Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між командою розробників та клієнтом. Тому, IT-юристи Stalirov&Co розказали про строки, які варто визначити в угоді між компанією-виконавцем та замовником.
Нижче ви знайдете класичний перелік термінів та строків, які IT-юристи Stalirov&Co вносять у договори, що готують для своїх клієнтів.
Звертаємо вашу уваги, що строки описані у статті мають рекомендаційний характер і можуть бути змінені сторонами угоди.
Замовник може подати запит на зміни або розірвати будь-яке ТЗ за умови попереднього письмового повідомлення за 30 днів. За таких обставин компанія повідомляє замовника про ступінь завершеності виконання робіт до зазначеної дати, а також збирає та передає всі наявні на той час результати робіт.
Після отримання запиту на зміну ТЗ, компанії потрібен час, щоб проаналізувати нове завдання. Протягом 10 робочих днів з дати отримання запиту, компанія-виконавець проводить оцінку нового завдання, обсягу роботи, кількості годин для надання послуг, бюджету, а також підбирає нових спеціалістів.
За підсумками оцінки, виконавець надає замовнику таблицю з планом роботи, термінами та кошторисом. Після отримання, замовник зобов’язаний розглянути, затвердити або надати зауваження протягом 5 робочих днів з дати отримання таблиці.
Замовник має попередити про припинення співпраці не пізніше, ніж за 30 днів до відповідної дати. Цей час необхідний компанії-виконавцю, щоб оцінити об’єм виконаної роботи, підготувати результати, зібрати та передати їх замовнику.
Після виконання поставлених завдань, виконавець готує та відправляє інвойс. Замовник повинен розглянути його протягом 3-х днів та погодити або надіслати зауваження. Якщо замовник не надає зворотного зв’язку щодо інвойсу протягом 5 днів, рахунок вважається затвердженим та повинен бути сплаченим протягом 7 днів.
Якщо протягом 14 днів з моменту затвердження рахунку, замовник не сплачує його, ІТ-компанія має право призупинити роботу команди над проектом до моменту отримання оплати.
Якщо протягом 30 днів з моменту виставлення рахунку, замовник не надає зворотного зв’язку і не сплачує його, ІТ-компанія може самостійно розірвати укладений договір.
Після передачі готового продукту або його частин замовнику, він зобов’язується протягом 3-х днів з моменту отримання протестувати його, погодити або надати зауваження у випадку наявності багів.
У разі виявлення помилок у роботі ПО, замовник може звернутися до ІТ-компанії для їх усунення протягом 45 днів з моменту повної оплати наданих послуг.
За допомогою визначення цих строків в договорі на розробку програмного забезпечення, ви можете створити структурований і передбачуваний робочий процес для обох сторін.
Автор: Валерій Сталіров, CEO компанії IT-юристів Stalirov&Co
інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…