Шпаргалка про те, як влаштований сайт на Вордпрес, огляд файлів та тек.
Кореневий каталог WordPress містить три папки: wp-content, wp-includes і wp-admin разом з купою різних PHP файлів, які потрібні для основних операцій WP. Найбільш значущим з цих файлів є «wp-config.php». Змінюючи цей файл, можна додати купу ключових варіантів налаштувань WordPress, які не доступні з консолі адміністратора. Також в корені сайту лежать інші системні файли (наприклад, wp-settings.php, wp-config.php), які впливають на налаштування сайту.
Розглянемо коротко анатомію двигуна Вордпрес і за що відповідають ті, чи інші файли та папки.
wp-admin
Ця папка містить різні файли, такі як CSS, JavaScript і PHP, які забезпечують функціональність консолі та адміністративної частини сайту.
wp-content
Папка wp-content містить всі завантажені дані користувача та розділяється на інші папки:
Папка «languages» містить файли перекладів та локалізації двигуна у форматі .mo та .po. Якщо ви хочете робити переклад свого сайту, вам потрібно починати з цієї папки.
Каталог «themes» містить всі завантажені теми (шаблони).
Ви можете завантажити в цю папку багато тем, але активувати зможете тільки одну тему (не беремо до уваги деякі плагіни, які дозволяють активувати більше). Крім того, каталог «themes» не може бути порожнім, оскільки для WordPress необхідна принаймні одна тема для коректної роботи!
За замовчуванням папка «themes» вже містить в собі дві теми: Twenty Thirteen і Twenty Fourteen.
Подібним чином тека «plugins» використовується для зберігання встановлених плагінів на вашому сайті. На відміну від каталогу «themes», цей каталог може бути порожній і WordPress буде прекрасно працювати без використання будь-яких сторонніх плагінів. Ви також можете активувати стільки плагінів, скільки необхідно (правда, добра практика полягає в установці тільки необхідних плагінів, оскільки кількість встановлених плагінів значно впливає на швидкість роботи сайту).
Всі картинки (та інші медіа-файли) зберігаються в каталозі «uploads», з розбивкою по роках, місяцях та/або днях. Ця папка являє собою базу даних для всього не-текстового контенту: зображення, відео, MP3, PDF-файли, і т.д.
Відразу після встановлення WordPress папки «uploads» не буде, вона буде створена автоматично, після того як ви почнете завантажувати медіа-файли через консоль.
wp-includes
Папка «wp-includes» містить в собі всі основні та необхідні файли для запуску WordPress через фронтенд (користувальницький інтерфейс). Папка містить файли PHP, CSS, JavaScript та файли зображень WordPress, які забезпечують основні функції програмного забезпечення. Іншими словами – це ядро двигуна Вордпрес.
Папки wp-admin і wp-includes є основними папками WP, тому в них бажано нічого не змінювати. При кожному оновленні Вордпрес відбуваються зміни файлів в цих папках, тому ваші правки будуть загублені.
Тепер від структури ядра WP перейдемо до розгляду анатомії теми (шаблону)
Шлях до файлів теми наступний /wp-content/themes/назва-теми/.
Основна структура папок теми може включати в себе такі папки, як:
Є тільки два основних файли, які необхідні для активації теми:
Тим не менше, більшість тем включають в себе й інші файли.
Коротенько розберемо основні з них:
Це основні файли, які можуть бути присутніми в темі (шаблоні). Деякі теми можуть містити й інші файли, а деякі лиш пару-трійку. Все залежить від розробника теми, та бажання більш тонкого налаштування сайту.
Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…
Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…
Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…
Основний трафік на сайт з пошукових систем йде саме з органічної видачі. І тут дуже…
Зміни — це щось таке, що завжди лякає і рідко буває простим та легким. Тим…