З приходом нового року багатьом вебмайстрам варто задуматися про оновлення інформації про сайт, а саме про його термін «життя». Якщо ви заходите на якийсь сайт і бачите у футері застарілу дату копірайту, швидше за все такий сайт у вас не буде викликати довіри. Якщо зараз 2024, а на сайті в копірайті вказаний, припустимо, 2011 рік, вам цей сайт видасться «мертвим» і ви, швидше за все, його покинете.
В сьогоднішньому уроці ми спробуємо уникнути таких помилок, і розглянемо рішення, які дозволять зберігати свій сайт завжди актуальним.
Яким сайтам допоможуть дані рішення?
Практично всім, але особливо тим, які використовують для свого функціонування PHP і/або JavaScript. Якщо ж ваш сайт використовує інші мови програмування, даний урок послужить вам нагадуванням про те, що потрібно змінити копірайт:)
Як правило, движки для відображення копірайту використовують шаблони футера (щось типу footer.php), а для зручності користувачів пропонують можливість вносити дані через настройки движка і/або шаблону. Наприклад, для сайтів на Мадженто потрібно зайти в налаштування CMS за адресою Система – Конфігурація – Загальні – Дизайн і в розділі Футер в рядку Авторські права вписати потрібний рік.
Для сайтів на WordPress, в основному, використовуються настройки теми. Якщо шаблон підтримує такий функціонал, то обов’язково має бути розділ налаштувань шаблону з окремою секцією для футера.
Але, нагадаємо, при достатніх знаннях, ви завжди можете вручну відредагувати файл-шаблон футера в движку.
Для Magento шукайте файл: app\design\frontend\ПАКЕТ\ШАБЛОН\template\page\html\footer.phtml
Для WordPress: \wp-content\themes\ТЕМА\footer.php
Складніше справи йдуть зі статичними сайтами, коли зміни потрібно вносити в усі файли сайту. Можна, звичайно, скористатися пошуком/заміною наприклад в Notepad++, але якщо кількість сторінок сайту велика, такий процес стає дуже трудоємким.
У всякому разі, задоволення кожен рік згадувати про необхідність поміняти рік у футері сайту, теж нас не влаштовує. Набагато краще буде один раз вписати шматок коду, який буде змінювати цифру року динамічно і тільки при настанні нового року.
Вставте в потрібному місці наступний шматочок коду PHP
<?php echo date('Y'); ?>
і він сам буде виводити на екран поточний рік, наприклад 2024.
Цей варіант підійде, якщо у вас немає можливості задіяти код PHP. Наприклад, для статичних сторінок з розширенням .html (якщо налаштування сервера не дозволяють виконувати код PHP у файлах з розширенням .html).
Вставте даний шматок коду в потрібному місці:
<script type="text/javascript">document.write(new Date().getFullYear());</script>
і він динамічно перетвориться на цифри поточного року, наприклад 2024.
Це чистий JavaScript, тож для його роботи не потрібне підключення сторонніх бібліотек (як, наприклад, jQuery).
Сподіваємося, що даний урок був вам корисний!
По-перше, щоб не допустити подібних ситуацій, вам заздалегідь потрібно надавати унікальні значення у таблицях. Так…
Заплатка на шині, як правило, є простим і дешевим варіантом порівняно з покупкою нового колеса,…
Коти належать до охайних тварин — приблизно половину свого життя вони витрачають на «гігієнічні процедури».…
Щось готове до вживання, як от піца чи локшина, вже давно зайняло почесне місце в…