Веб-майстрам початківцям буває складно обрати конструктор сайтів, який би повністю влаштував їх по співвідношенню зручності використання й можливостей в рамках безкоштовного тарифу. Адже далеко не кожен онлайн-проект є комерційним і далеко не у кожного користувача конструкторів є додаткові фінансові кошти для інвестицій в сайт. Тому невипадково в заголовок цього матеріалу винесено питання – які безкоштовні конструктори сайтів будуть кращими для розробки сайту?
ВАЖЛИВО! Практично всі наведені в огляді конструктори належать російським компаніям і потенційно є спонсорами загарбницької війни росії проти України!
Це такі конструктори як:uCoz,Nethouse,Setup,Tilda.
Не будьте посібниками країни-агресора!
Stand with Ukraine!
Примітки: Більшість конструкторів сайтів надають базовий безкоштовний тариф як спосіб продемонструвати можливості системи. Деякі ж майданчики йдуть на хитрощі: пропонують створити сайт безкоштовно. Але ось викласти його також безкоштовно вже не вийде і доведеться або відмовлятися від напрацювання, або вносити оплату. Природно, подібні майданчики в наш ТОП не включені з цілком очевидних причин.
Як не дивно, але серед десятків і навіть сотень конструкторів сайтів складно виділити 1-2 майданчика, оскільки більшість сервісів по-своєму добрі. Проте, представлений ТОП-8 допоможе початківцю веб-майстру вибрати кращий конструктор сайтів за безкоштовними можливостям розробки. Також будуть вказані і обмеження, які накладає платформа на безкоштовний тариф.
Зрозуміло, ні в якому разі не можна залишити без уваги один з найпопулярніших в світі конструкторів сайтів Wix. На відміну від uCoz, площадка пропонує майже 1/2 ГБ дискового простору, а також:
Але, як і в Nethouse, обмежень досить багато. Найкритичніші – незручний URL виду <un>.wixsite.com/<site>
, повністю закритий для редагування HTML-код створеного сайту і мала придатність для eCommerce. Так, тут реалізована маркетингова розсилка, але цього явно недостатньо для запуску електронної торгівлі. Максимум, що вийде «вичавити» з безкоштовного тарифу – проморесурс або лендінг. І всього лише для вивчення можливостей майданчика. Зате, на відміну від uCoz, реклама не настільки настирлива, а контент 18+ не рекламується.
За допомогою LP-mobi можна створити лендінг безкоштовно за 5 хвилин.
LP-MOBI дає можливість та весь функціонал для створення лендінгу без залучення роботи програмістів. Власноруч можна змінювати картинки, текст, припаркувати свій домен та навіть налаштувати інтеграцію домену. Зрозумілий функціонал допоможе створити сайт за 5 хвилин абсолютно безкоштовно. Користувачу пропонують:
Також, розробники пропонують інтеграцію з CRM-системою для товарного бізнесу LP-CRM та інтеграцію з сервісом по створенню дропшипінг платформ – CPAshka. Для зручності користувачів інтеграції здійснюються в декілька кліків.
Якщо функціоналу запропонованих вище конструкторів сайтів явно бракує, то варто звернути увагу не сервіс UCraft. Як і у більшості популярних конструкторів сайтів, тут є безкоштовний тариф, на якому можна запустити цілком життєздатний сайт, адже «ЮКрафт» підтримує:
<site>.<domain>
+ SSL-сертифікат;
Тут також немає обмежень по дисковому простору, що, втім, повністю залишається незатребуваним через можливість розгорнути в рамках сайту всього 15 сторінок. Також у веб-майстра не буде підтримки Яндекс.Метрики, можливості редагування HTML і завантаження своїх JS-скриптів. Зате буде реклама сервісу безпосередньо в футері створюваного сайту. Підсумовюучи, сервіс майже ідеально підійде для розгортання простої візитівки або малосторінника «для своїх». Причому він виявиться набагато зручнішим, ніж всі перераховані вище площадки через необмежену пропускну здатність та дисковий простір.
Замикає наш ТОП конструктор сайтів Mozello, який за деякими параметрами виглядає куди краще, ніж більшість з раніше перерахованих. Його сильна сторона – широкий набір функціональних можливостей як для особистих сторінок в мережі, так і для eCommerce. Навіть в базовий безкоштовний тариф включено:
Саме в Mozello реалізована нормальна функціональність безкоштовного інтернет-магазину: тут є можливість завантажити до 5 продуктів, для кожного з яких буде доступно до 5 варіантів специфікацій. Хтось скаже, що цього мало. Але, наприклад, для фермера, який торгує обмеженим набором продуктів, на перших порах буде достатньо, тим більше що розширення до необмеженого числа товарів на максимальному тарифі буде досить доступним за ціною. Додамо до цього ненав’язливу рекламу, щоб зрозуміти: Мозелла дуже навіть непогана. «Вишенька на торті» – доступний до редагування HTML-код створюваного сайту, що дозволить монетизувати ресурс.
