Огляд інструменту “Аналіз посилань” в SEO-платформі Serpstat

Огляд інструменту “Аналіз посилань” в SEO-платформі SerpstatНещодавно, після переходу нашого сайту на безпечний протокол HTTPS, ми вирішили перевірити свій сайт на якісні та кількісні зміни в СЕО-плані. А саме: на наявність і якість зворотних посилань, тобто тих посилань, які проставили вебмайстри на інших сайтах, і які ведуть на наш сайт SebWeo. В якості інструмента перевірки вирішили використовувати функціонал «Аналіз посилань», який надає SEO-платформа Serpstat. Ця платформа була обрана не тільки тому, що вона дозволяє досить швидко проаналізувати лінковий профіль (свій або ж конкурентів), але також і тому, що в Serpstat’і відмінно реалізована локалізація українською мовою (не потрібно перекладати все з англійської). В цьому огляді ми детально розглянемо функціонал модуля «Аналізатора посилань» і резюмуємо отримані результати.

 

В першу чергу хочеться відзначити, що не тільки перехід на безпечний протокол, але й інші методи оптимізації сайту приносять свої позитивні результати. А за допомогою СЕО-аналізатора простіше робити якісь висновки і виявляти взаємозв’язки. На скріншоті нижче виразно видно як різко збільшилася видимість нашого домену (видимість – співвідношення кількості і популярності ключових фраз з ТОП-20 в Google) після застосування всіх методів оптимізації.

Огляд СЕО-платформи Serpstat

 

Отже, якщо з видимістю домену в пошуковій органіці все більш-менш зрозуміло, то як же бути із зворотними посиланнями? Їх кількість зменшилася або ж збільшилася, а їх якість, і який вони мають вплив на позиції в пошуковій системі? На всі ці питання ми спробуємо відповісти, аналізуючи результати відповідного модуля в платформі Serpstat.СЕО-платформа Serpstat

 

Отже, нумо до роботи.

Авторизувавшись в системі, пишемо домен, що нас цікавить, в форму на головній сторінці сервісу і натискаємо кнопку «Пошук».

Огляд СЕО-платформи Serpstat

Нотатки:

 • У форму «аналізатора» ми можемо вписати будь-який домен: свій, або ж конкурентів
 • «Досягнення» домену можна аналізувати як в Google (видимість в 12 різних країнах), так і в Yandex (видимість в 3-х різних регіонах).

 

Після натискання на кнопку «Пошук», СЕО-платформа проводить поглиблений аналіз і відкриває сторінку «Сумарного звіту». Тут представлені короткі дані і графіки з різних модулів платформи: Аналіз ключових фраз, Історія зміни видимості в органіці, Моніторинг позицій, Конкуренти в пошуковій видачі, Аналіз зворотних посилань та ін. Кожен блок є посиланням на більш детальний і поглиблений аналіз даного модуля.

Для наших цілей потрібен модуль «Зворотні посилання», тому натискаємо на заголовок-лінк в сумарному звіті, або ж відкриваємо потрібний пункт в лівому бічному меню на сайті.

Огляд СЕО-платформи Serpstat

 

Ми потрапили на сторінку сумарного звіту, але вже конкретно для модуля аналізу беклінків.

Огляд СЕО-платформи Serpstat

 

У сумарному звіті по посиланнях також представлені загальні дані і графіки, а більш детальну інформацію по кожному блоці можна отримати, натиснувши на відповідний пункт в лівому бічному меню.

У модулі «Аналіз посилань» представлені наступні підпункти:

 • Домени, що посилаються. Тут можна ознайомитися зі списком доменів, посилання з яких ведуть на аналізований сайт.
 • Сторінки, що посилаються. Цей пункт розділений на два підпункти: Нові посилання і Втрачені посилання.
 • Анкори посилань. У цьому звіті представлено список ключових фраз, які виступають в якості текстового посилання на аналізований сайт.
 • Топ сторінок. Тут можна ознайомитися зі сторінками-лідерами, тобто тими сторінками домену, на які припадає найбільша кількість зворотних посилань. Якщо скористатися експортом результатів – у вас на руках буде повний sitemap сайту.

 

Давайте детальніше проаналізуємо кожен з підмодулів.

 

Домени, що посилаються

Огляд СЕО-платформи Serpstat

Це, мабуть, один з найбільш корисних звітів. З нього можна дізнатися не лише список всіх доменів, що посилаються, але й, що більш важливо, їх SEO-показники. Не секрет, що трастовість та авторитетність доменів, що посилаються, є одним з найбільш вагомих показників при ранжуванні в пошуковій системі. Платформа Serpstat виводить авторитетність і трастовість доменів за такими параметрами:

 • Alexa Rank – всесвітня рейтингова система оцінки сайтів, заснована на підрахунку загальної кількості перегляду сторінок і частоті відвідувань конкретного ресурсу. Чим нижче число Alexa Rank, тим популярнішим є ресурс. Тому, сайт з Alexa Rank 1 – це самий крутий сайт. (Wikipedia, наприклад, має Alexa Rank 5).
 • Serpstat Page Rank – цей показник вираховує авторитетність сторінки за шкалою від 1 до 100, грунтуючись на кількості зовнішніх посилань, що вказують на неї.
 • Serpstat Trust Rank – цей показник вираховує трастовість сторінки за шкалою від 0 до 100. 0 – це найбільш сумнівний ресурс, а 100 – найбільш авторитетний сайт. Якщо на ваш сайт посилаються такі трастові ресурси як, наприклад, Wikipedia, DMOZ, Google – вашому сайту будуть довіряти і пошукові системи.

