. Вони ніколи не подорослішають.

Люди творчі дивляться очима дитини і ніколи не втрачають почуття подиву. Для них життя – це таємниця, пригода. Інші ж визначення життя – лише існування, а не справжнє життя.

 

This post was last modified on 12/12/2015 15:23

View Comments

 • про творчість можна також прочитати у №12 журналу "Експеримент"

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024