Категорії: SEO

SEO-шні моменти переїзду з http на https

В попередній статті ми розглянули просту інструкцію зі встановлення сертифіката SSL (тобто переїзд сайту на безпечний протокол https). А в сьогоднішній статті ми продовжимо розгляд даної теми і зосередимося більше на SEO-шних моментах встановлення на своєму сайті безпечного протоколу https.

 

Основні етапи:

  • Заміна всіх внутрішніх посилань з http на https
  • Оновлення даних в файлах robots.txt і sitemap.xml
  • Оновлення даних в акаунтах веб-пошукачів (напр., в Google Search Console)
  • Заміна всіх зовнішніх посилань сайту з http на https

 

Заміна всіх внутрішніх посилань з http на https

В першу чергу ви, як власник сайту, повинні потурбуватися про приведення внутрішніх посилань свого ресурсу до потрібного вигляду.

Сам формат посилань вашого сайту повинен враховувати новий протокол:

наприклад, було <a href="http://vash-site.com">, а має стати <a href="https://vash-site.com">

Якщо у вас невеликий статичний сайт, – швидше за все вам потрібно оновити кілька файлів сайту, де доведеться вручну прописати новий протокол.

Якщо ж ваш сайт використовує будь-який двигун (наприклад, Magento або WordPress), врахуйте, що оновлювати формат посилань доведеться в декількох місцях: наприклад, в налаштуваннях двигуна, в налаштуваннях шаблону в адмінці, в базі даних (можливо), і в файлах-шаблонах теми (можливо).

Після всіх змін внутрішніх посилань перевірте правильність їх роботи: всі лінки сайту відкриваються, всі картинки, стилі CSS, шрифти, відео, внутрішні та зовнішні скрипти завантажуються за новою адресою і не повертають 404 помилки.

Основна помилка на цьому етапі полягає в тому, що після переходу з http на https, на вашому сайті може використовуватися комбінований зміст (тобто, на безпечних сторінках з https використовуються ресурси, – наприклад, стилі CSS або скрипти JavaScript, – з небезпечних ресурсів – з http). В цьому випадку вам потрібно замінити всі протоколи зовнішніх ресурсів з http:// на // (наприклад, замість http://ajax.googleapis.com використовуйте //ajax.googleapis.com). Це також корисно, якщо ви посилаєтеся на чийсь ресурс і не знаєте, який протокол він використовує і чи не планує він його змінювати (з огляду на досить масовий перехід на https останнім часом). При такому написанні помилки не буде, оскільки браузер автоматично допише до такого лінка потрібний протокол.

Ще корисно буде на цьому етапі протестувати роботу протоколу https в декількох різних браузерах: відкрийте сайт і в режимі консолі (в основному викликається клавішею F12) перевірте у відповідній вкладці (наприклад, в Google Chrome – це вкладка Security) сайт на наявність помилок з безпечним протоколом.

 

Оновлення даних в файлах robots.txt і sitemap.xml

Цей і наступні пункти допомагають «оголосити» пошуковикам, що на вашому сайті відбулися великі зміни.

1) Оновіть файл robots.txt

Вкажіть в ньому новий протокол (головне дзеркало) свого сайту і нове посилання на файл sitemap.xml

Приклад вмісту файлу robots.txt:

User-agent: *
## Поточні директиви для пошукових роботів
## Нижче нові дані
Host: https://vash-site.com/
Sitemap: https://vash-site.com/sitemap.xml

 

Увага: використовуйте свої дані (замініть на свій домен і свої директиви)!

 

2) Оновіть файл sitemap.xml

Перевірте, щоб всі посилання вашого сайту в цьому файлі починалися з нового, безпечного протоколу https://.

 

Оновлення даних в акаунтах веб-пошукачів (напр., в Google Search Console)

Наступний етап – це оновити дані про свій сайт в панелі для вебмайстрів пошукача. В нашому прикладі розглянута панель від Google (Google Search Console), але такі рекомендації більшою мірою застосовувані і до Яндекс.Вебмайстер та інших пошуковиків.

В першу чергу врахуйте, що для пошукової системи версія сайту з HTTP або HTTPS – це зовсім різні сайти. Це стосується і версій сайту з/без www. Всі ці версії пошуковий робот обробляє окремо. Тому, Google рекомендує внести всі ці версії в Search Console кожен окремо. Іншими словами, вам потрібно додати в панель 4 різних варіанти свого сайту.

Потім, для сайту з новим протоколом запустіть в Search Console функцію «Переглянути як Google» (https://www.google.com/webmasters/tools/googlebot-fetch). Також додайте в консоль новий sitemap.xml на сторінці https://www.google.com/webmasters/tools/sitemap-list.

Ще один важливий момент. Якщо ви використовуєте аналітику від Google (Google Analytics) і хочете, щоб дані відвідувань сайту були актуальні – змініть в налаштуваннях головний протокол свого сайту. Зайдіть у вкладку Адміністратор › Керування › Ресурс › Налаштування ресурсу і виставте в полі URL-адреса за замовчуванням https://. Зробіть це і для вкладки Адміністратор › Керування › Перегляд › Переглянути налаштування.

 

Заміна всіх зовнішніх посилань сайту з http на https

Це заключний, але не останній етап. Тепер вам потрібно спробувати оновити всі ресурси, що на вас посилаються, наприклад:

  • посилання на свій сайт в налаштуваннях своїх соціальних профілів (напр., в акаунтах Google+, Facebook, Twitter і LinkedIn).
  • посилання на інших ресурсах, до яких у вас немає доступу (для цього доведеться зв’язатися з власниками інших сайтів, щоб вони оновили посилання на ваш контент).

 

 

Витяг із Гугл Саппорт:

(https://support.google.com/webmasters/answer/6033049)

Чи зміниться пошуковий рейтинг мого сайту після переходу на HTTPS?

Як правило, після переходу на HTTPS позиція сайту в результатах пошуку дещо збільшується. При ранжуванні використання цього протоколу розцінюється як позитивний фактор, однак оскільки він має меншу вагу, ніж якість матеріалів сайту, на перший час позиції ваших веб-сторінок зміняться незначно. Надалі вага цього показника може зрости.

 

Рекомендуємо також ознайомитися:

 

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023