Сократ, давньогрецький філософ і загадковий геній, народився в далекому 470 році до н.е. в Афінах. Хоча його батьки були звичайними афінянами: батько був каменярем і скульптором, а мати була акушеркою (повитухою), вони дали синові базову освіту. Перш ніж присвятити своє життя філософії, Сократ протягом багатьох років працював каменярем, також як і його батько. Був двічі одружений і мав трьох синів, яким приділяв дуже мало уваги. Кілька разів брав участь у військових кампаніях, захищаючи своє рідне місто.
Сократа вважають першим публічним грецьким філософом, який проводив свої філософські заняття не в школах, а на вулицях міста, і для самих різних людей: торговців, солдат, ремісників, аристократів, а також для бідних і бездомних.
Сократ першим серед своїх сучасників акцентує філософську увагу не на пізнанні навколишнього світу, а на пізнанні самої людини. Сократ розглядав людину, перш за все як моральну істоту, а головним предметом своїх бесід робив етичні питання про те, як треба жити. Сократ вважав, що основним завданням філософії є пізнання людиною самої себе, своєї душі, вчинків, а тільки потім вже перехід до пізнання світу.
До найбільш відомих його учнів відносяться: Антисфен, Аристипп, Ксенофонт і Платон.
Критичне мислення Сократа, його погляд на життя і оточення, зробили його чудовим джерелом натхнення для багатьох, а також нагородили недоброзичливцями, які в остаточному підсумку й довели його до суду та страти.
У 399 році до нашої ери відбувся судовий процес, на якому 70-ти річний Сократ був визнаний винним в тому, що він “відмовляється визнавати богів, визнаних державою”, і “розбещує молодь”. Йому було запропоновано сплатити штраф або бути вигнаним з міста, проте він відмовився, посилаючись на те, що таким чином визнав би за собою провину. Тому суд постановив привести страту в дію: Сократу дали випити чашу з отрутою.
В якості зображення до статті використано малюнок Тараса Шевченка «Смерть Сократа» 1837 року
Цей практичний урок допоможе вам перенести дані з вашого Excel-файлу (з деякими конкретними стовпцями) до…
Досить часто у програмістів виникає спокуса написати якусь велику функцію, що повинна вирішувати певну задачу.…
Дискусії навколо цієї теми вас, певно, вже втомили. Але я в даній статті постараюсь показати…
Консоль браузера (також відома як консоль JavaScript або веб-консоль), — це потужний інструмент для розробників,…
Ніколи не вказуйте на помилки, якщо не знаєте, як їх виправити Джордж Бернард Шоу
Коли необхідно зробити вибір, а ви його не робите, — це теж вибір Вільям Джеймс…