Майданчик uCoz, як один з найбільш «старих», популярних і затребуваних серед жителів країн СНД. Його перевага – максимальна функціональність на безкоштовному тарифі. Розробнику пропонується:
<site>.<domain>
(так, це другий рівень, а не третій, як у інших);
Такий набір функцій мають лише обмежена кількість конструкторів. Плюс, розробники пропонують спеціалізований сервіс для малого бізнесу – uKit. Останній розрахований на інші завдання, тому істотно відрізняється від прабатька (і він не безкоштовний):
Обидві платформи підходять для швидкого старту з типовими проектами. У uCoz – максимальна функціональність серед безкоштовних конструкторів загальної спрямованості, а uKit – це легкий старт для малого бізнесу. Безкоштовний тариф uCoz підтримує інтеграцію сторонніх сервісів, включаючи і ті, які дозволяють монетизувати власний сайт. Але безкоштовний тариф має ряд обмежень, найпомітніші з яких – урізаний SEO-модуль, малий обсяг дискового простору на сервері (400 МБ) і нав’язлива реклама, нерідко 18+. Проте, саме uCoz відрізняється максимальною функціональністю на безкоштовному тарифі.
Непогана альтернатива безкоштовному тарифу uCoz буде аналогічна пропозиція від конструктора сайтів Nethouse. На відміну від універсального «Юкоз», «Нетхаус» пропонує спеціалізовані рішення для eCommerce. І навіть на безкоштовному тарифі доступний відмінний функціонал:
Але у нетхаус вкрай убогий «арсенал» таких «мастхев», як редагування HTML, що накладає певні обмеження на веб-майстрів через неможливість реалізації належного функціоналу. Також на безкоштовному тарифі можна завантажити всього 5 товарів і 20 фото. З іншого ж боку, тільки Nethouse пропонує безкоштовний сертифікат SSL, навіть якщо сайт має URL виду <site>.nethouse.ua
.
Багато хто «списав з рахунків» добре відомий сервіс Setup, який відрізняється деякою архаїкою. Проте, навіть на безкоштовному тарифі ця площадка багато в чому перевершує Wix в частині eCommerce, хоч і поступається їй за областю лендінгів і промо-ресурсів. Тут користувачеві пропонують:
<site>.<domain>
;
Звучить непогано, але є жорсткі обмеження по доступному дисковому простору (100 МБ), відсутність можливості редагування HTML і використання власного JS, підтримка малої кількості фотографій… по суті, на безкоштовному тарифі можна розгорнути сайт-візитку. Причому ця візитка буде рекламувати кого завгодно, крім її вебмайстра. А ось в повній мірі Setup розкриється, на жаль, лише при оформленні платного тарифу.
Ще один конструктор – Tilda – пропонує власне бачення безкоштовного тарифу. І треба сказати, воно заслуговує на те, щоб зупинитися на ньому детальніше.
По-перше, тут реалізована блокова модель створення сайту. Тобто користувачеві досить «накидати» потрібні блоки, відредагувати їх та отримати готовий сайт. Невибагливому веб-майстру достатньо кілька годин, щоб отримати повністю готовий до запуску веб-ресурс. По-друге, блок можна створити абсолютно порожній і повністю його налаштувати. Доступне редагування зовнішнього вигляду, наповнення контейнерами тощо. По-третє, стандартні шаблони дозволяють домогтися унікального зовнішнього вигляду, що буде явним плюсом як для особистої сторінки, так і для комерційного проекту.
Також користувачеві доступні:
Звучить, на перший погляд, непогано, якби не обмеження. А їх тут достатньо: це і обмежений дисковий простір (50 МБ, якщо вірити опису тарифу на сайті «Тільди»), мізерні SEO-можливості і практично повна непридатність для eCommerce.
ВАЖЛИВО! Практично всі наведені в огляді конструктори належать російським компаніям і потенційно є спонсорами загарбницької війни росії проти України!
Це такі конструктори як:uCoz,Nethouse,Setup,Tilda.
Не будьте посібниками країни-агресора!
Stand with Ukraine!
Люди, звертаючись до безкоштовних тарифів конструкторів сайтів, цілком природно бажають «вичавити» максимальну користь для себе. І тут на 1-е місце виходить Mozello. Але інше питання – з якою метою створюється веб-ресурс? Адже якщо потрібен мінімальний функціонал з гарним дизайном, то «попереду планети всієї» – Wix. Якщо є бажання повчитися веб-мастерингу – то ідеальним стане UCraft. Ну а якщо цікавлять можливості eCommerce, то вибрати варто Nethouse або 1C-UMI.
А які хороші конструктори сайтів з безкоштовними тарифами використовуєте ви?
Тема (шаблон) — це своєрідний кістяк сайту на WordPress. І, на жаль, іноді цей «кістяк»…
Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…
Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…
Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…
Основний трафік на сайт з пошукових систем йде саме з органічної видачі. І тут дуже…