Категорії: Технології

Чому каркасні будинки енергоефективніші за інші?

Ні для кого не секрет, що велика частина енергії житлових будівель витрачається недоцільно. У підсумку ми оплачуємо величезні рахунки за опалення, бо опалюємо не тільки свій будинок, але й навколишнє середовище. А все через те, що будинки з низькими теплоізоляційними показниками постійно пропускають теплову енергію назовні.

Енергоефективний будинок – це будинок, який несе менші теплові втрати, і для опалення якого потрібно менше енергії та ресурсів. До таких будинків відноситься каркасний будинок, і в даній статті ми розглянемо чому.

Для початку порівняємо втрати теплової енергії в будинках з різного будівельного матеріалу.

Знаходимо в мережі Інтернет значення питомої теплопровідності різних матеріалів:

  • Суха сосна (15% вологості) – 0,15 Вт/м х °С
  • Цегла (пустотіла) – 0,44 Вт/м х °С
  • Пінополіуретан – 0,02 Вт/м х °С

Для розрахунків беремо будинок розміром 10м х 10м, зі стелею висотою 2,5 м. Площа будинку – 100м2.

Втрати теплової енергії через стіни розраховуємо за формулою: E = L*S/H*dt,

де:

  • L – питома теплопровідність матеріалу, Вт/м х °С
  • S – площа стіни, м
  • H – товщина стіни, м
  • dt – сума різниць температур між зовнішньою і внутрішньою поверхнею стіни, градуси Цельсія

(Для розрахунків приймаємо найбільшу різницю температур в Україні: зовні -40°С, всередині + 20°С – разом 60°С).

 

Перший варіант: стіни товщиною в 2 цегли (товщина стіни 0,5м).

Втрати теплової енергії складуть: 0,44 (Вт/м х °С) * 100м2 / 0,5м * 60°С = 5280Вт

 

 

Другий варіант: стіни з бруса перерізом 200х200мм.

Втрати теплової енергії складуть: 0,15 (Вт/м х °С) * 100м2 / 0,2м * 60°С = 4500Вт

 

Третій варіант: дерев’яна каркасна стіна з утеплювачем, товщина стіни 100мм.

Втрати теплової енергії складуть: 0,02 (Вт/м х °С) * 100м2 / 0,1м * 60°С = 1200Вт

 

 

 

Каркасний будинок набагато енергоефективніший!

З розрахунків ми бачимо, що цегельний і дерев’яний будинок із бруса за показниками втрат теплової енергії відрізняються не значно. А ось каркасний будинок відрізняється від них в 2-3 рази.

Що це означає в практичному сенсі? А означає це наступне: для каркасного будинку підійде опалювальний котел меншої потужності (а значить і більш дешевий), і для опалення він буде споживати менше енергії (газу, електроенергії або твердого палива). Каркасний будинок взимку буде швидше прогріватися і, відповідно, споживати менше енергії, а влітку – значно довше нагріватися і, відповідно, буде більш прохолодним.

Якщо ви хочете побудувати енергоефективний будинок, вам потрібно розрахувати втрати теплової енергії в різних місцях будинку, і місцям з великим коефіцієнтом тепловтрат приділити більше уваги. Оскільки система опалення в будинку розрахована на те, щоб заповнювати такі тепловтрати, чим менше їх буде – відповідно і дешевше обійдеться її утримання. Втрати теплової енергії неминуче будуть, але їх можна постаратися зменшити по максимуму.

Тепловтрати стін ми вже розрахували, подібним чином потрібно розрахувати і тепловтрати через вікна, двері, дах і підлогу. Всі ці розрахунки повинні враховувати багато факторів: різницю температур всередині і зовні будинку, теплоізоляційні властивості будівельних матеріалів, їх товщину і щільність, і багато іншого.

Як правило, втрати тепла найбільше відбуваються через дах, потім, за важливістю, йдуть стіни, потім вікна, і потім підлога. У каркасних будинках всі ці особливості вже враховані, адже не даремно каркасна технологія – одна з найбільш енергоефективних рішень у світі. В одній Канаді (звідки родом дана технологія) – в каркасних будинках проживають до 80% населення, що є додатковим фактом на користь таких будинків.

 

 

Каркасний будинок, побудований за канадською технологією, практично герметичний, тому взимку він прогрівається всього лише за годину, а не за один день, як цегляний, а тепло з нього майже не йде на вулицю. Існує добре відомий факт, що правильно та якісно побудований каркасний будинок при температурі на вулиці -20°С, остигає всього лише на 2 градуси за добу. От і порахуйте скільки це в гривнях. Поцікавтеся у своїх знайомих, скільки вони витрачають на опалення. Якщо ви побудуєте такий же за площею будинок як у них, але за канадською каркасною технологією, сміливо ділите рахунок за опалення на 2!

 

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023