Categories: SEO

7 фактів психології, які стануть в нагоді кожному SMM-щику

Що спільного між психологією і SMM (просуванням в соціальних мережах)? Набагато більше, ніж ви могли собі уявити! Вірте чи ні, але є наукові причини, через які люди ставлять «лайки», діляться, коментують, клікають і навіть купують товари в Інтернеті.

Розуміння фактів психології, які впливають на аудиторію в соціальних мережах, є першим кроком у створенні кращого досвіду, більш сильних зв’язків і навіть більш лояльних клієнтів в довгостроковій перспективі. Сьогодні ми розглянемо 7 фактів психології, які повинні знати всі маркетологи соціальних мереж (SMM-щики), і які можна застосовувати до публікованого контенту, при підтримці клієнтів і для своєї бізнес-стратегії.

 

 

Що ми сьогодні розглянемо? Ось короткий огляд:

 • Найуспішніші маркетологи регулярно використовують психологію, що допомагає їм домагатися кращих результатів у своїй роботі
 • Один з найефективніших способів зміцнення довіри – бути відкритим і прозорим
 • Кольори впливають на поведінку людей і те, як вони сприймають ваш бренд
 • Сильні емоції збільшують ймовірність того, що ваш пост отримає відгук аудиторії

 

А тепер перейдемо до більш детального огляду важливих психологічних фактів, які стануть в нагоді кожному SMM-щику.

 

 

 1. Відкритість і побудова довіри клієнтів

Одним з кращих способів підвищити довіру до свого бренду є відкритість, прозорість і не соромитися своїх недоліків. Не секрет, що люди схильні ставити під сумнів рекламні слогани, і це з поважної причини. Багато маркетингових тверджень просто не заслуговують на довіру. Тому, кращий спосіб завоювати довіру клієнта – бути відкритим з самого початку, не приховувати недоліки компанії або продукту.

Будьте відверті в тому, що ваш продукт робить і не робить. Ви можете зробити це в постах в соціальних мережах, оголошеннях, в процесі взаємодії і коли клієнти задають вам питання. Це дозволить вам бути більш відкритими і побудувати довірчі стосунки зі своєю аудиторією.

 

 

 1. Чому емоції є потужним інструментом (і навіть заразним)

Другий психологічний факт, який ми розглянемо сьогодні, полягає в тому, що емоції дійсно потужні і навіть заразливі.

За твердженнями психології, якщо ви викликаєте сильні емоції – це може збільшити ймовірність того, що пост знайде відгук у аудиторії. І хоча будь-який контент, який наповнений емоційною складовою, впливає на аудиторію, саме позитивний контент має кращі результати. Чим більше позитивних емоцій викликає контент, тим охочіше їм діляться.

Це відбувається тому, що людина, яка взаємодіє з цим контентом, відчуває себе більш позитивною і щасливою, і вона з більшою ймовірністю захоче поділитися цим контентом і поширити щастя.

Є багато способів, як ви можете використовувати цю інформацію в своїх інтересах як менеджера з ведення соціальних мереж.

Для початку оцініть емоційну насиченість ваших постів і перевірте їх на позитивність і щастя. Потім спробуйте публікувати приємніший контент. Використовуйте гумор і спробуйте додати трохи позитивних і щасливих емоджі.

 

 

 1. Гало-ефект і те, як він впливає на наше сприйняття

Давайте перейдемо до того, що називається Гало-ефектом (ефектом ореолу), і наскільки він впливає на нас.

Ефект ореолу є типом негайного спотвореного судження, коли особа, що робить первісну оцінку іншої особи (місця або речі), ґрунтується на двозначній інформації, якою володіє особистість. Це можна охарактеризувати як: «У вас ніколи не буде другого шансу справити хороше перше враження».

На практиці це означає, що ми схильні дозволяти одній привабливий якості людини або бренду впливати на нашу думку по іншим непов’язаним аспектам. Це можна використовувати наприклад так, отримуючи схвалення знаменитостей про вашу компанію, ви зможете поліпшити її загальне сприйняття, оскільки аудиторія буде асоціювати кращі риси знаменитості з вашим брендом або продуктом.

 

Ось кілька способів використання Гало-ефекту при веденні соціальних мереж:

 • Ви можете зробити акцент на позитивному відгукові відомої особистості
 • Ви можете працювати з відомою впливовою особистістю і, якщо можливо, отримати схвалення знаменитостей.
 • Ви можете співпрацювати з крутими компаніями, що підвищить важливість вашого бренду

 

 

 1. Використання взаємності для вчинення дії

Четверта частина психології, яку ми розглянемо сьогодні, — це взаємність.

