Categories: Технології

Як правильно вибрати материнську плату – основні поради

Ви хочете зібрати собі новий комп’ютер? Тоді рекомендуємо вам почати з вибору материнської плати. Врахуйте, що від вашого вибору багато що залежить, адже материнська плата призначена для підключення практично всіх основних компонентів готового комп’ютера. Тому, до цього питання потрібно підійти дуже відповідально та свідомо.

В сьогоднішньому огляді ми поговоримо про основні правила при виборі материнської плати для ПК. Сподіваємося, що даний огляд допоможе вам підібрати оптимальну «материнку».

 

 

Чим відрізняються материнські плати?

На ринку комп’ютерних комплектуючих представлений дуже великий вибір материнських плат. І тут легко можна загубитися. Тому, давайте розглянемо основні критерії, за якими можна розрізняти материнки:

 • Розмір (форм-фактор)
 • Сокет (роз’єм під процесор)
 • Чіпсет (набір мікросхем і компонентів; іншими словами, внутрішній процесор материнки)
 • Кількість та види інтерфейсних роз’ємів (SATA, VGA, HDMI, USB, Wi-Fi, Ethernet)
 • Слоти оперативної пам’яті (кількість слотів, тип і частота підтримуваних ОЗУ)
 • Інтегровані пристрої
 • Виробник
 • І, звичайно ж, ціна

 

 

 

На що звернути увагу в першу чергу

Спочатку вам потрібно визначитися з чіпсетом підходящої материнської плати. Чіпсет (від англ. Chipset – набір мікросхем) впливає на сумісність з процесорами (CPU), а також можливість їх «розгону» (оверклокінга), максимально підтримуваний обсяг оперативної пам’яті, допустимий набір периферії, що можна підключити.

Тут ви повинні оцінити загальні вимоги до комп’ютера і мету збору: це повинен бути офісний ПК, потужний ігровий комп’ютер, або ж професійна робоча станція.

Якщо ви не фахівець в даному питанні, допомогти з оптимальним вибором материнської плати вам можуть фахівці будь-якого інтернет-магазину.

 

Виробників чіпсетів 2 – це AMD та Intel. Кожен з них намагається в чомусь обійти конкурента, тому на ринку регулярно з’являються новинки від того, чи іншого виробництва, зі своїми унікальними характеристиками. Правда, в основному, відмінностей за характеристиками небагато.

Досить часто вибір робиться на користь конкретного бренду, до якого давно «звик».

 

 

Підбір материнської плати під процесор

Наступним кроком після вибору чіпсета можна вважати вибір сокета, іншими словами вибір материнської плати під конкретний процесор. Сокет – це гніздо, куди встановлюється процесор. Неправильно підібраний сокет обмежить вам можливий вибір підтримуваних процесорів. До речі, за схожим принципом, наприклад, важлива нижня плата для мобільного телефону. Тому, при перегляді технічних характеристик материнської плати звертайте увагу на список підтримуваних процесорів. Такі списки публікують на своїх сайтах всі виробники.

Зверніть увагу, що процесори-новинки з’являються досить часто. Якщо ви хочете періодично оновлювати процесор до більш потужного, врахуйте, щоб підтримувались материнки хоча б конкретної серії або покоління CPU.

 

 

Що ще важливо при виборі материнки?

Від вибору чіпсета залежить більшою мірою і розмір материнської плати, тобто, її форм-фактор. Основні розміри материнок наступні:

 1. 30,5х24,4см – ATX
 2. 24,4х24,4см – micro-ATX
 3. 17,7х17,7см – mini-ITX

Чим менше розмір материнки, відповідно і меншим може бути розмір системного блоку. Але, також врахуйте, що у такої материнки буде і менша кількість доступних слотів. Плюс відеокарти великого розміру можуть не поміститися. Також, для маленького форм-фактору характерна обмежена кількість гнізд під оперативну пам’ять (ОЗУ) – не більше 2-х.

 

 

Інтегровані пристрої материнської плати

Якщо ви шукаєте для себе бюджетний варіант, тоді ви можете підібрати для себе «мати» з максимальним набором інтегрованих (вбудованих) пристроїв: відеокартою, звуковою картою, мережевою картою, Wi-Fi і Bluetooth. В цьому випадку вам не доведеться купувати їх окремо. А для невеликих офісних завдань, включаючи перегляд відео і картинок, вбудованих пристроїв буде цілком достатньо.

 

 

Дякуємо, що читаєте нас! Сподіваємося, що даний вступний набір правил по вибору материнок стане вам в нагоді! Якщо у вас є питання або зауваження по темі даної статті, не соромтеся висловлювати їх в розділі коментарів нижче.

 

This post was last modified on 19/04/2020 09:56

Останні пости

Джордж Орвелл

Уся пропаганда війни, усі крики, брехня і ненависть, йдуть завжди від людей, які на цю…

14/06/2024

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024

Уроки PHP — Обробка помилок (можливі типи помилок)

В сьогоднішньому теоретичному уроці ми розглянемо складне та важливе питання в PHP — виявлення та…

30/05/2024

Як створити розумні торгові кампанії через Merchant Center?

Інтеграція Merchant Center з Google Рекламою відкриває доступ до такого ефективного типу кампаній, як Smart…

29/05/2024