Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 18.04.2024)
456960
осіб
347
літаків
325
гелікоптерів
7196
танків
13835
ББМ
11637
артилерія
760
ППО
1046
РСЗВ
15618
машин
26
кораблі і катери
Поліпшення сайту за допомогою Google Search Console
Опубліковано

Поліпшення сайту за допомогою Google Search Console

Навесні 2014 року Google перейменував інструмент Google Webmaster Tools в Google Search Console. Більшість власників малого бізнесу знайомі з Google Analytics, і реєстрація в цьому додатку часто є однією з перших речей, які власник бізнесу зробить при запуску нового сайту. Їм цікаво знати, хто відвідує їх сайт і що роблять відвідувачі на їхньому сайті.

Багато власників бізнесу не розуміють, що до того, як ваш сайт почне бачити результати, вам необхідно переконатися, що Google виконав сканування, індексування та ранжирування вашого сайту. Саме тут приходить на допомогу Google Search Console. Це спосіб Google спілкуватися з власниками веб-сайтів і допомагати їм оптимізувати свій сайт, щоб отримати максимальні вигоди від найбільшої в світі пошукової системи.

В Google Search Console не найяскравіший інтерфейс, але трохи зусиль зі сторони вебмайстра допоможе поліпшити видимість і ранжирування сайту в результатах пошуку.

Давайте докладніше розглянемо, як ви, як власник малого бізнесу, можете використовувати Google Search Console на свою користь.

 

Чому ви повинні використовувати Google Search Console

 

Google Search Console – це те, що Google надає безкоштовно будь-кому, хто має обліковий запис. Це істотно відкриває двосторонню лінію зв’язку між власником сайту і Google. Search Console допоможе вам відстежувати, підтримувати і покращувати присутність вашого сайту в результатах пошуку Google.

Тут ви зможете дізнатися, які пошукові запити застосовні до вашого сайту і де ви можете поліпшити свій рейтинг. Ви також зможете керувати своїми картами, відстежувати індексування сайту і визначати, наскільки Googlebot здатний просканувати ваш сайт.

 

Налаштування за допомогою GSC

Після того, як ви відкрили обліковий запис в Search Console:

  1. Натисніть червону кнопку «Додати ресурс».
  2. Введіть URL-адресу.
  3. Виберіть метод перевірки і натисніть «Підтвердити».

Це все, що потрібно для початку. Зверніть увагу, що при додаванні вашого сайту спочатку не буде ніяких даних. Для того, щоб дані почали заповнюватися, потрібен час (дні, а іноді тижні). Тим не менш, ви все одно можете використовувати деякі з функцій, розглянуті нижче.

 

Поліпшення продуктивності вашого веб-сайту за допомогою Search Console

Як власник малого бізнесу ви хочете, щоб ваш сайт був добре проіндексований і підтримував конкурентоспроможну позицію в результатах пошуку. Ймовірно, ви також розумієте, що будь-яка спроба гри в систему або штучне підвищення рейтингу може привести до штрафу, який важко або навіть неможливо відновити.

Це не означає, однак, що кращий спосіб дії – бездіяльність. Google насправді хоче, щоб ви стежили за тим, щоб ваш сайт оптимізувався для пошукових систем, і саме тут запускається Search Console.

З моменту входу в Search Console стає очевидним, що є багато інформації і багато функцій для сортування. Питання в тому, як часто ви повинні аналізувати дані і на яких областях ви повинні зосередитися, щоб поліпшити видимість вашого сайту?

Залежно від розміру вашого сайту і того, як часто ви публікуєте новий контент, один або два рази на місяць повинні бути проаналізовані:

  • Структуровані дані
  • Оптимізація HTML-коду
  • Пошуковий трафік Google Analytics
  • Статус індексування
  • Ключові слова контенту
  • Помилки сканування
  • Переглянути як Google
  • Тестування файлу robots.txt
  • Файли Sitemap

Давайте докладніше розглянемо кожну з цих областей:

 

 

Структуровані дані

Коли Google повертає результати пошуку користувачам, ці результати часто містять унікальну презентацію певної інформації. Це може включати інформацію, специфічну для кулінарного рецепта, таку як середній рейтинг і кількість оглядів. Або він може включати інформацію про назву фільму, товар або подію. Для локального бізнесу можна додати місцеположення і контактну інформацію компанії.

Структуровані дані є стандартним методом анотування конкретних деталей, які мають відношення до того, щоб пошукові системи могли зрозуміти, що інформація дійсно означає або собою представляє.

