Categories: SEO

4 способи пошуку нових ідей з допомогою Google Trends

Якщо у вас є свій блог та/або канал на YouTube, часом виникають ситуації, коли складно придумати тему для наступної статті або відео, коли закінчуються творчі ідеї. Покладатися тільки на інтуїцію в даній ситуації – це не дуже хороша ідея, оскільки ви можете не вгадати і не догодити вашій аудиторії. І це не додасть вам бонусів в плані SEO (пошуковій оптимізації).

Одним з варіантів вирішення цього питання є використання спеціальних сервісів, наприклад, Google Trends – що дозволяють дізнатися про актуальні та популярні теми, які цікавлять людей. В режимі поточного часу ви зможете аналізувати тенденції та знатимете, коли підвищується інтерес аудиторії до якоїсь теми. В сьогоднішній статті я розповім про те, що таке Google Trends, як це працює, і навчу використовувати це знання при пошуку нових тем для вашого сайту та/або YouTube-каналу.

 

Що таке Тренди Google (Google Trends)?

Сервіс Google Trends дозволяє дізнатися важливу інформацію про те, скільки людей шукають певний пошуковий запит в певному проміжку часу. Плюс до цього, сервіс показує кореляцію цих даних у прямій залежності з іншими пошуковими запитами. Коли якийсь пошуковий запит різко набирає популярності, Google класифікує його як «тренд».

Наприклад, під час підготовки даного матеріалу, спостерігається сплеск запитів, пов’язаних з Водохреще (свято цього дня, 19 січня), а також деякі майбутні футбольні матчі.

 

Переваги сервісу Google Trends:

  • Є можливість вивчити популярність ключового слова у різних часових відрізках
  • Ви будете в курсі останніх тенденцій пошукових запитів
  • Можна досліджувати не лише певні періоди часу, а й регіони (країни)
  • Є можливість сегментувати результати пошукових запитів у пошуковій мережі, пошуку серед зображень, новинах та відео на YouTube
  • Розширити пошуковий запит, використовуючи дані щодо пов’язаних ключових слів та тем

 

Використовувати Google Trends дуже легко. Вам навіть не потрібно реєструватися в Google. Просто зайдіть на сторінку Google Trends і ви побачите, які теми зараз у тренді.

Якщо ви бажаєте отримати більш конкретну інформацію, введіть потрібне ключове слово у рядок пошуку у верхній частині сторінки. Давайте подивимося, що Google Trends може сказати про “Magento”, наприклад:

 

На графіку динаміки популярності бачимо те, що інтерес до Magento досить нестабільний (з 2004 року по сьогодні). Графік представлений шкалою популярності від 0 до 100. Показник у 100 відсотків представляє момент часу, коли термін був найпопулярнішим – це було у жовтні 2010 року (тоді було оголошено про випуск Magento 2). Після цього популярність даного запиту поступово знижувалася.

Тепер перейдемо до питання, як інтерпретувати ці дані з користю для свого сайту/YouTube каналу.

 

Як використовувати Google Trends під час пошуку нових тем та ідей

Використовувати Google Trends просто, але зрозуміти як інтерпретувати отримані дані трохи складніше. Давайте поговоримо про чотири практичні способи використання Google Тренди, які допоможуть вам придумати нові ідеї для вашого сайту та/або каналу на YouTube.

 

Крок №1: визначаємо сезонні тенденції

Сезонність тенденцій та трендів не викликає сумнівів. Наприклад, під час Чорної п’ятниці (і Кіберпонеділка) у деяких країнах різко зростає пошук електронних гаджетів. Але більшість сайтів орієнтована на вузькоспеціалізовані теми, і може бути важко передбачити, коли інтерес до вашої теми зросте.

Якщо ви знатимете, коли інтерес до певної теми зростатиме і увійде в тренд, ви можете запланувати публікацію тематичних постів у цей період. Це підвищить ймовірність того, що ваш контент стане популярнішим і призведе до додаткових конверсій. Уявіть, наприклад, що ви ведете блог, присвячений оглядам CMS Magento. У вас є кілька готових статей, але ви не впевнені, що вони «вистрілять» у пошуковій системі. Повернімося до попереднього скріншоту. За даними сервісу, інтерес до Мадженто зберігається практично на одному рівні протягом усього року. Якщо ви придивитеся, то побачите, що щороку є кілька місяців, коли інтерес до цієї теми падає: у грудні та січні. І це логічно, в цей період люди більше думають про олів’є, ніж про двигун Мадженто. Маючи в своєму розпорядженні цю інформацію, ви можете зробити висновок, що в даному часовому проміжку краще не публікувати огляди CMS, а почекати, наприклад, до лютого.

Що дає нам ця інформація:

  • Сплески інтересу підкажуть, коли краще публікувати тематичний контент
  • Один сплеск не обов’язково означає наявність тренду
  • Перевірте будь-які потенційні тенденції, розширивши аналіз на кілька років

 

Визначити сезонні тенденції дуже просто, для цього вам потрібно проаналізувати ключове слово. Якщо Google Trends говорить вам, що зараз не час писати про це, ви можете натомість пошукати схожі ідеї.

