Огляд інструменту “Аналіз посилань” в SEO-платформі Serpstat

Огляд інструменту “Аналіз посилань” в SEO-платформі Serpstat

Нещодавно, після переходу нашого сайту на безпечний протокол HTTPS, ми вирішили перевірити свій сайт на якісні та кількісні зміни в СЕО-плані. А саме: на наявність і якість зворотних посилань, тобто тих посилань, які проставили вебмайстри на інших сайтах, і які ведуть на наш сайт SebWeo. В якості інструмента перевірки вирішили використовувати функціонал «Аналіз посилань», який надає SEO-платформа Serpstat. Вибір припав на цю платформу не тільки тому, що вона дозволяє досить швидко проаналізувати лінковий профіль (свій або ж конкурентів), але також і тому, що в Serpstat`і відмінно реалізована локалізація українською мовою (не потрібно перекладати все з англійської). В цьому огляді ми детально розглянемо функціонал модуля «Аналізатор посилань» і резюмуємо отримані результати.

В першу чергу хочеться відзначити, що не тільки перехід на безпечний протокол, а й інші методи оптимізації сайту приносять свої позитивні результати. А за допомогою СЕО-аналізатора простіше робити певні висновки і виявляти взаємозв’язки. На скріншоті нижче виразно видно як різко збільшилася видимість нашого домену (видимістьспіввідношення кількості і популярності ключових фраз з ТОП-20 в Google) після застосування всіх методів оптимізації.

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Отже, якщо з видимістю домену в пошуковій органіці все більш-менш зрозуміло, то як же бути із зворотними посиланнями? Їх кількість зменшилася або ж збільшилася, а їх якість, і який вони мають вплив на позиції в пошуковій системі? На всі ці питання ми спробуємо відповісти, аналізуючи результати відповідного модуля в платформі Serpstat.

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Отже, нумо до роботи.

Авторизувавшись в системі, пишемо домен, що нас цікавить, в форму на головній сторінці сервісу і натискаємо кнопку «Пошук».

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Нотатки:

 • У форму «аналізатора» ми можемо вписати будь-який домен: свій, або ж конкурентів
 • «Досягнення» домену можна аналізувати як в Google (видимість в 12 різних країнах), так і в Yandex (видимість в 3-х різних регіонах).

 

Після натискання на кнопку «Пошук», СЕО-платформа проводить поглиблений аналіз і відкриває сторінку «Сумарного звіту». Тут представлені короткі дані та графіки з різних модулів платформи: Аналіз ключових фраз, Історія зміни видимості в органіці, Моніторинг позицій, Динаміка трафіку за рік, Конкуренти в пошуковій видачі, Аналіз зворотних посилань (Вхідні посилання) та ін. Кожен блок є посиланням на більш детальний і поглиблений аналіз даного модуля.

Для наших цілей потрібен модуль «Зворотні посилання» («Аналіз зворотних посилань»), тому натискаємо на посилання в сумарному звіті, або ж відкриваємо потрібний пункт в лівому бічному меню на сайті.

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Ми потрапили на сторінку сумарного звіту, але вже конкретно для модуля аналізу беклінків.

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

У сумарному звіті по посиланнях також представлені загальні дані і графіки, а більш детальну інформацію по кожному блоці можна отримати, натиснувши на відповідний пункт в лівому бічному меню.

У модулі «Аналіз зворотних посилань» представлені наступні підпункти:

 • Домени, що посилаються. Тут можна ознайомитися зі списком доменів, посилання з яких ведуть на аналізований сайт.
 • Шкідливі сайти. Тут вказані посилання з шкідливих доменів (якщо такі є).
 • Активні посилання. Тут представлений графік зміни кількості вхідних посилань і список активних (робочих) посилань.
 • Втрачені посилання. Список посилань, які бот Serpstat`у не виявив під час останнього переобходу.
 • Вихідні посилання. Тут всі посилання, які «виходять» з вашого домену.
 • Анкори посилань. У цьому звіті представлено список ключових фраз, які виступають в якості текстового посилання (анкор) на аналізований сайт.
 • Сторінки сайту. Тут можна ознайомитися зі сторінками-лідерами, тобто тими сторінками домену, на які припадає найбільша кількість зворотних посилань.
 • Пакетний аналіз. Цей новий пункт модуля дозволить вам зробити порівняльний аналіз декількох доменів.

 

 

Давайте тепер детальніше проаналізуємо кожен з підмодулів.

 

Домени, що посилаються

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Це, мабуть, один з найбільш корисних звітів. З нього можна дізнатися не тільки список всіх доменів, що посилаються, але й, що більш важливо, їх SEO-показники. Не секрет, що трастовість та авторитетність доменів, що посилаються, є одним з найбільш вагомих показників при ранжуванні в пошуковій системі. Платформа Serpstat виводить авторитетність і трастовість доменів за такими параметрами:

 • Alexa Rank – всесвітня рейтингова система оцінки сайтів, заснована на підрахунку загальної кількості перегляду сторінок і частоти відвідувань конкретного ресурсу. Чим нижче число Alexa Rank, тим популярнішими ресурс. Тому, сайт з Alexa Rank 1 – це самий крутий сайт. (Wikipedia, наприклад, має Alexa Rank 5).
 • Serpstat Domain Rank – показник авторитетності домену за шкалою від 0 до 100. Залежить від кількості посилань на аналізований домен сайту, а також від кількості сайтів, що посилаються на ці сайти. Таким чином, враховуються всі сайти в індексі, пов’язані з аналізованих доменом. 0 – це найбільш сумнівний ресурс, а 100 – найбільш авторитетний сайт. Якщо на ваш сайт посилаються такі трастові ресурси як, наприклад, Wikipedia, DMOZ, Google – вашому сайту будуть довіряти і пошукові системи.

