Карта скарбів в Україні засобами Photoshop

Нещодавно в мережі знайшов цікаву ілюстровану карту України. Відразу виникла ідея створити на її основі стилізовану карту скарбів (на кшталт піратської). І в цьому уроці ми розберемо, як вона створювалася. Приступимо!

Крок 1
Знаходимо в інтернеті будь-яку карту України. Зберігаємо собі на комп’ютер, а потім відкриваємо в Фотошопі.
Створимо карті фон. Створюємо новий шар під основним і заливаємо його (або інструментом “Заливка” – G, або сполученням клавіш Alt+Del) кольором #564827.
Крок 2
Тепер трохи пожвавимо фон і додамо йому градієнтну заливку. Інструмент «Градієнт» (G). Вибираємо радіальний градієнт, від основного до прозорого, колір #aea16c. Проводимо лінію від верхнього лівого кута по діагоналі до нижнього правого, але не до кінця.

Додаємо градієнтну заливку

Крок 3
Намалюємо компас. Будемо використовувати вбудовану в Фотошоп форму. Вибираємо інструмент «Довільна фігура» (U). На верхній панелі натискаємо «Фігура», і, якщо не бачимо компаса, натискаємо на шестерню – вибираємо «Все» – ОК, і шукаємо його серед всіх доступних фігур. Знаходимо цю форму, вказуємо колір #887f6c і малюємо в лівому нижньому кутку із затиснутою клавішею Shift. Зменшуємо непрозорість цього шару до 40-45%.

Малюємо компас

Крок 4
Створимо сонячні промені. На новому шарі малюємо білі прямокутники. Можна використовувати інструмент «Прямокутне виділення» (M) та “Заливка” (G). Наприклад, створюєте виділення, заливаєте його, а потім пересуваєте виділення клавішею Shift і стрілкою вправо на клавіатурі, заливаєте і так кілька разів. Постарайтеся такими прямокутниками рівномірно заповнити все полотно.

Створюємо сонячні промені

Крок 5
Тепер змінимо цей шар, щоб вийшла подоба променів світла (Редагування>Трансформація>Викривлення). Переміщаємо праву верхню вузлову точку в лівий верхній кут, нижню праву до середини правого боку, отже рухаємо опорні точки, щоб отримати ефект променів. Потім, використовуючи гумку (E) з великим м’яким округлим пензлем, зітремо кінці променів, щоб надати ефект зменшення світла.

Викривлення променів

Крок 6
Тепер, щоб змішати її з картою, змінюємо стиль шару на «М’яке світло» та задаємо непрозорість 5%.
Далі створюємо шар над іншими. Малюємо хмару – вибираємо кольори: основний #5c4d2b та фоновий #ab9e67, застосовуємо фільтр «Хмари» (Фільтр>Рендеринг> Хмари). Задаємо шару стиль «Освітлення основи» та 40-42% непрозорості.
Крок 7
Тепер ми можемо додати більшого відчуття старого світу, затемнюючи кути. Щоб зробити це, створіть новий шар і великий жирним пензлем (B) кольором #000000 проведіть рівномірно по кутах. Малюйте тільки на протилежній стороні променів світла. Потім змініть значення заливки шару до 20-25%.
Крок 8
Ми підійшли до завершальної стадії. Об’єднуємо всі шари (Ctrl+Shift +E) і застосовуємо фільтр «Зерно» (Фільтр>Галерея Фільтрів>Текстура>Зерно). Змінюємо значення інтенсивності зерна на 28 і 47 для контрастності. Натискаємо ОК. Потім застосовуємо фільтр «Текстуризатор» (Фільтр>Галерея фільтрів>Текстура>Текстуризатор). Вказуємо значення: Текстура – Полотно, Масштаб – 52%, Рельєф – 5. Світло – Вгорі зліва, Інвертувати – галочку не ставите.
Крок 9
Тепер вам потрібно знайти підходящу текстуру старого сувою, накласти на неї отриману карту – і вуа-ля!

Карта скарбів України

Вітаємо! Ви тільки що закінчили малювати свою власну карту скарбів.
Підсумки уроку можуть змінюватися, і ви можете експериментувати з різними кольорами, значеннями та фільтрами.
Сподіваємося, що цей урок був для вас корисним.

Recent Posts

Вільям Шекспір

Чужі гріхи судити ви так ретельно любите, почніть з своїх – і до чужих не… Read More

18/04/2021

Що подарувати друзям на річницю весілля

Люди, між якими є любов і взаєморозуміння, скріплюють стосунки й народжують новий союз, а дату… Read More

13/04/2021

Авторитетність домену та його вплив на SEO просування сайту

Для якісного SEO (пошукової оптимізації, розкрутки сайту) одним з важливих показників є Авторитет домену (Domain… Read More

27/03/2021

Як вивести гроші з PayPal – основні способи

З'ясування того, як вивести свої гроші з PayPal, є одним з перших питань, які бентежать… Read More

26/03/2021

Як вибрати спідницю під свою фігуру – основні поради

Спідниця – потужний елемент жіночого гардеробу, завдяки якому будь-який наряд буде виглядати приголомшливо стильно і… Read More

25/03/2021

Основні методи лінкбілдінгу: як отримати якісні зовнішні посилання на сайт

Пошукові системи (наприклад, Google) перевіряють технічні характеристики вашого сайту, такі як швидкість завантаження, зручність навігації,… Read More

24/03/2021