Онлайн-калькулятор витрат на нову комуналку
Уряд запланував поступове підвищення тарифів на газ, електроенергію та воду аби «вижила» економіка нашої країни. Щоб розібратися в показниках підвищення тарифів та зрозуміти, на скільки саме ви сплачуватимете більше за комунальні послуги, видання «Українська правда» розробило інтерактивний калькулятор, який дозволяє порахувати це можливе збільшення комунальних платежів. Ми вирішили також поділитися цим калькулятором. Тут ви можете порахувати, на яку суму зростуть комунальні платежі на початку травня цього (2015) року.

На скільки зростуть мої витрати на електрику до кінця року?
в мене
Зараз сплачую гривень на місяць
до кінця року видатки зростуть до гривень
Детальніше...
Як нараховують зараз?
Зараз тарифи на електрику залежать від того електро- чи газова плита у вас вдома. Якщо електро, то при споживанні до 250 кВ/місяць, тариф складає 23,70 коп за один кВ/год. При споживанні від 250 до 800 кіловат – тариф 32,22 коп. Більше 800 – 134,04 коп.
Як буде?
До 2017 українців чекає п'ять етапів підвищення тарифів, з яких два – вже до кінця цього року – у квітні і в вересні. Тариф буде один для всіх – не залежно газова чи електроплита у вас встановлена. Зміниться і сітка тарифікації, яка теж буде єдиною для всіх споживачів. При споживанні до 100 кіловат на місяць, до кінця року тариф складе 45,6 коп. за кіловат, при споживанні від до 100 до 600 кіловат - 78,9 коп, більше 600 кіловат – 147,9 коп.

На скільки зростуть мої витрати на опалення?*

Зараз в місяць сплачую гривень витрати зростуть до гривень

Детальніше...
ЯК ЗАРАЗ: Для тих у кого є лічильники на теплову енергію тариф складає 312 грн/Гкал, в кого немає - 9,22 грн./кв.м (тільки в період опалення).
ЯК БУДЕ: Нацкомісія регулювання енергетики і компослуг з 1 квітня 2015 підвищила середньозважений тариф на тепло для населення з 312 грн/Гкал (без ПДВ) на 71,8% до 537,2 грн/Гкал (без ПДВ).
*ВАЖЛИВО: Це саме середньозважений тариф по всіх теплокомуненерго країни. Для кожного підприємства регіону він встановлюється індивидуально і іноді дуже різниться від середнього показника. Для "Київнерго" сьогодні тариф становить 375 грн/Гкал. з ПДВ - близький до середного. Попередньо можна очікувати, що для споживачів "Київнерго" він зросте приблизно до 644 грн/Гкал., включаючи ПДВ.

На скільки зростуть витрати на гарячу воду?*

Зараз витрачаю на гарячу воду гривень на місяць.
Витрати зростуть до гривень

Детальніше...
ЯК ЗАРАЗ: За умови, якщо в квартирі встановлені сушки для рушників підключені до системи гарячого водопостачання, тариф складає зараз 25,10 грн/куб.м.*
ЯК БУДЕ: Офіційного рішення по підвищенню тарифів на гаряче водопостачання поки що немає, але відомо, що, наприклад, в структурі собівартості підігріву води на прикладі "Київенерго" частка газу складає майже 44%. Оскільки тариф для теплокомуненерго вже підвищено з 1 квітня в 2,2 рази, то можна розраховувати на те, що ближчим часом гаряча вода подорожчає приблизно на 60% (дані попередні).

На скільки зростуть витрати на холодну воду?
моє місто

Зараз витрачаю на холодну воду гривень на місяць.
Витрати зростуть до гривень
Детальніше...
ЯК ЗАРАЗ: Зараз для 38 підприємств тариф на водопостачання коливаеться від 4,17 до 15,46 гривень за метр кубічний (без ПДВ). Середній тариф - 4,55, водовідведення - 4,26 гривень (без ПДВ).
ЯК БУДЕ: Тарифи на водопостачання та водовідведення будуть підвищені з 1 травня 2015 на 4-100% залежно від конкретного водоканалу. Найбільш істотне зростання тарифів у рамках приведення їх до економічно обґрунтованого рівня буде у водоканалів, які не підвищували тарифи з 2008 року, та які мають валютні кредити (наприклад, набільше для жителів Бердичіва - більш ніж в 2 рази). Попередньо схвалено підвищення щодо 38 водоканалів країни.
Якщо ви не бачите своє місто у списку, то виберіть "Київ та інші". В такому разі зростання тарифів на холодну воду поки не передбачене.

На скільки зростуть витрати на газ?

витрачаю на місяць куб. м. газу, що коштує гривень
отже, збільшення витрат становить гривень

* Модель розрахована за умови наявності лічильника обліку газу для приватних будинків, які зараз вкладаються в річну норму споживання 2500 тис куб. м. газу на рік.
Детальніше...

ЯК ЗАРАЗ: Тариф залежить від річного об’єму споживання. Для домогосподарств, які мають лічильники і не перевищують ліміт 2500 куб. м. на рік тариф становить 1,089 гривень з один кубометр, до 6000 куб. м. - 1,788 гривень, більше 6000 тис - 3,645 гривень. Тарифи для домівок, що не мають лічильників дещо вищі.
ЯК БУДЕ: Буде єдина ціна для домівок, які використовують газ для опалення та приготування їжі – 7,188 гривень за один кубометр. Але в зимовий період з 1 жовтня по 30 квітня перші 200 куб. м. газу таріфікуются по 3,6 гривень за куб. м. Зауважте, що більшість приватних будинків витрачають на рік 2-3 тис куб. газу на рік (в опалювальний сезон -600-700 куб. за будинок площею 100-150 кв. м.).


Про субсидії ви зможете дізнатися більше на Урядовому порталі за адресою http://www.kmu.gov.ua/control/calculator, та скористатись он-лайн калькулятором орієнтовного розрахунку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.