 

Крок №2: перевіряємо, як ключові слова працюють у певних регіонах

Google Trends дозволяє уточнювати результати пошуку за конкретними країнами. Це може стати в нагоді, наприклад, якщо ви ведете блог, не орієнтований на україномовні регіони. Щоб вибрати іншу країну, натисніть у верхньому меню, де вказана поточна країна. У списку, що розкривається, виберіть будь-яку країну, для якої ви хочете уточнити пошук.

Коли ви використовуєте Google Trends для дослідження ключового слова, намагайтеся максимально звузити область пошуку. Таким чином, ви зможете з’ясувати, чи буде контент, який ви хочете написати, мати успіх у країні, де проживають ваші цільові читачі. Якщо ключові слова, які ви шукаєте, не працюють у країні, на яку ви хочете налаштувати таргетинг, то настав час глянути на інші ідеї на цю тему, і це підводить нас до третього кроку.

 

Крок №3: використовуємо пов’язані теми та запити, щоб знайти нові ідеї

До цього ми розглядали діаграми популярності запитів Google Trends. Однак є й інші дані, які можуть допомогти. Давайте запустимо ще один пошук «Magento», використовуючи результати з усього світу, за останні п’ять років:

 

Внизу ви знайдете розділи «Пов’язані теми» та «Схожі запити».

У розділі «Пов’язані теми» розповідається, що ще шукає ваша пошукова аудиторія, окрім контенту, пов’язаного з Magento. Тут наведено 25 таких тем. Однак, якщо ви хочете дослідити пов’язані ключові слова, вам потрібно переглянути розділ «Схожі запити», де також представлено 25 схожих ключових запитів.

Головний висновок у цьому випадку полягає в тому, що ви можете використовувати пов’язані запити Google Trends, щоб визначити пов’язані ключові слова, які шукають люди. Ви можете перевірити їх тенденції та використовувати цю інформацію, щоб визначити, коли публікувати контент на ці теми. Також я рекомендую перевіряти будь-які потенційні ключові слова, використовуючи як Google Trends, так і Планувальник ключових слів. З допомогою останнього сервісу ви зможете перевірити, чи досить популярні ключові слова у пошуку, які ви знайдете за допомогою Google Trends (щоб ваші зусилля не пропали даремно).

 

Крок №4: проводимо порівняння двох пов’язаних (або близькотематичних) ключових слів

Рекомендую також робити порівняльний аналіз двох (і більше) ключових слів. Ця інформація допоможе вам глибше досліджувати тему та знайти найбільш лояльну аудиторію. На скріншоті нижче показана популярність ключових слів «Magento» та «WordPress» з 2004 року і до сьогодні, їхня популярність у розрізі областей України, а також відповідні «Схожі запити». Навіщо ці дані? Як приклад: припустимо, знаючи, що в Тернопільській області Мадженто більш популярне, ніж ВордПрес, ви зможете зробити відповідний таргетинг (націлення) при запуску рекламної кампанії.

 

 

Короткий висновок

Один із найкращих способів з’ясувати, про що люди хочуть читати, — це поглянути на тенденції у часовому проміжку. Google Trends надає простий спосіб перевірити, як зростає та слабшає інтерес публіки до будь-якого ключового слова. За допомогою цих даних ви зможете придумати найкращі ідеї для тем і запланувати їхню публікацію на найбільш оптимальний час.

Використовувати Google Trends просто, але зрозуміти як максимально ефективно використовувати отриману інформацію, може бути складно. Ось чотири способи використання даних, які допоможуть вам створити найкращі ідеї для наступної теми блогу та/або відео на YouTube:

  • Визначити сезонні тенденції ключового слова
  • Дослідити популярність ключового слова у потрібних регіонах
  • Використовувати пов’язані теми та запити для пошуку нових ідей
  • Провести порівняння двох пов’язаних (або близькотематичних) ключових слів

 

Ось і все сьогодні. Дякую, що читаєте наш блог!

 

Recent Posts

Чи можлива анонімність, конфіденційність чи приватність в Інтернеті?

Сьогоднішній огляд присвячений людям, для яких важливе питання конфіденційності в Інтернеті, та хто цінує свої…

1 день ago

Як з’явився Pro Plan: шлях від ідеї до світового успіху

Вперше про бренд Pro Plan почули у 1986 році, коли він став частиною американської компанії…

4 дні ago

Стефан Цвейг

Страх покарання гірше самого покарання (Покарання — завжди щось конкретне, і воно все ж краще,…

5 днів ago

Чи можна знайти доступний хостинг у 2024 році?

Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…

2 тижні ago

Чому обрати освіту за кордоном: переваги для майбутнього вашої дитини

Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…

2 тижні ago

Як вибрати майстра для перетяжки меблів?

Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…

2 тижні ago