 

Коротке резюме звіту:

На наш сайт посилаються різні сайти і з різними показниками. Завдяки копіткій, але плідній роботі, на нас посилаються сайти з досить високими СЕО-показниками (magento.com, wordpress.org, wikipedia.org). Можна ще поліпшити свої параметри, якщо прибрати зворотні посилання з найменш трастових і авторитетних ресурсів. За власними спостереженнями ми можемо стверджувати, що збільшення кількості трастових посилань має пряму кореляцію з ранжуванням в пошукових системах.

 

 

Шкідливі сайти

Це новий звіт, в якому показані посилання, що ведуть на сайт зі шкідливих сайтів. Тут використовується алгоритм перевірки, який аналогічний алгоритмам в Google Chrome. Шкідливими вважаються сайти, на які Google Chrome не рекомендує переходити – і блокує перехід при спробі з повідомленням. Для нашого сайту таких зворотних шкідливих посилань не виявлено.

 

 

Активні посилання

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Тут представлені дані по конкретним сторінкам вхідного домену, кількість і анкор посилання, і вказані цільові сторінки на вашому домені. Звіт формується обсягом в один рік. Цей звіт, як і деякі інші, можна експортувати в один з популярних форматів (CSV, XLS, Google Docs).

 

Коротке резюме звіту:

Завдяки цьому звітові ми дізналися про нові сторінки, що посилаються на нас. Це дозволяє оперативно реагувати на появу, наприклад, посилань з негативним впливом на ранжування нашого сайту.

 

 

Втрачені посилання

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Тут вказаний список посилань, яких бот Serpstat не виявив під час останнього обходу сайту.

 

 

Зовнішні посилання

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Тут ви зможете побачити список всіх сайтів, на які посилається ваш сайт (домен). Вказано джерело (сторінка), анкор, кількість вихідних посилань зі сторінки, follow/nofollow, а також цільова сторінка на іншому сайті.

 

 

Анкори посилань

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Даний підпункт модуля – Анкори посилань – дозволяє проаналізувати те, з яким анкором вебмайстри на інших сайтах супроводжують посилання на наш сайт. За деякими авторитетними думками, на сайт, що просувається, не повинно вести дуже багато покупних і комерційних посилань (наприклад, зі словом «купити»). І максимум з таких посилань потрібно ставити в «nofollow». А найбільша кількість беклінків повинна бути безанкорною (наприклад, «тут», «лінк», {назва домену}, {назва сайту}).

 

Коротке резюме звіту:

Проблем з покупними і комерційними посиланнями у нашого домену не виявилося. А більшість дубльованих та низькоякісних посилань поставлені в «nofollow».

Ще один важливий момент – якщо ви виявите для свого сайту велику кількість спамних анкорів. Наприклад, такі посилання можуть бути елементом недобросовісної конкуренції, або ж вони розміщуються на зламаних ресурсах. Боротися з ними можна по-різному, наприклад, додавши в свій Google Search Console (колишній Google Webmaster) файл, який забороняє враховувати їх пошуковій системі Google (disavow файл). Взяти ці посилання ви зможете з попереднього звіту даного модуля – Шкідливі сайти. Так ви зможете дізнатися все адреси доменів з поганими посиланнями і потім внести ці адреси в Disavow файл.

 

 

Сторінки-лідери сайту

Огляд інструменту Аналіз посилань в SEO-платформі Serpstat

 

Це передостанній підпункт в модулі «Аналіз посилань». За допомогою цього звіту ви зможете проаналізувати сторінки свого сайту, які мають найбільшу популярність. Це дозволить вам, наприклад, виявити найбільш популярні теми для висвітлення (якщо у вас блог), дізнатися найпопулярніший товар (якщо у вас інтернет-магазин), а також дізнатися більш детально свою аудиторію. Можливо, варто проаналізувати стиль і оформлення контенту таких сторінок, щоб застосовувати подібну практику й на інших своїх сторінках.

 

Коротке резюме звіту:

 • На нашому сайті, як, втім, і на інших, найбільш популярною практично завжди буде головна сторінка.
 • Можна використовувати експорт цього звіту в якості бази даних своїх посилань, щоб проаналізувати дублі сторінок для закриття від індексації в robots.txt і/або мета-тегах.
 • Потрібно постійно збільшувати кількість беклінків на сторінки свого сайту другого і третього рівня вкладеності. Для цього підійдуть пости в соціальних мережах Facebook, Instagram, посилання в описі відео на YouTube і т.д.

 

 

 

Висновок сьогоднішнього огляду

Модуль «Аналіз зворотних посилань» (або «Вхідні посилання») Serpstat – це корисний СЕО-інструмент, який дозволить оптимізаторам та веб-майстрам сайтів збирати, групувати і аналізувати оперативну інформацію по своїх сайтах. Також, з його допомогою можна проаналізувати лінкову стратегію конкурента, дізнатися її сильні та слабкі сторони.

Для нас найбільш корисними були 2-ва функціонали модуля: Домени, що посилаються (за допомогою якого ми виявили «слабкі» зворотні посилання) та Анкори посилань (за допомогою якого ми змогли виявити спамні посилання і вжити відповідних заходів для захисту від них). Функціонал «Сторінки-лідери» буде корисний оптимізаторам інтернет-магазинів, для виявлення та поліпшення показників сторінок товарів, що просуваються. А функціонал «Активні посилання» дозволить оперативно відслідковувати нові і втрачені посилання.

Загалом, реєструйтеся, аналізуйте свій сайт (або конкурента), оптимізуйтеся і займайте топові місця в пошукових системах!

 

Дата публікації огляду: 20 березня 2017 року.

UPDATE: 16/04/2020

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *