Безвізовий режим України з ЄС – основні правила

Починаючи з 11 червня 2017 року громадянам України не потрібно оформляти візи для перетину кордонів Європейського Союзу для 90-денного перебування в Європі. З цієї нагоди хочемо нагадати читачам блогу SebWeo основні правила безвізового режиму з Євросоюзом.

 

Основні правила безвізу такі:

 • Потрібно мати біометричний закордонний паспорт
 • Безвіз дає право перебувати на території ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду
 • При перетині кордону Євросоюзу потрібно бути готовим і здатним обґрунтувати мету свого візиту
 • Безвізовий режим забороняє влаштовуватись на роботу (навіть короткочасну); інакше потрібно оформляти робочу візу

 

 

До яких країн можна їздити без віз?

Станом на сьогодні до переліку країн, що підтримують безвіз із Україною входять 30 країн Європи:

Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія (+ Ватикан), Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція (+ Монако), Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

 

УВАГА! Дві держави у складі ЄС – Велика Британія та Ірландія – провадять власну міграційну політику, яка як і раніше вимагає оформлення віз для громадян України. Це стосується також і неєвропейських територій Нідерландів та Франції.

 

 

Біометричний закордонний паспорт

Одна із основних вимог безвізу – це наявність закордонного біометричного паспорту громадянина України. Закордонний біометричний паспорт – це документ, що містить, окрім іншого, у вбудованому чіпові біометричні дані свого власника (наприклад, відбитки пальців, електронний підпис та ін.).

Він повинен бути дійсним та діючим (принаймні +3 місяці від дати повернення додому).

Якщо у вас є закордонний паспорт старого зразка (не біометричний), від вас не вимагається його заміна на новий біометричний, і ви можете подорожувати з ним, — але в цьому випадку потрібно буде, все ж таки, оформлювати візи.

Внутрішній паспорт громадянина України нового зразка (ID-картка) не вважається закордонним біометричним паспортом. Але, наприклад, по ID-карткам можна їздити без віз до Туреччини.

 

Де оформити біометричний закордонний паспорт?

Біометричний закордонний паспорт можна оформити, навіть незалежно від місця реєстрації проживання у:

 • підрозділах Державної міграційної служби України
 • центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП)
 • центрах обслуговування “Паспортний сервіс” – ДП «Документ»

 

Біометричний закордонний паспорт мають право оформити всі громадяни України починаючи з народження. Дітям до 16 років такий паспорт видається на 4 роки. Після досягнення 16 років, паспорт видається із терміном дії в 10 років.

 

Для оформлення закордонного біометричного паспорту потрібні наступні документи: паспорт (для всіх осіб, яким виповнилося 14 років) , індивідуальний податковий номер – ІПН (за наявності).

Послуга оформлення закордонного біометричного паспорту платна; її можна сплатити в будь-якому відділенні всіх банків, або ж на місці у терміналі (при його наявності). Вартість послуги варіюється від контори оформлення та терміновості оформлення: від 557,32 грн до 1210,32грн.

 

 

Мета поїздки по безвізу

Нагадаємо, що безвізова поїздка не дає право на працевлаштування закордоном. Для цього потрібна робоча віза.

Основні цілі закордонної поїздки, які дозволяють робити це без оформлення візи:

 • туризм, відпочинок, подорожування
 • відвідування виставок, концертів, музичних та театральних заходів, футбольних матчів
 • короткострокові: бізнес-поїздки, відрядження, стажування, курси, семінари і т.п.
 • відвідування друзів та рідних

 

Зауважте, що мету своєї поїздки потрібно бути готовим та спроможним підтвердити. До підтверджуючих мету поїздки документів можна віднести наступні: квиток на культурний захід, документ про бронювання в готелі, запрошення, маршрут поїздки, зворотний квиток та ін.

Також, зверніть увагу, що в кожній європейській країні є свої вимоги до фінансової спроможності подорожуючих. Це означає, що ви повинні володіти певною сумою грошей, яка дозволить вам комфортно проживати та подорожувати по країні. Розмір цієї суми варіюється у кожній країні: від мінімальних 4 євро на день (Угорщина) до максимальних 100 євро на день (Хорватія). Із переліком країн та рекомендованих сум ви можете ознайомитися тут. Хоча нагадаємо, що у вас не обов’язково будуть перевіряти наявність цих сум. Але, якщо прикордонник буде вимагати підтвердити свою фінансову спроможність, ви можете зробити це показавши: дорожні чеки, пластикові картки, фінансові гарантії запрошуючої сторони чи просто старий добрий кеш.

 

 

Державна прикордонна служба України закликає всіх подорожуючих бути пильними під час подорожі. Щоб уникнути шахрайства чи можливих небезпек, ви можете перед поїздкою за кордон проконсультуватись на гарячій лінії підтримки мігрантів за телефоном 527 (безкоштовно з усіх мобільних операторів в межах території України).

 

Щасливої вам подорожі та приємного безвізу!

 

Recent Posts

Вільям Шекспір

Чужі гріхи судити ви так ретельно любите, почніть з своїх – і до чужих не… Read More

18/04/2021

Що подарувати друзям на річницю весілля

Люди, між якими є любов і взаєморозуміння, скріплюють стосунки й народжують новий союз, а дату… Read More

13/04/2021

Авторитетність домену та його вплив на SEO просування сайту

Для якісного SEO (пошукової оптимізації, розкрутки сайту) одним з важливих показників є Авторитет домену (Domain… Read More

27/03/2021

Як вивести гроші з PayPal – основні способи

З'ясування того, як вивести свої гроші з PayPal, є одним з перших питань, які бентежать… Read More

26/03/2021

Як вибрати спідницю під свою фігуру – основні поради

Спідниця – потужний елемент жіночого гардеробу, завдяки якому будь-який наряд буде виглядати приголомшливо стильно і… Read More

25/03/2021

Основні методи лінкбілдінгу: як отримати якісні зовнішні посилання на сайт

Пошукові системи (наприклад, Google) перевіряють технічні характеристики вашого сайту, такі як швидкість завантаження, зручність навігації,… Read More

24/03/2021