SEO не вмерло і не помре, доки існують пошукові системи. З появою соціального маркетингу, мобільного маркетингу та інших нововведень, класичне SEO всього лише розвивається, адаптується і інтегрується в якості основного компонента загальної маркетингової стратегії.
Чому важливе SEO? Одна лиш пошукова система Google обробляє майже 6 мільярдів пошукових запитів в день. Тому, якщо ви хочете збільшити пізнаваність свого бренду, збільшити трафік на сайт, і навіть лояльність клієнтів, пошукова оптимізація є одним з важливих елементів, який повинен бути присутнім у вашій стратегії. Представляємо вашій увазі дієві SEO-поради, щоб поліпшити пошукову видимість вашого сайту чи бренду.
1. Проведіть SEO-аудит на вашому сайті. Виправте помилки, які могли б вплинути на рейтинг в пошукових системах. Використовуйте, наприклад, інструменти для вебмайстра «Google Webmaster Tools», щоб виявити помилки, такі, як 404 помилки, непрацюючі посилання, і помилки в карті сайту. Поряд з використанням цих інструментів, оцініть якість та зручність сайту для користувача (UI).
2. Оптимізуйте свій сайт під використання на мобільних пристроях. Спробуйте пошукати ваш сайт в Google, використовуючи мобільний телефон. Якщо ваш сайт є оптимізованим для користувачів мобільних телефонів, Google буде показувати його як «Для мобільних».
3. Використовуйте ключові слова відповідно до цільового географічного розташування. Наприклад, замість того, щоб просто використовувати заголовок “Створення сайтів для малого бізнесу” використовуйте ” Створення сайтів для малого бізнесу в Києві”. Це дозволить не тільки поліпшити результати в локальному пошуку, але також допоможе залучити цільових клієнтів.
4. Оновлення інформації про термін придатності сайту у футері (нижній частині сайту). Деякі сайти не оновлюють ці дані, і складається враження, що сайт застарілий або їм ніхто не займається.
5. Використовуйте осмислені ключові слова, а не тільки точні співпадіння. Не уподібнюйтеся роботу, а намагайтеся писати для людей. Google використовує алгоритм, який дозволяє йому розпізнавати різні слова або умови пошуку в тому ж значенні. Таким чином, замість того щоб машинально використовувати в заголовках або мета-тегах точне входження ключових слів, використовуйте ті ключові слова, які є більш привабливими та «людяними».
6. Аналізуйте конкурентів. Використовуйте свою нішу, товар і місце розташування в якості пошукового запиту, щоб знайти конкурентів. Після виявлення своїх конкурентів, проведіть невелике «шпигунство», щоб визначити сильні сторони їх SEO-стратегії.
7. Виявіть ключові слова, використовувані конкурентами. Використовуйте наприклад такі інструменти, як Ahrefs, Serpstat (колишній Продвігатор) і Keyword Tool, щоб виявити ключові слова, зворотні посилання і рейтинг конкурентів. Знаючи і розуміючи SEO-стратегію конкурента, ви зможете адаптувати свою SEO-стратегію і тактику, щоб збільшити свої шанси випередити конкурентів в пошуковій видачі.
8. Оновлення контенту. Ви могли займати ТОП місця у видачі Google за певним ключовим словом деякий час. Але через те, що кожен день з’являється безліч нового контенту, ваш сайт, з часом, міг втратити лідируючі позиції. Тому, регулярно моніторте свої позиції. Перевіряйте нових конкурентів, і, при необхідності, оновлюйте свій контент.
9. Використовуйте більш актуальні і привабливі зображення. Також не забувайте привласнювати картинкам осмислені назви, і використовувати опис картинки в атрибутах alt і title.
10. Використовуйте відео-маркетинг. Збільште видимість сайту в пошуку шляхом розміщення корисного та інформативного відео на своєму каналі в YouTube. Якщо ви хочете оптимізувати свій бізнес під пошуковик Google, робіть це і для YouTube, який належить Google і вважається одним з найбільших місць для розміщення відеофайлів у світі.
11. Збільшення видимості в результатах пошуку по новинах. Якщо ви публікуєте корисні новини, релізи, огляди і т.д. про ваш бізнес, спробуйте подати заявку на Google News.
12. Презентація компанії в місцевих каталогах. Не забувайте про пошук в Google Maps. Додайте свій сайт в сервіс «Google Мій бізнес» і вкажіть місце розташування компанії.
13. Створіть облікові записи в популярних соціальних мережах. Збільште свою соціальну активність і видимість шляхом створення профілів в таких соцмережах, як Facebook, Twitter, Google+. Сьогодні користувачі дуже активно використовують у повсякденному житті соціальні мережі, так чому б не заявити про свою компанію і про свій сайт за допомогою цього інструменту?
14. Створюйте різні типи контенту. Створюйте різний корисний контент, наприклад документи, презентації, графіки і інфографіки, та діліться їм на своєму сайті і в соціальних мережах.
15. Публікуйте всеосяжний і поглиблений контент. Комплексні статті, розкриті за допомогою картинок, інфографіки, графіків і відео, швидше за все, заслужать більшої довіри користувачів, ніж «порожній» контент. А якщо ваш контент зацікавить користувачів, вони, швидше за все, захочуть ним поділитися.
16. Інвестиції в рекламні оголошення. Повисьте видимість свого сайту за допомогою рекламних оголошень у Google і соціальних мережах. Якщо ваш товар/послуга затребувані, ваші інвестиції в рекламу досить швидко окупляться.
17. Подбайте про те, щоб на вас посилалися шановані ресурси. Якщо на ваш сайт ведуть посилання зі старих та великих порталів, це буде додатковим сигналом пошуковим системам, що вашому сайту можна довіряти. Такі посилання, в основному, платні, але бувають і винятки. Якщо ваш контент цікавий і заслуговує уваги, їм можуть безкоштовно поділитися великі сайти і поставити посилання на ваш ресурс.
18. Створіть карту сайту у форматі sitemap.xml і завантажте її в Google Webmaster Tools. Це дозволить домогтися того, щоб сторінки вашого сайту були проіндексовані пошуковими системами. Також в Webmaster Tools ви зможете моніторити стан вашого сайту і своєчасно виявляти помилки.
19. Поліпшуйте юзабіліті (зручність користування) вашого сайту. Використовуйте зручну навігацію по сайту, «хлібні крихти», внутрішні гіперпосилання. Не перевантажуйте свій ресурс надлишком банерів або рекламних блоків. Працюйте над поліпшенням швидкості сайту. Не забувайте, що суттю пошукової оптимізації є поліпшення сайту для ваших користувачів, щоб вони були щасливі і знаходили потрібну інформацію!
Ми сподіваємося, що ці 19 порад допоможуть вашому бізнесу бути більш помітним в пошукових системах і залучати більше користувачів пошукових систем. Але пам’ятайте, що це тільки поради та ідеї, і якими б вони дієвими не були, вони не принесуть результату, якщо ви не будете втілювати їх і життя.
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…