DMOZ – Відкритий Каталог посилань на сайти Інтернету, який підтримувався співтовариством добровільних редакторів – закривається 14 березня 2017 року. Таке повідомлення зараз показується на головній сторінці сайту DMOZ.
DMOZ був запущений 5 червня 1998 як конкурент каталогу від Yahoo спочатку під назвою “GnuHoo”, а трохи пізніше був перейменований в “NewHoo” (інша назва ZURL). Після придбання корпорацією Netscape 17 листопада 1998 року проект був перейменований в Netscape Open Directory, і ще трохи пізніше в Open Directory Project (ODP, а назва DMOZ походить від анаграми першого домену directory.mozilla.org).
Практично в той же самий час почав свою роботу і Google, який трохи інакше ніж DMOZ, здійснював перевірку сайтів в Інтернеті: DMOZ спирався на перевірку сайтів людьми, а Google – машинними алгоритмами. Поступово і Yahoo вирішив відмовитися від людської перевірки на користь результатів згенерованих машиною, і не далі як в 2014р. закрив свій Каталог сайтів. Ось і до DMOZ черга дійшла…
Та ще зовсім недавно мета потрапити у Відкритий Каталог ДМОЗ для СЕО-шника була в першій десятці завдань. Єдина хороша новина сьогоднішнього повідомлення – це те, що ДМОЗ зумів протриматися так довго. І досягти таких результатів: на сьогодні в каталозі налічується близько 4 млн. сайтів, більше 1 млн. категорій, і майже 90 мовних розділів.
Для СЕО-фахівців залишається відкритим питання тільки про подальшу долю мета-тега NOODP: цей мета-тег використовувався, щоб забороняти пошуковим роботам Google, Yahoo та ін. брати назву і опис сайту з Відкритого Каталогу DMOZ.
Якщо представити життя у формі Гри, тоді кожному із нас у ній відведено свою роль.…
Тема (шаблон) — це своєрідний кістяк сайту на WordPress. І, на жаль, іноді цей «кістяк»…
Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…
Жах не в тому, що щось зміниться. Жах у тому, що все може залишитися так…
Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…
Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…