Categories: Важливо

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між командою розробників та клієнтом. Тому, IT-юристи Stalirov&Co розказали про строки, які варто визначити в угоді між компанією-виконавцем та замовником.

 

Які строки мають бути у договорі про надання послуг з програмного забезпечення?

Нижче ви знайдете класичний перелік термінів та строків, які IT-юристи Stalirov&Co вносять у договори, що готують для своїх клієнтів.

Звертаємо вашу уваги, що строки описані у статті мають рекомендаційний характер і можуть бути змінені сторонами угоди.

 

1. Термін попередження про зміну або скасування технічного завдання (ТЗ)

Замовник може подати запит на зміни або розірвати будь-яке ТЗ за умови попереднього письмового повідомлення за 30 днів. За таких обставин компанія повідомляє замовника про ступінь завершеності виконання робіт до зазначеної дати, а також збирає та передає всі наявні на той час результати робіт.

 

2. Термін розгляду запиту на зміну ТЗ

Після отримання запиту на зміну ТЗ, компанії потрібен час, щоб проаналізувати нове завдання. Протягом 10 робочих днів з дати отримання запиту, компанія-виконавець проводить оцінку нового завдання, обсягу роботи, кількості годин для надання послуг, бюджету, а також підбирає нових спеціалістів.

 

3. Термін затвердження оновленого кошторису після запиту на зміну

За підсумками оцінки, виконавець надає замовнику таблицю з планом роботи, термінами та кошторисом. Після отримання, замовник зобов’язаний розглянути, затвердити або надати зауваження протягом 5 робочих днів з дати отримання таблиці.

 

4. Термін попередження про розірвання контракту

Замовник має попередити про припинення співпраці не пізніше, ніж за 30 днів до відповідної дати. Цей час необхідний компанії-виконавцю, щоб оцінити об’єм виконаної роботи, підготувати результати, зібрати та передати їх замовнику.

 

5. Термін затвердження та оплати інвойсів

Після виконання поставлених завдань, виконавець готує та відправляє інвойс. Замовник повинен розглянути його протягом 3-х днів та погодити або надіслати зауваження. Якщо замовник не надає зворотного зв’язку щодо інвойсу протягом 5 днів, рахунок вважається затвердженим та повинен бути сплаченим протягом 7 днів.

 

6. Термін, після спливу якого, ІТ-компанія може призупинити виконання робіт

Якщо протягом 14 днів з моменту затвердження рахунку, замовник не сплачує його, ІТ-компанія має право призупинити роботу команди над проектом до моменту отримання оплати.

 

7. Термін, після спливу якого, ІТ-компанія може самостійно розірвати договір

Якщо протягом 30 днів з моменту виставлення рахунку, замовник не надає зворотного зв’язку і не сплачує його, ІТ-компанія може самостійно розірвати укладений договір.

 

8. Термін тестування ПО або його частин замовником

Після передачі готового продукту або його частин замовнику, він зобов’язується протягом 3-х днів з моменту отримання протестувати його, погодити або надати зауваження у випадку наявності багів.

 

9. Гарантійний термін для усунення багів

У разі виявлення помилок у роботі ПО, замовник може звернутися до ІТ-компанії для їх усунення протягом 45 днів з моменту повної оплати наданих послуг.

За допомогою визначення цих строків в договорі на розробку програмного забезпечення, ви можете створити структурований і передбачуваний робочий процес для обох сторін.

 

Автор: Валерій Сталіров, CEO компанії IT-юристів Stalirov&Co

 

інформація розміщена на правах реклами

 

Recent Posts

Різниця між Зображенням обкладинки та Обраним зображенням у WordPress

Візуальна привабливість є ключовою особливістю будь-якого сайту на ВордПрес. Відвідувачі частіше будуть відкривати посилання, які…

20 години ago

15 класичних запитань на співбесіді, до яких варто бути готовим програмісту

Будь-які співбесіди завжди хвилюють, і навіть можуть викликати певного ступеню нервозність. Однак, якщо ви будете…

3 дні ago

Артур Шопенгауер

Змінити я цього не можу, залишається отримувати з цього користь Артур Шопенгауер  

4 дні ago

Ернест Хемінгуей

Якщо вас щось ранить, значить, вам не все одно Ернест Хемінгуей  

1 тиждень ago

Як створити власну URL-адресу для входу в WordPress

За замовчуванням після кожної інсталяції WordPress є три основні URL-адреси для входу в адмінку: {домен}/wp-admin.php,…

2 тижні ago

Як відстежувати продуктивність фрилансера без складного софту

Продуктивність - це валюта фрилансера. Коли ти працюєш сам на себе, ніхто не запитає: «Скільки…

2 тижні ago