Categories: Технології

Вибираємо електроскутер: важливі критерії та характеристики

Років 20 тому спостерігався пік популярності скутерів із двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ). Маленькі, юркі, з дуже низьким споживанням палива, вони стали в нагоді в часи, коли ціни на бензин різко пішли вгору. Сьогодні ДВЗ вже не в тренді: вибираючи електроскутер, ми інвестуємо в екологію, майбутнє наших дітей, онуків та правнуків.
Зростання інтересу до такого транспорту на електротязі хороша тенденція. Але при його покупці важливо знати, на які характеристики звертати увагу в залежності від того режиму їзди, якому надається перевага.

 

Потужність

Від неї залежать такі характеристики двоколісного транспортного засобу як швидкість розгону (у тому числі максимальна), вантажопідйомність, позашляхові характеристики.
За цим параметром електроскутери поділяються на три категорії:

  1. Малопотужні (350-1000 Вт), придатні для пересування асфальтованими дорогами зі швидкістю до 35 км/год, розраховані на одну людину і невеликий за вагою вантаж.
  2. Середня потужність (1-1.5 кВт) — ідеальний варіант для їзди по місту, відмінно справляється з гірками середнього градієнта. Бувають одномісні.
  3. Потужні (від 1500 Вт) скутери хороші для будь-яких доріг, можуть розвивати швидкість до 60 км/год, відрізняються хорошим показником дальності чи вантажопідйомності.

 

Тип та ємність акумулятора

Показник автономності (тобто дальності пробігу без заряджання) залежить саме від цього параметра. А він, у свою чергу, від типу батареї:

  • Недорогі гелеві свинцево-кислотного типу характеризуються відносно невеликим ресурсом (близько 350 циклів заряду/розряду), якого вистачає на 2-3 роки використання.
  • У батарей типу Li-Ion або Li-Pol ресурс до 500 циклів, вони більш стійкі до вібрацій та трясок, не бояться КЗ (коротке замикання) і можуть експлуатуватися в температурному діапазоні від -20 до +60 градусів.

 

Колеса, ходова частина

Навіть якщо ви плануєте їздити тільки містом, краще вибирати модель електроскутера з комбінованою підвіскою, з пружинами та амортизаторами. Вони забезпечують максимальний комфорт під час їзди, особливо дорогами зі складним рельєфом.
Що стосується коліс, то для міського варіанту достатньо діаметра 10-12″, у разі бездоріжжя краще вибирати моделі з широкими 16-18-дюймовими колесами та щільною гумою.

 

Додаткове обладнання

Майданчик для багажу або навісний кошик буде незамінним для шопінгу. Зрозуміло, скутер повинен бути обладнаний дзеркалами заднього виду та фарами, бажано наявність світловідбиваючих елементів.
РК-дисплей також додасть комфорту при їзді, спрощуючи контроль за швидкістю і ресурсом батареї, що залишився. Про вартість: 350-ватний електроскутер обійдеться в 10000 грн, ціни на потужні моделі сягають позначки 100 тисяч грн, причому можна замовити електроскутер в інтернет-магазині, підібравши необхідні характеристики за допомогою системи фільтрів.
Пам’ятайте: скутер на електротязі прирівнюється до категорії автотранспортних засобів з усіма наслідками.

 

Recent Posts

Як змінити активну тему WordPress через базу даних

Тема (шаблон) — це своєрідний кістяк сайту на WordPress. І, на жаль, іноді цей «кістяк»…

19 години ago

5 практичних порад щодо розробки форм під мобільні пристрої

Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…

2 дні ago

Ліна Костенко

Жах не в тому, що щось зміниться. Жах у тому, що все може залишитися так…

1 тиждень ago

Трансформаційна гра родом з древньої Індії — Ліла

Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…

1 тиждень ago

Конструктор — найкращий варіант інтерактивної іграшки для дітей

Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…

1 тиждень ago

Як зробити так, щоб ваш сайт показувався у блоці відповідей Google

Основний трафік на сайт з пошукових систем йде саме з органічної видачі. І тут дуже…

2 тижні ago