 

Коротке резюме звіту:

На наш сайт посилаються сайти з нашого раннього портфоліо, які мають низькі показники, але також і нові сайти з високими СЕО-показниками (magentocommerce.com, wikipedia.org). Тому, можна ще поліпшити свої параметри, якщо прибрати зворотні посилання з найменш трастових і авторитетних ресурсів. За власними спостереженнями ми можемо стверджувати, що збільшення кількості трастових посилань має пряму кореляцію із ранжуванням в пошукових системах.

 

Сторінки, що посилаються

Огляд СЕО-платформи Serpstat

Цей звіт є ніби розширенням до попереднього: тут представлені дані по конкретним сторінкам вхідного домену, їх показники; дані по сторінкам, на які посилаються, їх показники та типи посилань. Звіт формується обсягом в 90-денний період. Цей звіт, як і деякі інші, можна експортувати в один з популярних форматів (CSV, XLS, Google Docs).

 

Коротке резюме звіту:

Завдяки цьому звітові ми дізналися про нові сторінки, що посилаються на нас. Це дозволяє оперативно реагувати на появу, наприклад, посилань із негативним впливом на ранжування нашого сайту. Також, зі звіту-підпункту «Втрачені посилання» ми відзначили для себе, що через перехід на новий безпечний протокол HTTPS нам потрібно оновити (де можливо) адреси вихідних посилань.

 

Анкори посилань

Огляд СЕО-платформи Serpstat

Третій підпункт модуля – Анкори посилань – дозволяє проаналізувати те, з яким анкором вебмайстри на інших сайтах супроводжують посилання на наш сайт. За деякими авторитетними думками, на сайт, що просувається, не повинно вести дуже багато платних та комерційних посилань (наприклад, зі словом «купити»). І максимум з таких посилань потрібно ставити в «nofollow». А найбільша кількість беклінків повинна бути безанкорною (наприклад, «тут», {назва домену}, {назва сайту}).

 

Коротке резюме звіту:

Проблем з покупними і комерційними посиланнями у нашого домену не виявилося. А більшість дубльованих та низькоякісних посилань поставлені в «nofollow». Ще один цікавий момент – як ви можете бачити на скріншоті вище – це спамні анкори. На скріншоті вони обведені червоним кольором. Ми такі посилання не замовляли і не розміщували, і тому з ними потрібно боротися. Такі посилання можуть бути елементом недобросовісної конкуренції, або ж вони розміщуються на зламаних ресурсах. Боротися з ними можна по-різному, наприклад, додавши в свій Google Webmaster файл, що забороняє враховувати їх пошуковій системі Google (disavow файл). Навпроти кожного анкора в звіті є посилання у вигляді кількості таких анкорів. Якщо натиснути на це посилання, то ми потрапимо на сторінку зі звітом по доменах, що посилаються саме з цим анкором. Так ми дізналися всі адреси доменів з поганими посиланнями і потім внесли ці адреси в Disavow файл.

 

Топ сторінок

Огляд СЕО-платформи Serpstat

Це останній підпункт в модулі «Аналіз посилань». За допомогою цього звіту ви зможете проаналізувати сторінки свого сайту, які мають найбільшу популярність. Це дозволить вам, наприклад, виявити найбільш популярні теми для висвітлення (якщо у вас блог), дізнатися про найпопулярніший товар (якщо у вас інтернет-магазин), а також дізнатися більш детально свою аудиторію. Можливо, варто проаналізувати стиль і оформлення контенту таких сторінок, щоб застосовувати подібну практику і на інших своїх сторінках.

 

Коротке резюме звіту:

 • На нашому сайті, як, втім, і на інших, найбільш популярною практично завжди буде головна сторінка.
 • Можна використовувати експорт цього звіту в якості бази даних всіх своїх посилань (sitemap), і проаналізувати дублі сторінок для закриття від індексації в robots.txt та/або мета-тегах.
 • Потрібно постійно збільшувати кількість беклінків на сторінки свого сайту другого і третього рівня вкладеності. Для цього підійдуть пости в соціальних мережах Facebook, Google+, посилання в описі відео на YouTube і т.д.

 

 

Висновок огляду

«Аналіз посилань» Serpstat – це корисний СЕО-інструмент, який дозволить оптимізаторам та веб-майстрам сайтів збирати, групувати і аналізувати оперативну інформацію по своїх сайтах. Також, з його допомогою можна проаналізувати лінкову стратегію конкурента, дізнатися її сильні та слабкі сторони.

Для нас найбільш корисними були 2-ва функціонали модуля: Домени, що посилаються (за допомогою якого ми виявили «слабкі» зворотні посилання) та Анкори посилань (за допомогою якого ми змогли виявити спамні посилання і вжити відповідних заходів для захисту від них). Функціонал «Топ сторінок» буде корисний, швидше за все, оптимізаторам інтернет-магазинів, для виявлення та поліпшення показників сторінок товару, що просуваються. А функціонал «Сторінки, що посилаються» дозволить оперативно відслідковувати нові і втрачені посилання.

Загалом, реєструйтеся, аналізуйте, оптимізуйтеся та займайте топові місця в пошукових системах!Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *