Categories: SEO

Огляд інструменту “Аналіз посилань” в SEO-платформі Serpstat

Нещодавно, після переходу нашого сайту на безпечний протокол HTTPS, ми вирішили перевірити свій сайт на якісні та кількісні зміни в СЕО-плані. А саме: на наявність і якість зворотних посилань, тобто тих посилань, які проставили вебмайстри на інших сайтах, і які ведуть на наш сайт SebWeo. В якості інструмента перевірки вирішили використовувати функціонал «Аналіз посилань», який надає SEO-платформа Serpstat. Вибір припав на цю платформу не тільки тому, що вона дозволяє досить швидко проаналізувати лінковий профіль (свій або ж конкурентів), але також і тому, що в Serpstat`і відмінно реалізована локалізація українською мовою (не потрібно перекладати все з англійської). В цьому огляді ми детально розглянемо функціонал модуля «Аналізатор посилань» і резюмуємо отримані результати.

В першу чергу хочеться відзначити, що не тільки перехід на безпечний протокол, а й інші методи оптимізації сайту приносять свої позитивні результати. А за допомогою СЕО-аналізатора простіше робити певні висновки і виявляти взаємозв’язки. На скріншоті нижче виразно видно як різко збільшилася видимість нашого домену (видимістьспіввідношення кількості і популярності ключових фраз з ТОП-20 в Google) після застосування всіх методів оптимізації.

 

Отже, якщо з видимістю домену в пошуковій органіці все більш-менш зрозуміло, то як же бути із зворотними посиланнями? Їх кількість зменшилася або ж збільшилася, а їх якість, і який вони мають вплив на позиції в пошуковій системі? На всі ці питання ми спробуємо відповісти, аналізуючи результати відповідного модуля в платформі Serpstat.

 

Отже, нумо до роботи.

Авторизувавшись в системі, пишемо домен, що нас цікавить, в форму на головній сторінці сервісу і натискаємо кнопку «Пошук».

 

Нотатки:

 • У форму «аналізатора» ми можемо вписати будь-який домен: свій, або ж конкурентів
 • «Досягнення» домену можна аналізувати як в Google (видимість в 12 різних країнах), так і в Yandex (видимість в 3-х різних регіонах).

 

Після натискання на кнопку «Пошук», СЕО-платформа проводить поглиблений аналіз і відкриває сторінку «Сумарного звіту». Тут представлені короткі дані та графіки з різних модулів платформи: Аналіз ключових фраз, Історія зміни видимості в органіці, Моніторинг позицій, Динаміка трафіку за рік, Конкуренти в пошуковій видачі, Аналіз зворотних посилань (Вхідні посилання) та ін. Кожен блок є посиланням на більш детальний і поглиблений аналіз даного модуля.

Для наших цілей потрібен модуль «Зворотні посилання» («Аналіз зворотних посилань»), тому натискаємо на посилання в сумарному звіті, або ж відкриваємо потрібний пункт в лівому бічному меню на сайті.

 

Ми потрапили на сторінку сумарного звіту, але вже конкретно для модуля аналізу беклінків.

 

У сумарному звіті по посиланнях також представлені загальні дані і графіки, а більш детальну інформацію по кожному блоці можна отримати, натиснувши на відповідний пункт в лівому бічному меню.

У модулі «Аналіз зворотних посилань» представлені наступні підпункти:

 • Домени, що посилаються. Тут можна ознайомитися зі списком доменів, посилання з яких ведуть на аналізований сайт.
 • Шкідливі сайти. Тут вказані посилання з шкідливих доменів (якщо такі є).
 • Активні посилання. Тут представлений графік зміни кількості вхідних посилань і список активних (робочих) посилань.
 • Втрачені посилання. Список посилань, які бот Serpstat`у не виявив під час останнього переобходу.
 • Вихідні посилання. Тут всі посилання, які «виходять» з вашого домену.
 • Анкори посилань. У цьому звіті представлено список ключових фраз, які виступають в якості текстового посилання (анкор) на аналізований сайт.
 • Сторінки сайту. Тут можна ознайомитися зі сторінками-лідерами, тобто тими сторінками домену, на які припадає найбільша кількість зворотних посилань.
 • Пакетний аналіз. Цей новий пункт модуля дозволить вам зробити порівняльний аналіз декількох доменів.

 

 

Давайте тепер детальніше проаналізуємо кожен з підмодулів.

 

Домени, що посилаються

 

Це, мабуть, один з найбільш корисних звітів. З нього можна дізнатися не тільки список всіх доменів, що посилаються, але й, що більш важливо, їх SEO-показники. Не секрет, що трастовість та авторитетність доменів, що посилаються, є одним з найбільш вагомих показників при ранжуванні в пошуковій системі. Платформа Serpstat виводить авторитетність і трастовість доменів за такими параметрами:

 • Alexa Rank – всесвітня рейтингова система оцінки сайтів, заснована на підрахунку загальної кількості перегляду сторінок і частоти відвідувань конкретного ресурсу. Чим нижче число Alexa Rank, тим популярнішими ресурс. Тому, сайт з Alexa Rank 1 – це самий крутий сайт. (Wikipedia, наприклад, має Alexa Rank 5).
 • Serpstat Domain Rank – показник авторитетності домену за шкалою від 0 до 100. Залежить від кількості посилань на аналізований домен сайту, а також від кількості сайтів, що посилаються на ці сайти. Таким чином, враховуються всі сайти в індексі, пов’язані з аналізованих доменом. 0 – це найбільш сумнівний ресурс, а 100 – найбільш авторитетний сайт. Якщо на ваш сайт посилаються такі трастові ресурси як, наприклад, Wikipedia, DMOZ, Google – вашому сайту будуть довіряти і пошукові системи.

 

Коротке резюме звіту:

На наш сайт посилаються різні сайти і з різними показниками. Завдяки копіткій, але плідній роботі, на нас посилаються сайти з досить високими СЕО-показниками (magento.com, wordpress.org, wikipedia.org). Можна ще поліпшити свої параметри, якщо прибрати зворотні посилання з найменш трастових і авторитетних ресурсів. За власними спостереженнями ми можемо стверджувати, що збільшення кількості трастових посилань має пряму кореляцію з ранжуванням в пошукових системах.

 

 

Шкідливі сайти

Це новий звіт, в якому показані посилання, що ведуть на сайт зі шкідливих сайтів. Тут використовується алгоритм перевірки, який аналогічний алгоритмам в Google Chrome. Шкідливими вважаються сайти, на які Google Chrome не рекомендує переходити – і блокує перехід при спробі з повідомленням. Для нашого сайту таких зворотних шкідливих посилань не виявлено.

 

 

Активні посилання

 

Тут представлені дані по конкретним сторінкам вхідного домену, кількість і анкор посилання, і вказані цільові сторінки на вашому домені. Звіт формується обсягом в один рік. Цей звіт, як і деякі інші, можна експортувати в один з популярних форматів (CSV, XLS, Google Docs).

 

Коротке резюме звіту:

Завдяки цьому звітові ми дізналися про нові сторінки, що посилаються на нас. Це дозволяє оперативно реагувати на появу, наприклад, посилань з негативним впливом на ранжування нашого сайту.

 

 

Втрачені посилання

 

Тут вказаний список посилань, яких бот Serpstat не виявив під час останнього обходу сайту.

 

 

Зовнішні посилання

 

Тут ви зможете побачити список всіх сайтів, на які посилається ваш сайт (домен). Вказано джерело (сторінка), анкор, кількість вихідних посилань зі сторінки, follow/nofollow, а також цільова сторінка на іншому сайті.

 

 

Анкори посилань

 

Даний підпункт модуля – Анкори посилань – дозволяє проаналізувати те, з яким анкором вебмайстри на інших сайтах супроводжують посилання на наш сайт. За деякими авторитетними думками, на сайт, що просувається, не повинно вести дуже багато покупних і комерційних посилань (наприклад, зі словом «купити»). І максимум з таких посилань потрібно ставити в «nofollow». А найбільша кількість беклінків повинна бути безанкорною (наприклад, «тут», «лінк», {назва домену}, {назва сайту}).

 

Коротке резюме звіту:

Проблем з покупними і комерційними посиланнями у нашого домену не виявилося. А більшість дубльованих та низькоякісних посилань поставлені в «nofollow».

Ще один важливий момент – якщо ви виявите для свого сайту велику кількість спамних анкорів. Наприклад, такі посилання можуть бути елементом недобросовісної конкуренції, або ж вони розміщуються на зламаних ресурсах. Боротися з ними можна по-різному, наприклад, додавши в свій Google Search Console (колишній Google Webmaster) файл, який забороняє враховувати їх пошуковій системі Google (disavow файл). Взяти ці посилання ви зможете з попереднього звіту даного модуля – Шкідливі сайти. Так ви зможете дізнатися все адреси доменів з поганими посиланнями і потім внести ці адреси в Disavow файл.

 

 

Сторінки-лідери сайту

 

Це передостанній підпункт в модулі «Аналіз посилань». За допомогою цього звіту ви зможете проаналізувати сторінки свого сайту, які мають найбільшу популярність. Це дозволить вам, наприклад, виявити найбільш популярні теми для висвітлення (якщо у вас блог), дізнатися найпопулярніший товар (якщо у вас інтернет-магазин), а також дізнатися більш детально свою аудиторію. Можливо, варто проаналізувати стиль і оформлення контенту таких сторінок, щоб застосовувати подібну практику й на інших своїх сторінках.

 

Коротке резюме звіту:

 • На нашому сайті, як, втім, і на інших, найбільш популярною практично завжди буде головна сторінка.
 • Можна використовувати експорт цього звіту в якості бази даних своїх посилань, щоб проаналізувати дублі сторінок для закриття від індексації в robots.txt і/або мета-тегах.
 • Потрібно постійно збільшувати кількість беклінків на сторінки свого сайту другого і третього рівня вкладеності. Для цього підійдуть пости в соціальних мережах Facebook, Instagram, посилання в описі відео на YouTube і т.д.

 

 

 

Висновок сьогоднішнього огляду

Модуль «Аналіз зворотних посилань» (або «Вхідні посилання») Serpstat – це корисний СЕО-інструмент, який дозволить оптимізаторам та веб-майстрам сайтів збирати, групувати і аналізувати оперативну інформацію по своїх сайтах. Також, з його допомогою можна проаналізувати лінкову стратегію конкурента, дізнатися її сильні та слабкі сторони.

Для нас найбільш корисними були 2-ва функціонали модуля: Домени, що посилаються (за допомогою якого ми виявили «слабкі» зворотні посилання) та Анкори посилань (за допомогою якого ми змогли виявити спамні посилання і вжити відповідних заходів для захисту від них). Функціонал «Сторінки-лідери» буде корисний оптимізаторам інтернет-магазинів, для виявлення та поліпшення показників сторінок товарів, що просуваються. А функціонал «Активні посилання» дозволить оперативно відслідковувати нові і втрачені посилання.

Загалом, реєструйтеся, аналізуйте свій сайт (або конкурента), оптимізуйтеся і займайте топові місця в пошукових системах!

 

Дата публікації огляду: 20 березня 2017 року.

UPDATE: 16/04/2020

 

This post was last modified on 01/06/2020 11:44

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024