Якщо на вашому веб-сайті міститься розширена інформація, яка зазвичай відображається в результатах пошуку, рекомендується стежити за будь-якими структурованими помилками даних, які можуть мати негативний вплив на те, як ваш сайт відображається пошуковим користувачам.

Якщо з якоїсь причини ваш шаблон не використовує необхідну розмітку, Google пропонує інструмент в Search Console під назвою «Highlight». Цей інструмент дозволить вам легко виділити дані і застосувати конкретний і відповідний тег. Як тільки дані на сторінці будуть позначені, Google буде автоматично позначати подібні сторінки в майбутньому після створення нового контенту.

 

Оптимізація HTML-коду

Оскільки Googlebot сканує ваш сайт, він буде помічати будь-які моменти HTML, які можуть допомогти поліпшити користувальницький інтерфейс вашого сайту або його загальну продуктивність в індексі. Конкретні поліпшення, які ви хочете відслідковувати, включають:

  • Дублювання метаопису
  • Довгі або короткі метаописи
  • Проблеми з тегами заголовку
  • Неіндексований вміст

 

Пошуковий трафік Google Analytics

Пошукова аналітика знаходиться на вкладці «Пошуковий трафік» і може надати цінну інформацію про те, наскільки добре ваш сайт відповідає конкретним запитам. Важливо пам’ятати, що тільки тому, що ваш веб-сайт відображається для конкретного запиту, не означає, що потенційний трафік, що генерується цим запитом, має значення. Тут ви повинні подумати про те, які запити найбільш важливі для вашого сайту і його вмісту. Google рекомендує почати з сортування ваших запитів на основі кліків, а не показів. Це дасть вам більш точне уявлення про те, які запити фактично надають трафік на ваш сайт. Ви можете зробити це, перевіривши всі чотири поля:

 

  1. Кліки – скільки разів користувач натискав на ваш сайт із запиту.
  2. Покази – загальна кількість показів.
  3. CTR – ставка кліка або відсоток часу, який користувачі провели на вашому сайті.
  4. Позиція. Середня позиція вашого сайту при поданні користувачам.

 

Хоча ви не можете переглянути всі дані (з міркувань конфіденційності), ви можете побачити досить цілісну картину від цих звітів. Якщо ви натиснете на фактичний запит і виберете сторінки, ви побачите, які сторінки ранжуються для цього запиту. Потім ви можете більш детально розглянути кожну окрему сторінку і оглянути SEO-моменти для кожної з них. Ви також можете порівняти сторінки своїх конкурентів. Що вони роблять, що краще? Це скорочена версія процесу, але цього має бути достатньо, щоб ви почали з аналізу і поліпшення. Ви можете працювати з усіма відповідними запитами і сторінками, думаючи про те, як можна поліпшити кожний.

 

 

Статус індексування

В індексі Google відображається загальна кількість сторінок вашого сайту, які Google просканував і проіндексував. Хоча тут не так багато інформації, ця проста діаграма може трохи розповісти про якість вашої структури посилань. Якщо ви публікуєте контент на регулярній основі, ви повинні побачити ваші повні індексовані сторінки, що демонструють стійкий висхідний тренд. З іншого боку, якщо ви бачите швидке падіння загальної кількості проіндексованих сторінок, це повинно викликати занепокоєння. Наприклад, Google може виявити шкідливе ПЗ на деяких сторінках вашого сайту. В якості альтернативи, якщо ви публікуєте більше сторінок, ніж проіндексовано Google, чи можливо, що ваша внутрішня структура лінків потребує деякого тонкого налаштування? Ви також помітите додаткову вкладку, яка при натисканні буде вказувати кількість заблокованих сторінок, а також сторінок, що видалені з індекса.

 

 

Ключові слова контенту

Коли Google сканує ваш сайт, він буде враховувати ключові слова, які він знаходить. Значення кожного ключового слова буде залежати від того, як часто Google знаходить його на вашому сайті. У цьому звіті ви зможете отримати чітке уявлення про те, як Google інтерпретує контент вашого сайту. Як Googlebot сприймає ваш сайт? Звіт повинен відображати фактичний контент вашого веб-сайта. Зрештою, якщо ви помітите ключові слова, які виглядають недоречними або спамними, це може бути індикатором того, що ваш сайт може бути зламаний. Наприклад, якщо в списку є ключові слова, пов’язані з «Viagra», є ймовірність, що ваш сайт став жертвою фармацевтичного злому.

 

 

Помилки сканування

Ви повинні вивчити звіт про помилку обходу для будь-яких проблем і виправити перераховані елементи. Хоча щось таке просте, як помилка 404, може і не спричинити за собою штраф від Google, ви зможете визначити, звідки це посилання виникає, а потім виправити проблему. Кінцевий результат – кращий користувальницький інтерфейс.

 

 

Переглянути як Google

Кожного разу, коли ви додаєте новий важливий контент або хочете перевірити існуючу сторінку, ви можете використовувати інструмент вибірки (з додатковим візуалізацією). Використання цього інструменту дасть найточнішу відповідь про те, як Google «побачить» і відобразить конкретну сторінку. Цей інструмент – відмінний спосіб переконатися, що ваша сторінка і весь контент на сторінці можуть бути доступні Google. Це збільшує ваші шанси на успіх в результатах пошуку. Після того, як ви ввели URL-адресу та натиснули «Отримати» ​​або «Отримати й Відобразити», Google почне сканування сторінки. Після короткого очікування він поверне результат, який вказує тип і статус Googlebot. Статус може вказувати на повну, часткову, перенаправлення або іншу конкретну помилку. Якщо ви натиснете на результат, у вас буде доступ до додаткової інформації, яка показує, що було вибрано разом з часом завантаження. На вкладці рендеринга буде показано, як Google бачить сайт в залежності від того, як відвідувач бачить сайт. Будь-які ресурси, які були недоступні, також будуть перераховані тут. Це може включати зображення, скрипти або таблиці стилів.

 

 

Тестування файлу robots.txt

Ваш robots.txt – це простий файл, який надає інструкції для роботів або веб-сканерів (в тому числі Googlebot) про те, як сканувати ваш сайт. Фактично, вони більше схожі на побажання, ніж інструкції, оскільки робот може відмовитися ігнорувати запит, як це часто буває, коли є зловмисні наміри. Ви можете використовувати тестер robots.txt, щоб визначити, чи може робот Google сканувати певну URL-адресу або чи правильно обробляється заблокований конкретний контент.

 

 

Карти сайту (файли Sitemap)

Є деякі приклади, коли настійно рекомендується мати і відправляти файл Sitemap через Google Search Console:

 

  1. Якщо ваш веб-сайт є новим і/або має дуже мало зовнішніх посилань, можливо для Google потрібно більше часу для пошуку і сканування сторінок вашого сайту. Як тільки ваш сайт буде готовий до перегляду, рекомендується створити карту сайту і відправити її URL-адресу в Google.
  2. Якщо ваш сайт має погану внутрішню структуру посилань або він дуже великий, Google зможе легше просканувати новий контент.

 

Додавання файлу Sitemap – це простий процес. Коли він буде створений за допомогою простого інструменту, такого як Google XML Sitemaps, просто вставте URL-адресу вашої карти сайту в Search Console і натисніть «Teст Sitemap». Як тільки тест буде виконаний, ви зможете ознайомитись з результатами, і якщо все буде виглядати добре, мапа сайту буде готова до відправки. Це означає повернення на головний екран і повторне натискання «Додати чи тестувати файл Sitemap», тільки на цей раз введіть URL-адресу та натисніть «Відправити Sitemap».

Існує кілька додаткових рекомендацій для більш великих сайтів, таких як поділ великої карти сайту на кілька дрібніших, а потім використання файлу індексу sitemap. Пам’ятайте про це, коли ваш сайт стрімко зростає в розмірах. Або принаймні, на щомісячній основі рекомендується перевіряти файли Sitemap на наявність будь-яких помилок або попереджень і, якщо можливо, дозволяти їх або відзначати як вирішені.

 

 

 

Підсумок

Хоча є кілька функцій Search Console, які ми тут не розглядали, нам вдалося торкнутися тих, які мають найбільший вплив на загальну видимість вашого сайту. Якщо ви є власником малого бізнесу, це всі елементи, які повинні бути в списку щомісячних завдань. Ще одне питання, яке варто обговорити, – це перевірити, що ви включили повідомлення по електронній пошті на вкладці налаштувань. Ви можете налаштувати так, щоб Google відправив вам по електронній пошті всі повідомлення або тільки критичні проблеми. Наприклад, якщо бот виявляє шкідливі програми на вашому сайті, ви отримаєте повідомлення, щоб відразу вирішити проблему, а не тоді, коли ви її помітили.

Якщо ви створили сайт з великою кількістю контенту, важливо переконатися, що Google може сканувати та індексувати його. Це дасть вашому сайту найкращі шанси на добрі показники в результатах пошуку. Google Search Console надає корисну інформацію, яку бажано аналізувати, щонайменше, кожного місяця.

 

 

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *