Категорії: Портфоліо

Факти про веб-дизайн, які багато чого пояснюють

Якщо ви хочете детальніше зрозуміти процес веб-дизайну, не варто акцентувати свою увагу тільки на зовнішньому вигляді веб-сайту. Не всі відвідувачі сайту знають, що відбувається «за його лаштунками»: адже додаткові мілісекунди часу завантаження, вік вихідного коду, і його зміст можуть повністю змінити результат поведінки користувача на сайті. Давайте заглянемо за лаштунки, щоб дізнатися про найцікавіші аспекти веб-дизайну.

 

1. Усі браузери відображають веб-сайти по-різному

Коли ви відвідуєте сайт з домашнього комп’ютера, використовуючи Google Chrome, він може виглядати дещо інакше, якби ви переглядали той же сайт, але через браузер Safari або FireFox. Чому ж зовнішній вигляд сайту відрізняється в різних браузерах? Все залежить від аналізу і візуалізації, які використовують браузери, інтерпретуючи вихідний код і виводячи його на екран. Браузери завантажують вихідний код в певному порядку, що також впливає на результат.
Відмінності в браузерах можуть значно ускладнити процес створення сайту. Щоб сайт виглядав практично однаково в різних браузерах, вебмайстрам доводиться використовувати більше трюків в HTML і CSS, а потім проводити ретельне тестування на сумісність в браузерах.

 

2. Розробка макета сайту повинна враховувати поведінку користувачів

Якщо відвідувачеві незручно перебувати на сайті, і йому важко знайти ключову інформацію швидко, він, швидше за все, піде на інший сайт.
Успішні веб-дизайнери прагнуть створювати сайти таким чином, щоб користувачам було простіше знаходити важливу інформацію. Також вони враховують особливості різних ресурсів: наприклад, інтернет-магазин має свої особливості, а блог, сайт-портфоліо, сайт-візитка – свої. Для досягнення результату вони використовують теплові карти (візуальне уявлення зони найбільшої зацікавленості користувачів) та інші аналітичні інструменти.

 

3. Дворічний сайт може бути вже застарілим

Вебдизайнерам доводиться наполегливо працювати, щоб йти в ногу з шаленою швидкістю технологій. Так як браузери і пристрої постійно змінюються, доводиться і сайтам змінюватися, щоб залишатися в строю. Щоб бути в тренді, розробники повинні завжди бути в курсі останніх стандартів кодування, враховувати сумісність з браузерами і забезпечувати актуальність сайту. Застарілі сайти можуть не відображатися належним чином в браузері або некоректно працювати, що в підсумку, призведе до втрати відвідувачів.

 

4. Шаблони можуть обмежувати можливості розробки сайту

Багато людей шукають шаблони сайтів, щоб спростити собі життя. Готові шаблони сайтів дозволяють практично будь-якій людині створити сайт навіть без знань кодування. Але, намагаючись потім «вичавити» з шаблону максимум, додаючи в нього всілякі заплатки, можна, в підсумку, зіпсувати весь шаблон. Тому, не всі готові шаблони можуть забезпечити необхідний результат. Оптимальним результатом є, все-таки, індивідуальна розробка сайту, яка буде враховувати всі очікування і потреби клієнтів.

 

5. Вихідний код сайту впливає на видачу в пошукових системах

У вас може бути найбільш приголомшливий сайт у світі, але це не буде мати значення, якщо у вашого сайту немає аудиторії. Пошукові системи є найбільш простим джерелом нового трафіку, і потрібно враховувати і їх особливості при розробці сайту. Досвідчені вебмайстри у вихідному коді сайту закладають можливість такої оптимізації під пошукові системи Google, Yandex, Bing та ін.

 

6. Зображення та відео можуть мати і позитивний, і негативний вплив на сайт

Мультимедійний контент, в тому числі зображення та відео, є потужною складовою частиною веб-сайту, але при неправильному його використанні, він також може значно погіршити роботу сайту. Великі зображення і відео-файли можуть сильно уповільнити час завантаження сайту, що призводить до втрати відвідувачів. Для того, щоб будь-який мультимедійний контент, який використовується на сайті зацікавив відвідувачів, а не змушував їх тікати геть, розробники повинні використовувати зображення та відео, які вже оптимізовані для веб-сайтів.

 

7. Ціна розробки гарного сайту коливається від 300$ до 5000$ і вище

Як і будь-який інший якісний продукт – хороший сайт не може бути занадто дешевим. Ціна розробки сайту складається з ряду факторів: наприклад, ціна інтелектуальних і часових ресурсів розробника, використання ним платного і якісного програмного забезпечення, гарантії якості, післяпродажного обслуговування і т.д. Вартість цих та інших ресурсів включається в підсумкову вартість сайту, а замовник на виході отримує якісний і надійний сайт.

 

8. Є велика різниця між гнучким і мобільним веб-дизайном

Більшість людей не задумуються про чарівні перетворення сайту, які відбуваються, коли він відкривається на смартфоні або на комп’ютері. Це перетворення полягає в абсолютно різних підходах у відображенні сайту на екранах різних розмірів.
Мобільна версія сайту найчастіше представляє із себе зменшену копію сайту, через обмеження в розмірах екрану. А гнучкий (чуйний) дизайн відображає той же сайт, але з різним розміром блоків, змінюючи їх масштаб залежно від розміру екрана відвідувача.

 

Складності веб-дизайну дійсно значимі та вимагають високого рівня професіоналізму розробника, розуміння ним сучасних технологій і уваги до деталей, щоб створювати найкращі сайти.
Враховуйте ці факти і ви у своїй роботі!

 

Share

Останні пости

Як вибрати ідеальний ноутбук: Повний гайд

Вибір ноутбука може бути складним завданням у світі, де ринок переповнений варіантами на будь-який смак… Читати далі

22/04/2024

Томас Едісон

Наш великий недолік в тому, що ми занадто швидко опускаємо руки. Найбільш діючий метод досягти… Читати далі

20/04/2024

Найкрасивіші та найбільш вражаючі мости з усього світу (ТОП-10)

Міст — це щось більше, ніж просто споруда, яка поєднує два береги. Для того, щоб… Читати далі

19/04/2024

Соломон

Життя нас вчить, що свою пару ми пізнаємо, коли розлучаємося, своїх братів ми пізнаємо, коли… Читати далі

18/04/2024

Чак Поланік

Хто може — той робить. Хто не може — той критикує Чак Поланік   Читати далі

17/04/2024

Річард Бах

Жодне бажання не дається тобі окремо від сили, що дозволяє його здійснити. Хоча, можливо, для… Читати далі

16/04/2024