Концепція взаємності проста – якщо хтось робить щось для вас, ви, природно, захочете щось зробити для нього. Напевно, кожен це переживав. Наприклад, якщо знайомий запрошує вас на свій день народження, у вас може виникнути відчуття, що ви зобов’язані запросити його на свій майбутній день народження.

І в контексті соціальних відносин можна зробити висновок: люди з більшою ймовірністю скажуть «так» тому, кому вони зобов’язані.

Тут важливо те, що ключ до використання взаємності полягає в тому, щоб бути першою людиною, яка щось дає і робить це персоналізовано і несподівано.

Для SMM-щиків відмінними прикладами цього можуть бути: подарунки, безкоштовний контент і несподівані бонуси. Тому подумайте про те, як ви можете використовувати взаємність в своєму маркетингу в соціальних мережах, і це може бути що завгодно: наклейки, електронна книга або, можливо, безкоштовний шаблон для сайту.

Просто переконайтеся, що ви віддаєте безкоштовну річ перед тим, як щось просити взамін.

 

 

 1. Феномен Баадера-Майнгофа або ілюзія частотності

Це явище відбувається, коли річ, яку ви тільки що помітили, відчули або розповіли про це, раптово з’являється весь час. Це дає вам відчуття, що практично з нізвідки, майже всі, кого ви знаєте, говорять про те, що ви тільки що помітили.

І тут не потрібно думати, що це божевілля: ви дійсно бачите це набагато більше (а точніше – просто помічаєте щось більше). Це явище викликане двома процесами. Перший процес – це вибіркова увага, і вона спрацьовує, коли вас вражає нове слово, річ або ідея; після цього ви несвідомо стежите за цим і, як результат, помічаєте це напрочуд часто.

Другий процес – це упередженість підтвердження, і він переконує вас, що кожне спостереження є ще одним доказом вашого враження про те, що ця річ стала більш популярною.

Коли хтось почне помічати ваш бренд (компанію), вам захочеться допомогти йому почати бачити вас «всюди». Намагайтеся охоплювати максимум соціальних мереж, в яких спілкується ваша аудиторія.

 

 

 1. Колір і його вплив на маркетинг в соціальних мережах

Тепер давайте поговоримо про колір.

Кольори є потужним інструментом в психології, оскільки вони впливають на поведінку людей і те, як вони сприймають ваш бренд. Можливо, ви й не думали, що колір може вплинути на маркетингову стратегію в соціальних мережах, але психологія доводить, що він вартує додаткових зусиль.

Згідно з дослідженням, люди складають свою думку протягом 90 секунд після їх первісної взаємодії з людьми або продуктами. Від 62% до 90% оцінки засновані тільки на кольорах. Таким чином, важливо почати розглядати колір в своєму маркетингу в соціальних мережах, як про важливий елемент думки про ваш бренд та/або продукт.

Ось як можна охарактеризувати вплив колірної гами на психологію людини:

 • Жовтий: оптимізм і молодість
 • Зелений: багатство і розслабленість
 • Помаранчевий: агресивний
 • Рожевий: романтичний
 • Синій: довіра і безпека
 • Фіолетовий: спокійний
 • Червоний: відчуття терміновості; привернення уваги
 • Чорний: потужний; сильний

 

 

 1. Психологічні причини, за якими люди діляться контентом

І на завершення давайте поговоримо про психологію, яка лежить в основі поширення контенту, адже ми всі хочемо більше залученості для наших постів.

Є п’ять основних мотивів, які штовхають людей ділитися постами в соціальних мережах. Ось ці мотиви людей:

 • Вони хочуть поліпшити життя інших людей (94%)
 • Вони хочуть, щоб контент відображав їх ідентичність в мережі Інтернет (68%)
 • Вони хочуть більше взаємовідносин (80%)
 • Вони розшарюють контент, тому що їм подобається відчуття, що інші прокоментують це і будуть залучені (81%),
 • Вони хочуть розповісти про те, у що вони вірять (84%)

 

 

Використовуйте ці психологічні факти при просуванні своїх соціальних профілів і вас вразять результати! Напишіть в коментарях, якщо будь-яка з цих тактик працює особливо добре для вас.

 

This post was last modified on 11/10/2018 21:18

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024