Якщо ви хочете стати успішним, важливо правильно використовувати мову тіла. Бо часом саме мова тіла відіграє більш важливу роль у спілкуванні, ніж вербальне, звукове спілкування. А причина криється в здатності підсвідомості людини передавати реальні почуття там, де цього не можуть зробити слова. Статистика цей факт підтверджує: до 93% відсотків комунікації є невербальною.
Враховуючи важливість такого спілкування, ми склали список з 11 факторів, що істотно впливають на його якість.
Всі ми знаємо, що посмішка є чудовим інструментом в отриманні миттєвої довіри та визнання з боку інших, проте потрібно знати, коли необхідно посміхатися. При знайомстві або в якості зворотного зв’язку при спілкуванні з босом посмішка важлива. Але при обговоренні того, чому ви не змогли зробити звіт, – ні. Недоречна посмішка викликає недовіру. А вміння посміхатися в потрібний момент – фундаментальний ключ.
Цей принцип передбачає копіювання міміки і жестів співрозмовника. Наприклад, ви можете повторити рухи рук або встановити такий же сильний візуальний контакт, як і людина навпроти. Дзеркальний ефект особливо важливий під час побачень, знайомств та ділових зустрічей.
Люди люблять, коли їх слухають. Так ви покажете свій інтерес, виявите повагу та довіру. Під час розмови важливо не сидіти зі скляним поглядом. Використовуючи так званий принцип трикутника, ви знизите інтенсивність погляду за рахунок його періодичного переміщення від очей до рота.
Погана постава говорить про неохайність і погано позначається не тільки на здоров’ї, але і на ставленні до вас. Людям важко бачити у вас рівного собі, а тим більше ставитися як до начальника, якщо ваш лоб паралельний підлозі.
Це знак занепокоєння та стресу. Такі жести показують, що ви не можете впоратися з покладеними на вас обов’язками, або турбуєтеся про те, як сприймається ваша робота / зовнішній вигляд / поведінка, або що вам не вистачає впевненості в собі. Для інших людей це також привід для зменшення довіри до вас. Успішні люди намагаються так себе не вести (принаймні, не публічно). Вони завжди демонструють спокій, упевненість, навіть якщо все складається не кращим чином.
Саме рукостискання дозволяє скласти про вас перше враження. Слабке рукостискання характеризує слабку особистість, а слабкі люди рідко бувають успішними. Додаткова порада: при рукостисканні з кимось поверніть зап’ястя так, щоб ваша рука була злегка вище руки співрозмовника. Таким чином, демонструється деяке домінування. Але в той же час у всьому важлива міра. Занадто сильне рукостискання – вияв грубості.
Коли люди схрещують ноги, то сигналізують про те, що вони внутрішньо закрилися. Це може бути зручно, якщо ви маєте намір дистанціюєтеся від когось, але згубно, якщо ведете важливі переговори або намагаєтеся переконати боса в необхідності вас підвищити.
Підняте підборіддя (але не занадто високо) демонструє гордість і впевненість. Якщо ви коли-небудь бачили, як виглядає людина з опущеною головою, то знаєте, як важливо тримати її піднятою.
Так ви продемонструєте свою відкритість і готовність до діалогу. Ця техніка неймовірно ефективна у сфері продажів, маркетингу, або в навичках переконання.
Якщо хочете побудувати гарні відносини зі співрозмовником, кивайте у відповідь, якщо йдеться про щось нове. Так ви висловите свою згоду до сказаного і покажете, що уважно слухаєте бесіду.
Відчуття довіри можна викликати легким дотиком до руки людини, яка розповідає якусь історію або анекдот. На кшталт кивку, ви висловите своє схвалення вимовлених словами. Аналогічний ефект також дає легке поплескування по плечу.
Отже, тепер ви знаєте 11 порад для поліпшення якості невербального спілкування. Використовуйте їх правильно і тоді успіх в особистому та професійному житті вам гарантовано!
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…