Якщо ви завантажуєте зображення за допомогою Add Media (кнопка «Додати Медіафайл») в редакторі публікацій, або безпосередньо в бібліотеці мультимедіа через Медіафайли > Додати (Media > Add New), WordPress автоматично створює кілька копій зображення під час процесу завантаження, і поміщає ці копії на вашому сервері в папку wp-content/uploads/ (якщо в налаштуваннях вказане сортування медіа, то тоді система поміщає їх окремо в папки по роках і/або місяцях). Ці копії відрізняються один від одного, і від початкового зображення назвою і роздільною здатністю. Наприклад, ви завантажуєте зображення, яке називається fotka01.jpg, тоді на виході ви отримаєте додаткові, нові файли: fotka01-100х100.jpg, fotka01-300х300.jpg, fotka01-250х250.jpg, fotka01-1024х1024.jpg і т.д.
Вони беруться з налаштувань, про які нижче, а потрібні для візуального супроводу публікації. Ці копії картинок називаються Featured Images (Популярні або Вибрані зображення).
Ось деякі приклади використання Featured Images:
Це можуть бути зображення з наступними налаштуваннями:
Налаштування цих розмірів зображення встановлюються в Консолі: Налаштування > Медіафайли і, за замовчуванням, встановлюються таким чином:
WordPress використовує два способи зміни розміру зображень – метод “груба обрізка“, і метод “м’яка обрізка” (або метод «зміна розміру блоку»). Для отримання Середнього і Великого розміру зображень використовується метод “м’якої обрізки”, який передбачає, що зображення «розтягується» до найбільшої сторони (горизонтальної або вертикальної), а потім поміщається всередину “коробки”, визначеної налаштуваннями “Максимальна ширина” і “Максимальна висота”.
М’яка обрізка. Припустимо, що ви завантажуєте зображення розмірами 600х600px, і буде створено зображення Середнього розміру (300х300px). В даному випадку зображення не втратить своїх характеристик через дотримання співвідношення сторін 1:1. Однак, якщо вихідне зображення буде 300px в ширину і висотою в 600px, а найбільшим розміром в даному випадку є висота, зображення спочатку «розтягнеться» по ширині до 600px, а потім буде обрізане до розмірів 300х300px. Іншими словами, вихідне зображення спотворюється, поки не впишеться в «коробку» 300х300px.
Метод «грубої обрізки» (або «жорсткої обрізки») полягає в тому, що WordPress обрізає зображення до жорстко заданих розмірів, і без додаткових маніпуляцій.
Популярні зображення – це вбудована можливість в Вордпресі. Для користувацького налаштування такої можливості, ця функція повинна бути підключена у вашій темі, через додавання коду у файлі functions.php:
add_theme_support ('post-thumbnails');
Після підключення цієї функції ми зможемо задіяти користувальницькі (тобто – свої) налаштування розмірів зображень, за допомогою функції
add_image_size ($name, $width, $height, $crop);
Після того, як ви додали цю функцію, нові розміри зображення будуть створюватися додатково із зображеннями за замовчуванням в процесі завантаження медіа.
Наприклад, щоб задати новий розмір зображення під назвою “small-thumb”, розміром в 160х160px, і для обробки застосувати “грубу обрізку”, використовуйте наступний код у файлі functions.php вашої теми:
add_image_size ('small-thumb', 160, 160, true);
І, звичайно, ніщо не заважає вам додавати кілька розмірів зображення, кожен з яких буде використовуватися в різних частинах сайту, наприклад:
add_image_size ('slider-thumb', 180, 180, true); add_image_size ('single-post-thumb', 275, 75, false); add_image_size ('archive-thumb', 300, 150, true); add_image_size ('special-thumb', 279, 133, true);
Як видно з наведених вище прикладів, є додаткова можливість більш тонко налаштовувати картинки на вашому блозі (або іншому типі сайту на Вордпресі), щоб домогтися бажаного результату.
Якщо ви хочете використовувати в темі свої налаштування розмірів зображень, а налаштування за замовчуванням вас не влаштовують, – ви можете їх відключити. Щоб зображення з розмірами за умовчанням не створювалися в процесі завантаження, додайте наступний код у файл functions.php вашої теми:
function sgr_filter_image_sizes( $sizes) { unset( $sizes['thumbnail']); unset( $sizes['medium']); unset( $sizes['large']); return $sizes; } add_filter('intermediate_image_sizes_advanced', 'sgr_filter_image_sizes');
Також можна домогтися того, щоб кількість зображень не росла як гриби, зайшовши через Консоль в: Налаштування – Медіафайли і встановити значення розмірів зображень як 0х0.
Сьогоднішній огляд присвячений людям, для яких важливе питання конфіденційності в Інтернеті, та хто цінує свої…
Вперше про бренд Pro Plan почули у 1986 році, коли він став частиною американської компанії…
Страх покарання гірше самого покарання (Покарання — завжди щось конкретне, і воно все ж краще,…
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…